بهترین روش استخدام نیروی کار برای شما

نوشته شده توسط

فرشاد ذوقی

بهترین روش استخدام نیروی کار برای شما

جذب نیروی خوب و استخدام بهترین کارمند برای هر شرکت، کارخانه و اداره وحتی کسب و کارهای کوچک یک دغدغه فکری محسوب می شود کارفرمایان با گذاشتن وقت کافی و نوشتن مهارت ها و شرایط لازم برای جذب نیرو می توانند آنرا به روش های مختلف چون درج رایگان در سایت های استخدامی منتشر کنند.

همیشه جذب نیرو و استخدام همکاران جدید یکی از چالش های بزرگ برای مدیران شرکت ها و اداره ها و سازمان های مختلف است، چه شرکت بزرگی باشید و یا اینکه یک بنگاه اقتصادی کوچک باشید. اینکه بتوانید یک دسته از افراد متخصص و کارآمد برای شرکت، دفتر خدماتی خود و کارگاه های کوچک استخدام کنید خیلی مهم است چونکه داشتن نیروی کار خود می تواند باعث پیشرفت و موفقیت شرکت، کارگاه یا کارخانه شما شود. جذب نیرو در کارهای متفاوت فرقی نمی کند چه شما نیاز به نیروی کارگر و فنی برای کارخانه خود داشته باشید و یا اینکه یک دفتر خدماتی باشید و نیاز به نیرو نظافت داشته باشید عملا باید مصاحبه شغلی با دقت انجام شود چون نیروی خوب می تواند باعث پیشرفت کار شما شود. با توجه به اینکه امروزه اکثر کارجویان برای پیدا کردن شغل در داخل سایت های استخدامی می گردند درج آگهی استخدام در چنین سایت هایی یا انتشار پست آگهی در شبکه اجتماعی می تواند سریعترین روش برای استخدام نیروی کار محسوب شود.

استخدام در کرمانشاه

برای مشاهده تمام آگهی های این بخش روی عکس زیر کلیک کنید.

استخدام در کرمانشاه

نکات مهمی که در استخدام بهترین کارمندان به شما کمک می کند

آنچه مشهود است روش های زیاد برای جذب نیرو و دادن فراخون جذب نیرو وجود دارد که شامل درج پست در شبکه های اجتماعی یا سایت های کاریابی تهران، شهرهای مختلف و حتی درج آگهی در روزنامه است اما یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه کنید این است که بتوانید بهترین نیرو و کارمندان را جذب کنید.

  1. بهتر است به دنبال مهارت های مورد نیاز نیروی کار خود باشید و به موفقیت های گذشته چندان توجه نکنید در عین حال که سابقه کاری مفید است اما توانایی و مهارت های لازم برای هر فرد می تواند موثر تر باشد.
  2. بهترین سوالات استخدامی را در مصاحبه حضوری بپرسید چون فرصت کافی ندارید و متقاضیان زیاد منتظر هستند.
  3. آزمودن عملی افراد متقاضی یکی از نکات مهم است که به شما کمک می کند میزان توانایی و مهارت هر فرد متقاضی را بسنجید و در بین آنها بهترین کارمندان و نیروی کاری را انتخاب کنید، قطعا یک فرد که تخصص لازم در زمینه طراحی سایت یا برنامه نویسی دارد بهتر از کسی است که تنها تحصیلات آنرا پیموده است و فارغ التحصیل دانشگاه است.

کارفرمایان توجه کنید که روند استخدام افراد و نیروی کار موفقیت آمیز باشد

شاید به دلیل نداشتن وقت کافی احساس کنید که گذاشتن وقت زیاد برای فرآیند استخدام و جذب نیرو عملا باعث وارد آوردن ضرر و زیان به اقتصاد کارخانه، شرکت یا اداره شما شود اماتوجه داشته باشید که هر چند وقت زیادی از شما بگیرد اما جذب نیروی کار خوب و فنی و متخصص می تواند در آینده چندین برابر زمان حال شما به شما سوددهی وارد کند.

