سوالات مهمی که هنگام استخدام منشی پزشک باید بدانید

نوشته شده توسط

فرشاد ذوقی

سوالات مهمی که هنگام استخدام منشی پزشک باید بدانید

هر پزشکی در ابتدای کار و زدن مطب باید سریعا اقدام به استخدام منشی کند که برای اینکار نیاز به ثبت آگهی در سایتهای کاریابی است.

هر پزشک برای پیشرفت کاری خود و همچنین ویزیت به موقع بیماران و مدیریت آنها نیاز به استخدام منشی مطب دارد. منشی یکی از مهمترین رکن های هر مطب است که با داشتن اخلاق خوب و مدیریت مناسب در کارها می تواند باعث جذب بیماران و همچنین افزایش حقوق شما شود. شاید فکر کنید که تخصص پزشک و همچنین مکان و آدرس مطب در حقوق شما تاثیر گذار است و تنها منشی برای تعیین وقت بیماران مناسب است اما این طرز فکر شما اشتباه است و استخدام منشی خوب و کارآمد می تواند باعث پیشرفت کاری شما شود.

استخدام منشی مطب

برای مشاهده تمام آگهی های این بخش روی عکس زیر کلیک کنید.

استخدام منشی مطب

شغل منشی گری

اگر نگاهی به سایت های کاریابی بیندازید پر از آگهی های استخدام منشی مطب و دفتر کار است که با توجه به مهارت و تخصص های لازم یک حقوق و درآمد برای شخص در نظر می گیرند. به طور کلی منشی گری را بعنوان یک شغل ثبت کننده اطلاعات یا همان تنظیم کننده بین کارمندان و ارباب رجوع میدانند البته که شغل منشی مطب کمی سخت تر از منشی یک دفتر ساده است چون باید پرونده بیماران را در محلی قرار دهد تا هنگام ویزیت بیمار دکتر به راحتی به تشخیص بیماری و کار بیمار بپردازد.

داشتن اخلاق خوب و همچنین مقتدر بودن در کار مدیریت باعث می شود که بیماران به نوبت وارد اتاق پزشک شوند و مشکلی بابت در نوبت ایستادن نداشته باشند. یک منشی مطب خوب نه تنها باید مودب و با حوصله باشد بلکه باید در کار خود جدی باشد تا کسی بدون نوبت وارد اتاق پزشک نشود.

وظایف منشی مطب

نحوه استخدام منشی مطب و پزشک

قطعا گذاشتن یک متن آگهی استخدام منشی مطب در سایت های کاریابی و نیازمندی های کشور می تواند به شما کمک کند که فرآیند استخدام و مصاحبه حضوری به سرعت پیش برود. یک سایت کاریابی مشهور و پر بازدید قطعا باعث دیده شدن سریع آگهی شما خواهد شد.

سوالات کلیدی هنگام استخدام منشی پزشک

برای شغل منشی گری نیازی به مدرک تحصیلی آنچنانی نیست و البته بیشتر منشی ها این شغل را به عنوان یک شغل دوم میدانند اما باید توجه داشته باشند که شغل دیگر آنها به شغل منشی گری لطمه نزند و به موقع سرکار حاضر شوند. بنابراین در مصاحبه حضوری با دکتر نترسید و به درستی پاسخ تمام سوالات را بدهید و نگران شغل دوم خود نباشید شغل دوم جرم نیست تنها باید به موقع و سروقت کارهای خود را انجام دهید.

هر پزشک قبل از اینکه مطب خود را راه اندازی کند نیاز به استخدام منشی خوب و کارآمد دارد تا بتواند به راحتی به بیماران نوبت دهد و باعث جذب آنها شود و با اخلاق خوب و با حوصله سوالات بیمار را جواب دهد.

