سوالات متداول

ویژگی شغلی استخدام ، در باجاب چیست ؟

هر فرصت شغلی ، دارای خصوصیات ویژه ای به جهت تعریف جزئیات شغلی خواهد داشت که در قسمت ویژگی های شغلی باجاب ، تعریف میگردد . مشخصه های مهم ویژگی شغلی و استخدامی ، شامل مهارت ، جنسیت استخدام ، نوع همکاری ، درآمد استخدام ، سن استخدام ، محیط و پرسنل شغلی ، تسهیلات استخدام ، کارکرد شغلی ، میزان تجربه ، و صدها ویژگی مهارتی استخدامی ، همه در باجاب ، با نام ویژگی شغلی ، تعریف گردیده اند . تمام ویژگی ها در باجاب ، بر اساس حروف الفبا بصورت فارسی چیده مان شده اند . ضمنا ویژگی های زبان انگلیسی ، جداگانه قابل مشاهده خواهند بود .

چگونه در باجاب ، ایجاد آگهی استخدام نماییم ؟

قبل از درج آگهی استخدام ، ثبت نام در باجاب الزامیست . ثبت نام و یا ورود نمایید و با انتخاب کلید ایجاد آگهی ، فرم ایجاد آگهی را تکمیل نمایید .دقت نمایید بدلیل سهولت در ایجاد دیوار شغلی و استخدامی ، فقط درج موارد عنوان آگهی ، طبقه شغلی و شهر و اطلاعات تماس استخدام ، اجباری گردیده است. لذا توصیه می گردد جزئیات شغل و سایر ردیف های استخدامی ، به جهت انتخابی شایسته ، انتخاب و ثبت گردد . اطلاعات تماُس شامل درج حداقل یک مورد تماس تلفن ، ایمیل و یا هر تماس ارتباطیست . و نیازی اجباری به ثبت شرح تماس نیست .

چگونه فرصت شغلی را در یک محله ، جستجو نماییم ؟

با انتخاب یک شهر و سپس محله مورد علاقه ، می توان با انتخاب از طبقات شغلی و یا ویژگی ، جستجوی استخدامی خود را در محدوده محله انتخابی ، مورد ارزیابی قرار دهید . در صورت محدود بودن مقدار نتایج جستجو ، می توانید محله های دیگر و یا گزینه همه محله ها را ، انتخاب نمایید . دقت نمایید در باجاب ، فقط شهرهای بزرگ و مراکز استان ، دارای لیست محله می باشند .

آیا کارجویان امکان درج آگهی در باجاب را دارند ؟

در باجاب امکان درج آگهی جداگانه برای کارجویان وجود ندارد . کارجویان فقط می توانند فرصت های شغلی را مورد جستجو قرار داده و کاندید همکاری شوند . باجاب یک سایت اطلاع رسانی استخدامی میباشد و فقط برای درج آگهی استخدام ، طراحی گردیده است .

چگونه در باجاب ثبت نام نماییم ؟

با انتخاب کلید ثبت نام ، با درج نام و شماره موبایل ، اقدام به ثبت نام نمایید . پس از ثبت موبایل ، کد دریافتی موبایل را وارد نموده و با انتخاب اختیاری رمز ورود و تکرار آن ، ثبت نام شما ، انجام خواهد شد . ضمنا" در باجاب نیازی به درج ایمیل نخواهید داشت . پس از ثبت نام ، امکان درج آگهی استخدامی وجود خواهد داشت . ثبت نام در باجاب برای کارجویان و آگهی دهنده استخدام یکسان است و تفاوتی ندارد .

چرا باجاب را برای استخدام ، انتخاب نماییم ؟

باجاب ، سامانه جستجوی اطلاعات آگهی های استخدامی مشاغل می باشد که با جزئیات متنوع ، هر گونه نیاز آگهی دهنده را با عناوین و ویژگی ها ، بطرز ابتکاری مورد تجربه قرار داده است . جستجو با عناوین مختلف در باجاب بسیار آسان و لذت بخش خواهد بود . تنوع و تعداد فراوان آگهی استخدام در باجاب کاملا مشهود است .

چگونه در باجاب فرصت های شغلی را جستجو کنیم ؟

ابتدا شهر مورد علاقه خود را انتخاب کرده ، سپس با انتخاب طبقه شغلی و یا ویژگی شغلی، مشاغل ثبت شده را مورد جستجو قرار دهید . ضمنا" انتخاب ویژگی ، در انتهای هر آگهی قابل مشاهده و جستجو خواهد بود .

