شرح وظایف کارشناس جذب و استخدام

نوشته شده توسط

فرشاد ذوقی

شرح وظایف کارشناس جذب و استخدام

کارشناس جذب و استخدام در ایران به عنون شغل کارشناس مدیریت انسانی می دانند که علاوه بر کنترل مسئولیت های کارکنان قدیمی وظیفه استخدام نیروهای جدید را بر عهده دارد و با برگزاری مصاحبه و امتحان بهترین نیرو کاری را استخدام می کند و آنها را به مدیریت شرکت ارجاع می دهد.

قطعا شرکت هایی بزرگ برای اداره کردن و سر و سامان دادن و همچنین پیشرفت کاری نیاز به نیروی کار و استخدام آنها دارند، اینکه شما به عنوان مدیرعامل به تنهایی بخواهید علاوه بر مدیریت کارمندان شرکت، اقدام به زدن آگهی استخدام در سایتهای کاریابی کنید کاملا سخت و طاقت فرساست. بنابراین ریس شرکت با داشتن کارشناس استخدام به راحتی می تواند مسئولیت استخدام نیروهای کاری جدید و همچنین شرح وظایف کارمندان را به عهده این فرد قرار دهد و با خیال راحت به کارهای ریاست بپردازد. عملا کسی که عنوان شغل کارشناس استخدام را یدک می کشد با داشتن تجربه کافی و همچنین مدرک لیسانس کارهای مرتبط به استخدام نیروی کار هر شرکت را پیش می برد و با گرفتن مصاحبه کاری و همچنین مدارک هر کارجو آنها را می سنجد تا بتواند بهترین افراد را برای شرکت استخدام کند.

استخدام کارشناس فنی

برای مشاهده تمام آگهی های این بخش روی عکس زیر کلیک کنید.

استخدام کارشناس فنی

کارشناس جذب و استخدام در ایران به عنون شغل کارشناس مدیریت انسانی می دانند که علاوه بر کنترل مسئولیت های کارکنان قدیمی وظیفه استخدام نیروهای جدید را بر عهده دارد و با برگزاری مصاحبه و امتحان بهترین نیرو کاری را استخدام می کند و آنها را به مدیریت شرکت ارجاع می دهد.

مدرک لیسانس برای شغل کارشناس استخدام کافیست

قطعا داشتن مدرک لیسانس یا همان کارشناسی و مهارت هایی در زمینه روانشناسی، نوشتن ، ارتباطات قوی و حسابداری برای این شغل لازم است اما با این حال بیشتر مدیرعامل و ریس شرکت ها ترجیع می دهند کسی را استخدام کنند که حداقل سه سال  سابقه کار داشته باشد و بتواند به خوبی از عهده کار برآید.

کارشناس منابع انسانی یا همان کارشناس استخدام

آنچه که برای کسی که وظیفه استخدام نیروهای کاری شرکت بر عهده دارد را در ایران به نام شغل کارشناس منابع انسانی می دانند که علاوه براینکه باید به تربیت نیروی کار، بررسی مزایای کارکنان و همچنین ارتباط با آنها بپردازد باید به خوبی نیازهای کارفرماها را بررسی کند و نسبت به آن اقدام به انتشار آگهی استخدام در سایت کاریابی کند و با بررسی روزمه کاری هر کارجو و بررسی مهارت ها و تحصیلات هر شخص نسبت به استخدام آن اقدام کند.

هدف شغل کارشناس منابع انسانی چیست؟

این شغل برای مدیریت بهتر کارکنان یک شرکت تعریف شده است و در عین حال باید بتواند به خوبی نیازهای شرکت را از لحاظ نیروی کار و انسانی تامین کند و بهترین افراد را در شرکت استخدام کند تا بتواند با تربیت نیروی کار و همچنین آموزش دادن به آنها باعث پیشرفت کارهای شرکت یا اداره و سازمان شود.

میزان حقوق و دستمزد کارشناس استخدام

قطعا به میزان وظایف و کارهایی که به عهده فرد گذاشته می شود دستمزد متغییراست اما در این زمان می توان گفت قیمت کف 1 میلیون و 800 هزار تومان و بالاترین دستمزد برای شغل کارشناس منابع انسانی را 7 میلیون در نظر گرفت.

شرح وظایف  کارشناس استخدام ( منابع انسانی)

تصمیم گیری به موقع، داشتن ارتباطات قوی، اخلاق گرایی، توانایی حل اختلافات و همچنین نظم و سازماندهی جزو پنج مهارت اصلی و کلیدی است که باید کسانی که در این زمینه شغل فعالیت می کنند حتما آنرا داشته باشند تا بتوانند به نحو احسنت کار را پیش ببرند و باعث افزایش رضایت مندی مدیر شرکت و اداره شوند.

 1. دقت در جزییات
 2. بررسی نیازهای استخدام هر شرکت و سازمان و اداره
 3. تعادل برقرار کردن بین کارکنان و سازمان
 4. ارائه راهکارهای مناسب برای تبعیض های جنسی در محیط کار
 5. ارزیابی نیازهای کارفرما در پیشبرد آموزش
 6. داشتن مهارت کامپیوتری
 7. تصمیم گیری بالا
 8. توجه به حقوق کارمندان و کارفرما
 9. توانایی مصاحبه کاری باکارجویان
 10. توانایی در نوشتن متن آگهی استخدام در سایت های کاریابی
 11. درج  آگهی استخدام
 12. توسعه اهداف پروسه استخدام و برقراری روند استخدام کارجویان با مصاحبه کاری

ساعات کاری کارشناس استخدام به چه صورت است؟

کسی که بعنوان شغل کارشناس منابع انسانی استخدام می شود قطعاباید به مانند دیگر کارکنان هشت ساعت کار کند و در برخی از شرکت ها ممکن است حتی امکان دورکاری در منزل و فریلنسر را داشته باشند، البته برخی اوقات به دلیل حجم بالای کار باید دیرتر از کل کارمندان از شرکت خارج شوند.

استخدام نیروی کاری خوب و آموزش دادن به آنها

قطعا یکی ازمهمترین وظایف کارشناس جذب و استخدام این است که با انجام پروسه استخدام باعث شود که کارمندان خوب و درجه یک با دانش و مهارت بالا وارد شرکت شوند و علاوه بر آن شرایط لازم را برای آموزش دادن به کارکنان فراهم کند تا باعث افزایش سطح دانش آنها و همچنین استفاده خوب از کارکنان شود.

در شرکتی که نیروی کاری خوبی ندارد کسی که مسئول استخدام و همچنین منابع انسانی شرکت است به خوبی وظایف خود را انجام نمی دهد و با کم و کاستی که انجام می دهد عملا باعث درج زدن شرکت و عقب افتادن از شرایط آرمانی آن خواهد شد.

ارتباطات بالا و همچنین تعامل خوب بین کارکنان و کارفرما

یک مدیر انسانی باید به خوبی بتواند با زبان و سیاست کاری خود باعث ایجاد ارتباط خوب بین کارکنان و کارفرما شود طوری که کارکنان بتوانند با او در مورد مزایا و حقوق خود صحبت کنند تا به گوش کارفرما برسانند و از آن طرف کارفرما برای اینکه بخواهد کارکنان بهتر کارکنند بتواند مدیر انسانی را توجیه کند که به خوبی و با توضیح و شرح وظایف به تمام کارکنان باعث پیشرفت کار شرکت شود.

نظری برای این مقاله ثبت نشده است

اخبار استخدامی