ابلاغ اعتبار ۷ هزار میلیارد تومانی اشتغال روستائی به استان‌ها

نوشته شده توسط

سارا عیوضی

ابلاغ اعتبار ۷ هزار میلیارد تومانی اشتغال روستائی به استان‌ها

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: بیش از ۷ هزار میلیارد تومان اعتبار اشتغال روستائی برای اجرای طرح‌های گردشگری، کشاورزی، صنایع دستی و صنعت در اختیار استان‌ها قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، محمد امید امشب در حاشیه بازدید از روستای صاحب الزمان(عج) این شهرستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تسهیلات اشتغال روستایی، تسهیلات بسیار مناسبی بوده که از سال گذشته در سطح کشور آغاز شده است.

استخدام در خرم آباد

برای مشاهده تمام آگهی های این بخش روی عکس زیر کلیک کنید.

استخدام در خرم آباد

وی خاطرنشان کرد: سقف این تسهیلات ۱۸ هزار میلیارد تومان بوده که حدود ۶ هزار میلیارد آن هزینه شده و مرحله دوم آن که بیش از ۷ هزار میلیارد تومان است، برای اجرای طرح‌های توسعه روستایی در بخش‌های گردشگری، کشاورزی، صنایع دستی و صنعت در اختیار استان‌ها قرار گرفته است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با اشاره به صرف ۱۸۰ میلیارد تومان تسهیلات روستایی و ایجاد ۵ هزار فرصت شغلی در لرستان افزود: پیش‌بینی می‌شود به استثناء سهم ۳۰ درصدی متمرکز در مرکز، این استان بیش از ۱۲۰ میلیارد تومان دیگر ظرفیت استفاده دارد.

امید با تاکید بر اینکه هدف دولت از اعطای این تسهیلات تضمین اشتغال روستائی است، تصریح کرد: این تسهیلات نرخ سود پائینی داشته به‌نحوی‌که برای روستاهای عادی ۶ و مناطق مرزی ۴ درصد با بازپرداخت‌های ۹ ساله پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: همواره مشکلاتی در روند دریافت تسهیلات وجود داشته، اما آمارهای دریافتی از لرستان حکایت از انجام این مهم دارد.

منبع : خبرگزاری فارس

نظری برای این مقاله ثبت نشده است

اخبار استخدامی