چگونه شهر و محله آگهی استخامی را ، در جستجوی شغلی ، انتخاب نماییم ؟

در صفحه اصلی جستجوی مشاغل ، امکان انتخاب شهرها و یا همه شهرها و یا همه محله ها پیش بینی گردیده است . لازم بذکر است فقط شهرهای بزرگ و مراکز استان دارای محله ثبت شده در باجاب می باشند .

چگونه طبقه بندی شغلی را در جستجوی شغلی ، انتخاب نماییم ؟

در صفحه اصلی جستجو، امکان انتخاب طبقات شغلی و یا همه طبقات شغلی ، پیش بینی گردیده است . با انتخاب طبقه شغلی ، براحتی به اهداف جستجو ، نزدیک خواهید شد .

آیا در باجاب ثبت نام یا ورود الزامیست ؟

بمنظور جستجوی شغلی در باجاب ، نیازی به ثبت نام نیست . ولی در صورت ثبت نام می توانید آگهی های استخدام مورد جستجو را در لیست علاقمندی بایگانی نمایید . ضمنا" بمنظور درج آگهی استخدامی ، ثبت نام و یا ورود الزامیست .

آیا ایجاد آگهی استخدام در باجاب هزینه دارد ؟

هزینه درج آگهی استخدام در باجاب ، مطابق تعرفه لحاظ شده بهینه می باشد و درج آگهی در شهرهای کم تراکم همیشه رایگان خواهد بود و فقط هفت شهر پر تراکم ، دارای تعرفه آگهی میباشند . این شهرها شامل تهران ، شیراز ، اهواز ، اصفهان ، مشهد ، کرج و تبریز میباشد .

موارد غیر اجباری در ایجاد آگهی استخدامی چیست ؟

موارد غیراجباری شامل دو قسمت اساسی می باشد . قسمت اول شامل مواردیست که آگهی دهنده با توجه ماهیت شغل مورد استخدام ثبت و اضافه می نماید . این موارد شامل عنوان شغلی ، حوزه شغلی ، مهارت ، عملکرد ، و کلمات کلیدی میباشد . و قسمت دوم فقط با مشاهده و انتخاب یک یا چند حالت از عناوین و درج در آگهی می باشد . ضمنا" محدودیتی در انتخاب تعداد عناوین نمی باشد .

تغییر رمز ورود چگونه در باجاب انجام می گردد؟

با ورود به پنل کاربری ، می توانید با تکمیل ردیف ها و ثبت رمز قبلی، رمزی جدید انتخاب نمایید و با تکرار آن در فرم ، رمز جدیدی برای شما ثبت خواهد گردید .

ویرایش آگهی استخدام چگونه انجام می شود ؟

در صورتی که آگهی شما ثبت شده است ، در هر حالت از نمایش می توانید آگهی استخدام ایجاد شده خود را با ورود به پنل کاربری ویرایش نمایید . آگهی ویرایش شده پس از بررسی مجدد توسط باجاب ، تایید و انتشار خواهد یافت . موارد انتخابی و غیر اجباری مرحله دوم فرم استخدام ، بلافاصله پس از ویرایش ، تایید میگردد . در ویرایش آگهی ، تغییر شهر استخدام ، امکان پذیر نیست . در صورت نیاز به تغییر لیست شهر ، آگهی استخدام جدید ، ایجاد نمایید .

حذف آگهی استخدام چگونه انجام می شود ؟

در صورتی که آگهی استخدام شما ثبت شده باشد ، در هر حالت از نمایش می توانید آگهی استخدام خود را با ورود به پنل کاربری حذف نمایید . با حذف آگهی استخدام علاوه بر توقف انتشار در صفحات وب ، از لیست آگهی های شما کلا حذف خواهد شد .

موارد اجباری در ایجاد آگهی استخدام چیست ؟

موارد اجباری بصورت کاملا" خلاصه ، شامل شهر ، طبقه شغلی استخدام ، عنوان آگهی و اطلاعات تماس آگهی استخدام ، خواهد بود و سایر موارد غیر اجباریست . دقت نمایید که شهر از لیست پیشنهادی ، انتخاب گردد .

