کسب و کارهای نوین ظرفیت های مناسب برای اشتغال بانوان هستند

نوشته شده توسط

سارا عیوضی

کسب و کارهای نوین ظرفیت های مناسب برای اشتغال بانوان هستند

به گزارش ایرنا، مریم شادی وند روز سه شنبه در رونمایی از طرح های برنامه نویسی پایتون و تسهیل گری و توانمندسازی کسب و کار ویژه بانوان اظهار داشت: نسل جوان و افراد جویای کار نیازمند مهارت آموزی و آشنایی با سبک های نوین کسب و کار و درآمد زایی در قالب پروژه های دانش بنیان هستند.

وی افزود: باید برای تغییر نگرش زنان و دختران در خصوص اشتغال و هم آشناسازی آنها با مهارت های کارآفرینی جدید و کسب و کارهای دانش بنیان کوتاهی تلاش های مضاعفی صورت بگیرد.
به گفته شادی وند بیش از ۵۰ درصد دانشگاهیان را زنان و دختران تشکیل می دهند این افراد بعد از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه متقاضی بیش از ۵۰ درصد فرصت های شغلی جامعه هستند.
وی یادآور شد: باید زاویه نگاه جامعه و مسئولان به مقوله اشتغال تغییر کند واین نگرش اشتباه که اشتغال یک فارغ التحصیل دانشگاهی صرفا باید استخدام در دستگاه های دولتی باشد تغییر کرده و مهارت های کسب و کار نوین به افراد جویای شغل معرفی و زمینه فعالیت آنها در این حرفه ها فراهم شود.

استخدام ناخن کار

برای مشاهده تمام آگهی های این بخش روی عکس زیر کلیک کنید.

استخدام ناخن کار


وی در مورد این دو طرح نیز توضیح داد: طرح های برنامه نویسی پایتون و تسهیل گری و توانمندسازی کسب و کار ویژه بانوان با همکاری دفتر امور بانوان وخانواده و پارک علم و فناوری وبا هدف آموزش و ترغیب دختران فارغ التحصیل دانشگاهی بیکار برای ورود به کسب و کارهای نوین برنامه ریزی شده و بزودی برگزار می شود.
شادی وند اظهار داشت: این ۲ طرح که برای اولین بار در کشور به صورت کاملا علمی، عملیاتی و کارشناسی شده برای دختران فارغ التحصیل دانشگاهی در ایلام طراحی و اجرا می شوند.
وی افزود: در قالب این طرح های پایلوت ، حداکثر ۷۰ نفر می توانند در صورت کسب مهارت های آموزش داده شده به آنها و به کار گیری آن مهارت ها در عمل وارد بازار کسب و کار و درآمدزایی شوند.

 

منبع : خبرگزاری ایرنا

نظری برای این مقاله ثبت نشده است

اخبار استخدامی