  1. شما برای هر کسب وکاری نیاز به نیروی با کیفیت دارید و یک نیروی متخصص بهتر از ده نیروی بی کیفیت است.
  2. با وجود اینکه ممکن است روند استخدام نیرو وقت شما را بگیرد اما ارزش آنرا دارد که نیروی خوب بگیرید تا در آینده باعث سوددهی شرکت یا کسب و کار شما شود.
  3. به دنبال پرسیدن سوالات استخدامی خوب و با کیفیت باشید تا افراد متعهد و با تخصص بالا را جذب کنید.

بهترین روش های استخدام نیروی کار و جذب نیرو

استفاده از ظرفیت های داخلی

یکی از بهترین روش ها که می تواند در کمترین زمان انجام شود استفاده از ظرفیت داخلی شرکت، کارخانه، سازمان است. در واقع شما با دادن آگهی استخدام در بین کارمندان خود به آنها خبر می دهید که اگر آشنا، فامیل یا افرادی را می شناسند که توانایی بالایی دراین مهارت ها دارند فرم استخدامی را پر کنند.

ثبت آگهی در روزنامه ها

شاید یکی از قدیمی ترین روش های جذب نیرو همین درج آگهی در روزنامه های مختلف باشد که به دلیل اینکه خیلی از مردم درگیر گوشی هستند ترجیع می دهند که آگهی های استخدام در سایت های کاریابی، شبکه های اجتماعی را دنبال کنند تا اینکه به صورت حضوری به خرید روزنامه بپردازند.

فراخوان استخدام از طریق سایت خودتان

اگر شرکت، کارخانه، دفتر شما صاحب سایت است به راحتی می توانید از طریق سایت خودتان آگهی استخدام را منتشر کنید و از متقاضیانی که واجد شرایط و دارای مهارت های لازم هستند از طریق پر کردن فرم استخدام به آدرس شما مراجعه کنند. یکی از مزیت های چنین روشی افزایش بازدید سایت شماست البته چنانچه سایت شما در زمینه سئو و تولید محتوا قوی نباشد در موتورهای جستجوگر چون گوگل به خوبی بالا نمیاید و این یک مشکل بزرگ است.

ثبت آگهی استخدام در سایت کاریابی

سایت باجاب و سایتهای مشابه جزو دسته سایت های کاریابی هستند که به صورت آنلاین به ثبت درج آگهی کارفرمایان می پردازند از این رو شما به راحتی می توانید با پرداخت هزینه ثبت آگهی یا حتی در برخی از سایت های آگهی استخدام چون باجاب به درج و ثبت آگهی رایگان بپردازید.

در ثبت آگهی استخدام در سایت کاریابی باجاب هیچ گونه محدودیتی ندارید و انواع آگهی استخدام برنامه نویس، منشی، تولید کننده محتوا، نیروی کار، موتور سوار، آشپز به صورت رایگان در این سایت وجود دارد.

مراجعه حضوری به موسسات کاریابی

شرکت های کاریابی مقداری پول از کارفرمایان می گیرند و همچنین باگرفتن مقداری پول از کارجویان، عملا نیروی کار متناسب با شغل شما را ارائه می دهند.

ثبت اگهی استخدام در شبکه های اجتماعی

قطعا امروزه خیلی از مردم درگیر شبکه های اجتماعی هستند و حتی به صورت روزمره با فعالیت در برخی از شبکه های اجتماعی به افزایش کسب درآمد خود می پردازند شما به راحتی می توانید آگهی استخدام در شبکه های اجتماعی درج کنید. شما می توانید با پرداخت هزینه در شبکه های اجتماعی آگهی استخدام را درج کنید البته به نوعی بهتر است این آگهی را در شبکه اجتماعی شرکت خود منتشر کنید که در آن افراد و اعضای کانال حضور دارند.

نظری برای این مقاله ثبت نشده است

اخبار استخدامی