لیست علاقمندی و مشاهدات در باجاب ، چگونه تعریف میشود ؟

هر گونه آگهی استخدامی که کاربران ، علاقمند به مشاهده و یا استفاده مجدد از اطلاعات آگهی باشند ، با انتخاب در نمایش آگهی استخدامی ، در پوشه لیست علاقه مندی ها ، قابل بایگانی خواهد بود . ضمنا مشاهده لیست مشاهدات قبلی در باجاب ، در پنل کاربری در اختیار شماست .

تعرفه رایگان درج آگهی استخدام ، در باجاب چیست ؟

در شهرهای کم تراکم و غیر مراکز استان در فرم استخدام ، تعرفه درج آگهی استخدام ، رایگان است . در حقیقت فقط در هفت شهر پر تراکم ایران ، ایجاد آگهی رایگان نیست و تعرفه اعمال خواهد شد و بقیه شهرها رایگان است .

چه نکاتی را در ایجاد آگهی استخدام ، رعایت کنیم ؟

تمام عناوین شغلی ، شامل مهارت مورد نیاز استخدام ، عملکرد شغلی ، صنعت شغلی ، عنوان شغلی مورد نیاز استخدامی و سایر موارد قابل ثبت ، بصورت دقیق و فقط بصورت عنوان تکمیل گردد . نام موسسه و عنوان شغلی را در عنوان آگهی حتما ثبت نمایید . ویژگی های شغلی غیر اجباری را مشاهده ، و در صورت حساسیت شغل استخدامی به هر ویژگی ، با دقت انتخاب و ثبت شود . پیشنهاد میشود گروه شغلی و دسته بندی ها و طبقه شغلی استخدام در بخش اختیاری ، حتما انتخاب گردند .

موارد اجباری در ایجاد آگهی استخدام چیست ؟

موارد اجباری بصورت کاملا" خلاصه ، شامل شهر ، طبقه شغلی استخدام ، عنوان آگهی و اطلاعات تماس آگهی استخدام ، خواهد بود و سایر موارد غیر اجباریست . دقت نمایید انتخاب شهر ، از لیست پیشنهادی ، انتخاب و ثبت گردد . ضمنا شرح آگهی در باجاب اجباری نیست . پیشنهاد میگردد به جهت درج اگهی شایسته ، شرح خلاصه ای ازشغل نوشته شود .

آیا اطلاعات کاربری و ثبت نام اولیه ، در اطلاعات تماس آگهی ثبت می گردد؟

اطلاعات کاربری ، هیچ ارتباطی با اطلاعات تماس آگهی ندارد . شما می توانید هر گونه اطلاعات تماس را ، فقط در فرم استخدام ، وارد نمایید . توضیحات اطلاعات تماس جداگانه قابل ثبت است .

زمان و اعتبار درج آگهی استخدامی در باجاب چه مدت است ؟

اعتبار نمایش آگهی استخدامی سی روز خواهد بود . در صورت رفع نیاز آگهی استخدامی ، میتوانید ، اطلاعات تماس را در ویرایش آگهی ، مخدوش و یا حذف نمایید و یا کلا آگهی خود را در پنل کاربری ، حذف نمایید .

چرا در باجاب امکان پیوست تصویر در آگهی استخدام وجود ندارد ؟

در باجاب بدلیل شکیل بودن و یکنواختی آگهی ها ، تصویری از آگهی دهنده استخدام ، اخذ نمیشود و عکس های مرتبط به هر طبقه بندی شغلی توسط باجاب انتخاب میشود . اگر اصراری در پیوست تصویر بود ، تصویر مربوطه را با ایمیل به اطلاع باجاب برسانید تا در بانک تصاویر باجاب ، بایگانی و در آینده استفاده گردد.

در باجاب ، پیشنهاد همکاری و یا انتقاد ، چگونه است ؟

کاربران میتوانند با ایمیل و موبایل درج شده در بخش تماس ، نسبت به ارائه پیشنهاد و هر گونه همکاری استخدام در باجاب اقدام نمایند . پشتیبانی باجاب ، پس از دریافت پیام ، در اولین فرصت با کاربران وارد گفتگو خواهد شد . باجاب قدردان دریافت نظرات شما خواهد بود .

