حفظ کارایی خود در زمان دورکاری در منزل

نوشته شده توسط

فرشاد ذوقی

حفظ کارایی خود در زمان دورکاری در منزل

استخدام شما به عنوان نیروی انسانی به این معناست که پایبند قوانین شرکت یا اداره باشید و در زمان انجام دورکاری در منزل نیز تمامی کارها مرتب و سر وقت انجام شود تا مدیر و کارفرما از شما راضی باشد.

با توجه به همه گیر شدن ویروس کرونا در سراسر دنیا و اینکه هنوز واکسن کرونا که بتواند جان انسان ها را نجات دهد ساخته نشده است امروزه خیلی از مدیران شرکت ها برای حفظ منافع ملی شرکت و همچنین سالم نگه داشتن کارمندان خود از بیماری کارمندان را به صورت دورکاری در منزل مدیریت می‌کنند. با وجود اینکه در این مقطع زمانی انجام کار در منزل توسط کارمندان بهره وری بیشتری دارد اما باید بتوانید به خوبی آنها را کنترل کنید و مانع از بروز خستگی و بی نظمی کارکنان شوید. دورکاری در منزل در نگاه اول کار راحتی است اما اگر با جدیت انجام نشود ممکن است باعث خواب آلودگی و بی نظمی آنها شود از این رو برای حفظ کارایی خود در زمان دورکاری در منزل بهتر است یک سری نکات را رعایت کنید و محیط خانه را طوری در نظربگیرید که مانع از خواب آلودگی شما شود و در طول روز آمار دقیق از کار خود به مدیر و کارفرما ارائه دهید.

استخدام دورکاری منزل

برای مشاهده تمام آگهی های این بخش روی عکس زیر کلیک کنید.

استخدام دورکاری منزل

دورکاری در منزل بهره وری زیادی دارد اما نه برای همه کارمندان

طبق تحقیقاتی که در طول این یکسال انجام شده است نزدیک به 50 درصد از کارمندان موافق این هستند تا پایان قرنطینه کرونا درخانه کار کنند و به اداره و شرکت نروند و می گویند که این کار باعث افزایش بهره وری آنها می شود.

  1. نزدیکی به اعضای خانواده و آرامش روانی
  2. عدم رفت آمد از ترافیک های خیابانی
  3. نداشتن استرس روانی از اینکه با بیرون رفتن دچار بیماری کرونا نشوند.
  4. کاهش هزینه های رفت آمد
  5. داشتن وقت کافی برای کار کردن

چگونه کار در منزل را مدیریت کنیم و کارایی خود را افزایش دهیم

یکی از نگرانی هایی که اکثر مدیران شرکت ها دارند این است که ممکن است در فضای خانه تمامی کارمندان احساس خستگی کنند ومدام کارها را به ساعات آخر شب موکول کنند که همین باعث بی نظمی و کاهش کیفیت کار آنها خواهد شد بنابراین بهتر است برای افزایش کارایی خود و رضایت مندی کارفرما و ریس خود یک سری نکات و موارد را انجام دهید تا بتوانید کارها را در منزل به موقع و با کیفیت عالی انجام دهید.

از روز قبل برنامه ریزی کنید

وقتی از روز قبل برنامه ریزی می کنید و کارهایی که باید انجام دهید را روی کاغذ می نویسید قطعا صبح زود  دچار سردرگمی نیستید و به راحتی می توانید کارهایتان را به موقع انجام دهید.

کارتان را زود شروع کنید

با اینکه یکی از فواید مشاغل دورکاری در منزل، شناور بودن ساعات و انعطاف پذیری آن است اما بهتر است زودترشروع به کار کنید. به نوعی قورباغه تان را صبح قورت دهید.

طبق برنامه پیش بروید

بهتر است از ابزارهای مدیریتی چون Slack  و  Trelloاستفاده کنید و همانطور که در محل کار به طور مرتب کارتان را در این ابزارها ثبت می کردید این کار را هم در خانه انجام دهید. اگر کار کردن با این ابزارها برایتان سخت است می توانید چک لیستی از کارها فراهم کنید.

ایجاد فضای کاری مناسب

اتاق تاریک و کار کردن به صورت خوابید همگی باعث می شود که شما احساس خواب آلودگی و خستگی کنید پس بهتر است یک اتاق خوب با نور مناسب در نظر بگیرید و به مانند زمانی که سر کار می روید روی صندلی بنشینید و کارهای خود را انجام دهید.

انجام کارهای ساده و سخت

همیشه شروع کار در خانه سخت است اما برای اینکه زود و بدون معطلی کار کنید اول سراغ کارهای ساده و راحت بروید تا انگیزه کافی برای ادامه کار داشته باشید.

موسیقی مناسب هنگام کار کردن

گذاشتن یک موسیقی مناسب و خوب در زمانی که شروع بکار می کنید باعث می شود که خواب آلودگی شما از بین برود و عملا کارایی شما افزایش یابد.

شبکه های اجتماعی را کنار بگذارید

اینستاگرام را تله خرگوشی می نامند و همین تلگرام و شبکه های اجتماعی دیگر باعث می شود که ساعات زیادی در آن سپری کنید و تا به خود بیایید متوجه می شوید که تایم زیادی ازدست داده اید برای اینکه کارهای شرکت و اداره را به موقع انجام دهید بهتر است یک زمان مناسب برای نگاه کردن به شبکه های اجتماعی در نظر بگیرد و از نگاه کردن به شبکه های اجتماعی در حین کار کردن اجتناب کنید.

مدیریت کردن معاشرت با دیگران

کار کردن در خانه به این معنا نیست که هرموقع دلتان خواست با دوست رفیقتان تلفنی صحبت کنید بلکه شما تنها کار شرکت را به خانه برده اید بنابراین بهتر است برای پیشرفت کار و رضایت مندی کارفرما در کارتان جدی باشید و در زمان کار کردن قید صحبت کردن با دیگران را بزنید.

نقش منابع انسانی در مدیریت دورکاری

کارشنان استخدام و منابع انسانی موظف است که ارتباط بین کارمندان و کارفرمایان را با ایمیل سازمانی حفظ کند. بهترین راه حل برای اینکه انگیزه کافی در کارکنان به وجود آید که بتوانند در خانه به بهترین شکل کار را انجام دهند این است که آنها را تشویق کنید.

 

نظری برای این مقاله ثبت نشده است

اخبار استخدامی