1-از خودتان بگویید

سوال کلی که در ابتدا هر پزشک در مصاحبه حضوری می پرسد این است که اطلاعات کلی از خود برایمان روی فرم استخدام بنویسید. اطلاعات که حاوی مشخصات اسمی، تحصیلات، سابقه کاری، تخصص، چگونگی عملکرد، افتخارات و هر آنچه که نیاز باشد. پاسخ باید حداکثر در عرض ۲ دقیقه و به شکل مختصر و مفید ارایه شود.

2- سابقه کاری شما

خب مسلما کسی که در جایی دیگر کار کرده است بهتر است برای استخدام شدند اما بهتر است یک پزشک وارد جزییات نشود اینکه چرا شغل قبلی را ترک کرده است زیرا اینها سوالات شخصی است.

3- چه کمکی از دست شما بر می آید که باعث شده است از دیگران خود را بهتر بدانید

با این سوال هر پزشک می تواند منشی خود را امتحان کند و باعث شود تا نهایت کار خود را در دفتر ارائه دهد البته که این سوال می تواند به شما کمک کند که بدانید چه ویژگی های برتری شخص دارد که می تواند در شغل منشی به شما کمک کند.

4- اگر شغل بهتری به شما پیشنهاد شود از اینجا می روید

بیشتر پزشکان دوست ندارند که در طول سال دنبال کار استخدام منشی مطب باشند از این رو همان اول کار این سوال را می پرسند تا با روحیات افراد مصاحبه کننده آشنا شوند اینکه آیا این فرد با دریافت پیشنهاد شغلی بالاتر از اینجا می رود یا خیر. افرادی که علاقمند به شغل منشی مطب هستند قطعا در اولویت استخدام قرار خواهند داشت.

5- میزان حقوق دریافتی که انتظار دارید

هر پزشک دوست دارد که بداند یک منشی چه میزان حقوقی ازآن انتظار دارد. قطعا برای این سوال بهتر است شرایط کار مطب و همچنین تخصص پزشک رادر نظر بگیرید یک پزشک فوق تخصص با یک پزشک عمومی قطعا درآمد یکسانی ندارد پس بهتر است میزان حقوق منشی مطب را بسته به موقعیت 10 درصد بالا یا پایین تر در نظر بگیرید.

6- دوست دارید مدیر یا ریس شما چگونه باشد؟

قطعا انتقاد پذیری، روحیه تشکر و همچنین همزبانی با کارمند از انتظارات یک منشی مطب است که در جواب این سوال خواهد داد.

7- در صورت مشکل بین کارکنان و بیماران مطب چکار می کنید؟

برای پزشک هنگام استخدام منشی مطب مهم است که حتما بتواند نظم کاری داشته باشد و در صورت مشکل بین کارکنان و بیماران به خوبی بتواند اوضاع را مدیریت کند و سریعا آنرا به گوش مسئول مربوطه برساند.

8- مهمترین ضعف شما چیست؟

بهتر است در پاسخ به این سوال دروغگو نباشید اما باز هم نیاز نیست که زیاد وارد جزییات شوید اما افرادی که رفتار اجتماعی خوبی ندارند و با کوچکترین سر وصدا بهم می ریزد برای شغل منشی گری مناسب نیستند. به خصوص اینکه اگر شما منشی پزشک کودکان و اطفال باشید باید تحمل شنیدن گریه های کودکان را داشته باشید.

9- هدف شما از کار کردن چیست؟

این سوال معمولا اواخر مصاحبه حضوری پزشک در استخدام منشی پرسیده می شود اینکه تنها به هدف مسائل مالی حاضر به کار کردن است یا میل به خدمت مردم در ذهن دارد. این سوال می تواند تمام شخصیت شما را در بر گیرد.

10- آیا سوالی دارید؟

در آخرین سوال شما می توانید سوالاتی از جمله چگونگی عملکرد کارمندان، چگونگی دریافت ارتقاء شغلی، خدمات مطب و کلینیک و... را در یک فرم استخدام بنویسید تا جواب آنرا به خوبی دریافت کنید.

نظری برای این مقاله ثبت نشده است

اخبار استخدامی