آیا در باجاب سیستم ثبت همکاری مکانیزه وجود دارد ؟

خیر ، باجاب یک سامانه اطلاع رسانی مکانیزه و ساده و پرتراکم شغلی ، بمنظور استخدام و نیازمندی های شهری و پر استقبال و فوریست ، و فاقد هر گونه سیستم مرکز پیام پیشرفته میباشد . فقط از طریق تماس های درج شده در اطلاعات تماس استخدامی ، امکان تماس وجود خواهد داشت .

آیا ایجاد آگهی استخدام در باجاب ، رایگان است ؟

ایجاد آگهی استخدامی فقط در هفت شهر اصلی ، دارای تعرفه پرداخت خواهد بود ، و در بقیه شهرها رایگان است . هفت شهر اصلی شامل تهران ، شیراز ، مشهد ، کرج ، اصفهان ، اهواز ، تبریز ، بوده و دارای تعرفه غیر رایگان خواهند بود .

چطور آگهی شغلی و استخدامی را به دوستان معرفی نماییم ؟

در نمایش آگهی استخدامی ، کلید معرفی دوستان با علامت اشتراک گذاری در نمایش آگهی ، پیش بینی گردیده است . با ثبت ایمیل مقصد و ایمیل خودتان ، آگهی شغلی مورد نظر را ، به دوستان معرفی و ارسال نمایید . این معرفی توسط ایمیل انجام خواهد شد .

شکایت و گزارش آگهی در باجاب چگونه انجام میشود ؟

در باجاب در قسمت نمایش آگهی ، کلید شکایت و گزارش آگهی پیش بینی گردیده است . با درج ردیف شکایت و شرح خلاصه ، شکایت خود را بصورت خلاصه مطرح نمایید و در صورت نیاز با شما تماس گرفته خواهد شد .

در ایجاد آگهی استخدام ، شهر مورد نظر را چطور ثبت نماییم ؟

در باجاب ، لیست تمام شهرهای ایران ، حتی شهرهای بسیار کوچک در یک شهرستان ، پیش بینی و در لیست شهرها ، ثبت گردیده است ، اگر یک استخدام محلی در نظر شماست ، حتما شهر خودتان را ، حتی شهرکوچک ثبت نمایید . در صورت تمایل میتوانید یک آگهی جداگانه برای شهر مرکزی خود به جهت فراگیر شدن آگهی ، ثبت نمایید .

آگهی مشابه در باجاب چگونه تعریف و انجام میگردد ؟

در صورتیکه قبلا آگهی استخدامی ثبت کرده و در لیست اگهی ها و در پنل کاربری شما قرار گرفته باشد ، با ورود به پنل کاربری ، با انتخاب ایجاد آگهی مشابه ، براحتی با یک کلیک ، آگهی مشابه استخدامی خود را ایجاد نمایید . ضمنا امکان ویرایش این آگهی وجود خواهد داشت .

موارد غیر اجباری در ایجاد آگهی استخدامی چیست ؟

موارد غیر اجباری ، شامل دو قسمت است . قسمت اول غیر اجباری استخدام در باجاب ، مواردیست که بنا به ماهیت شغل ، ویژگی های متفاوتی را خواهد داشت . عنوان شغل ، مهارت ، عملکرد ، و کلمات کلیدی برای هر شغل متفاوت است که در قسمت اول غیر اجباری پیش بینی گردیده است . قسمت دوم موارد غیر اجباری ، شامل مواردیست که تقریبا میتواند در کلیه مشاغل وجود داشته باشد . این موارد بصورت استاتیک و از قبل ، در جداول پیش بینی گردیده است . این موارد در بیست و یک گروه بصورت مفصل پیش بینی گردیده است . به کلیه موارد غیر اجباری های ذکر شده در باجاب ، ویژگی شغلی گفته خواهد شد .

ویژگی و امتیازات اصلی سامانه باجاب چیست ؟

امتیازات باجاب متنوع است . در باجاب هر گونه نیازمندی های شهری و استخدامی را بر حسب عناوین و خصوصیات خاص استخدامی ، براحتی تجربه خواهد شد . پس از نمایش یک آگهی استخدامی ، بصورت هوشمند ، جستجوی مرتبطی به کاربر پیشنهاد خواهد داد . جستجوی شغلی در باجاب ، علاوه بر طبقه بندی و متن آگهی ، از نظر ویژگی ، بصورت مستقل ، انجام خواهد شد .

فراموشی رمز عبور در باجاب چگونه و با چه فرآیندی انجام میشود ؟

در صورت فراموشی رمز عبور ، براحتی در قسمت ورود رفته و کلید فراموشی رمز عبور را فعال نمایید . بلافاصله رمزی جدید ، در شماره موبایل ثبت شده خود ، دریافت خواهید کرد . با دریافت رمز جدید میتوانید وارد شوید .

پیش نمایش آگهی در باجاب هنگام درج آگهی استخدام چگونه است ؟

پس از درج مقادیر اجباری و غیر اجباری ، و ورود به مرحله بعدی ، پیش نمایش آگهی استخدام خود را مطالعه نمایید . در پیش نمایش میتوانید همه موارد را تغییر دهید و در صورت نیاز ویژگی خاصی را به ردیف ها اضافه نمایید . پس از ثبت در این مرحله ، دیگر امکان بازگشت وجود ندارد و پس از تایید ، آگهی شما در صفحات وب منتشر خواهد شد . در این مرحله امکان حذف آگهی نیز پیش بینی گردیده است .

آیا در باجاب بلاگ و اخبار استخدامی متداول موسسات دولتی و بزرگ وجود دارد ؟

اخبار استخدامی در باجاب شکل دیگری دارد . در باجاب اخبار بصورت داینامیک در ویژگی ها قرار داده شده است بطوریکه پس از جستجوی شغلی در باجاب اگر اخبار این موضوع وجود داشت در انتهای جستجو بصورت داینامیک همراه با مشاغل نمایش داده خواهد شد .

چه کلماتی در ایجاد آگهی استخدامی قابل ثبت است ؟

شما میتوانید هر کلمه مرتبط با عنوان شغل ، مهارت ، عملکرد شغلی ، حوزه شغلی عناوین احراز صلاحیت ، رشته تحصیلی ، و هر گونه کلمات مرتبط دیگر را ثبت و اضافه کنید . از درج کلمات غیر مرتبط و تکراری و نام شهر و استان ، در بخش ویژگی ها ، جلوگیری خواهد شد .

دسته بندی شغلی در باجاب چیست و چه تفاوتی با طبقه شغلی دارد ؟

طبقات شغلی بر اساس خلاصه لیست دسته بندی ، تمام مشاغل با هم ترکیب گردیده اند . ولی در دسته بندی ، مشاغل از نظر صنفی و یا گروه های خاص تفکیک گردیده اند . گروهی از کارجویان خصوصا افراد با تجربه تمایل دارند در یک صنف و یا دسته خاص شغلی فعالیت داشته باشند . پیشنهاد میگردد دسته بندی شغلی را در ایجاد آگهی بصورت غیر اجباری ، تکمیل نمایید .

گروه شغلی در ایجاد آگهی در باجاب چیست و فرق آن با دسته بندی چیست ؟

گروه شغلی به گروهی از مشاغل گفته میشود که که در یک گروه فعالیتی قرار داشته و یا مشابهت نزدیک دارند ولی امکان دارد در طبقات و یا دسته بندی های مختلف کاربرد داشته باشند . مثلا فعالیت مالی و خرید در یک گروه شغلی قرار دارند ولی در طبقات مختلف قابل کاربرد هستند . گروه شغلی بمنظور شغل یابی کارجویان بسیار مفید خواهد بود .

در ایجاد آگهی استخدام معنای عمکرد شغلی چیست ؟

مشاغل استخدامی ، از نظر عناوین شغلی و عملکرد واقعی در هنگام کار و فعالیت ، عملا تفاوت خواهند داشت . این تفاوت باعث ایجاد ثبت عملکرد شغلی خواهد بود . برای تفاوت بین عملکرد و عنوان شغل ، مثال های متفاوتی خواهیم داشت . افراد شاغل معمولا دارای یک عنوان شغلی و چندین عملکرد در یک سازمان میباشند .

چگونه در یک طبقه شغلی ، فرصت شغلی را جستجو کنیم ؟

با انتخاب طبقه شغلی در بالای صفحه جستجو ، براحتی مشاغل مرتبط با آن طبقه شغلی ، قابل دسترسی و مشاهده می باشد . ضمنا با جستجوی کلمه در همان طبقه یا کلیه طبقات شغلی میتوانید عنوان آگهی مرتبط را ، جستجو کنید .