مهاجرت به کانادا از طریق شغل آشپزی

نوشته شده توسط

فرشاد ذوقی

مهاجرت به کانادا از طریق شغل آشپزی

شغل آشپزی در کشور کانادا آینده روشنی دارد و به دلیل اینکه جمعیت این کشور را پیرها و سالمندان فراگرفته نیاز به داشتن آشپز و سرآشپز در موسسات نگهداری سالمندان کاملا احساس می شود. بیش از 4575 فرصت شغلی در کانادا برای آشپزها در سال 2020 وجود دارد که این درخواست ها بیشتر برای استان های بریتیش کلمبیا، آلبرتا، ساسکاچوان، کبک و انتاریو می باشند.

برای پیشرفت در شغل و حرفه کاری خود باید عاشق کار کردن باشید و همیشه به مهارت و توانایی خود بیفزایید، آشپزی یکی از مشاغل است که در ایران و جهان جایگاه بالایی دارد. اگر یک آشپز خوب و حرفه ای باشید می توانید سریعا بعنوان سر آشپز یا آشپز استخدام شوید و کارهای طبخ غذا را انجام دهید. شغل آشپزی نه تنها بعنوان شغلی لذت بخش برای پخت و پز است که می تواند بعنوان یک شغل پردرآمد باشد که در کشورهای جهان طرفداران خاص خود را دارد. اگر به درآمد آشپز در کشورهای آمریکا، کانادا و استرالیا نگاه کنید خواهید فهمید که چه جایگاه بالایی در این کشورها برای این شغل قائل هستند تا جایی که امکان مهاجرت به این کشورها از طریق این شغل وجود دارد. برای مهاجرت به کانادا از طریق شغل آشپزی کافیه تخصص لازم را داشته باشید و علاوه بر آن مدارک معتبر و بین المللی را برای این حرفه داشته باشید تا به راحتی بتوانید اقامت کاری بگیرید.

استخدام مشاغل آشپزی

برای مشاهده تمام آگهی های این بخش روی عکس زیر کلیک کنید.

استخدام مشاغل آشپزی

جایگاه و ارزش حرفه آشپزی در کشور کانادا

در صورتی که  آشپز بین المللی باشید قطعا شانس استخدام آشپز در رستوارنهای کانادایی بالاست اما حتی اگر آشپز مهاری باشید و غذاهای اصیل ایرانی را به خوبی بلد باشید درست کنید کانادا رستوران های ایرانی زیادی دارد که می توانید در آنجا استخدام شوید. ساده ترین راه برای مهاجرت گرفتن رضایت کارفرمایی برای کار در رستوران های کاناداست که بعنوان جاب آفر می توانید سریعتر ازآنچه فکر می کنید کارهای مهاجرت و اقامت به کانادا را انجام دهید.

شغل آشپزی در کشور کانادا آینده روشنی دارد و به دلیل اینکه جمعیت این کشور را پیرها و سالمندان فراگرفته نیاز به داشتن آشپز و سرآشپز در موسسات نگهداری سالمندان کاملا احساس می شود. بیش از 4575 فرصت شغلی در کانادا برای آشپزها در سال 2020 وجود دارد که این درخواست ها بیشتر برای استان های بریتیش کلمبیا، آلبرتا، ساسکاچوان، کبک و انتاریو می باشند.

میزان درآمد آشپزها در این کشور چقدر است؟

در صورت داشتن مهارت و تخصص آشپزی می توانید حداقل سالیانه 28000 دلار به جیب بزنید و از زندگی در این کشور لذت ببرید؛ البته این مقدار دستمزد آشپز به استانهای مختلف و همچنین میزان مهارت شما بستگی دارد که حتی با داشتن سابقه کار آشپزی می تواند به درآمد 31000 دلاری در سال برسد.

مهارت های لازم برای اینکه در کانادا سرآشپز شوید

علاوه بر اینکه شما باید توانایی طبخ غذاهای خوشمزه و لذیذ داشته باشید برای مهاجرت به کانادا باید حتما یک سری مدارک معتبر و مهم شامل موارد زیر داشته باشید.

 1. مهارت در زبان انگلیسی (در مکالمه و گوش دادن 5 و در خواندن و نوشتن 4).
 2. نداشتن سابقه کیفری.
 3. توانایی تامین مخارج زندگی و پشتیبانی از نظر مالی.
 4. اثبات اینکه شما مهارت های لازم را دارید (ارائه مدارک یا دوره هایی که برای آشپزی گذرانده اید).
 5. شما باید حداقل یک سال پیشنهاد کار معتبری از یک کارفرمای کانادایی داشته باشید.
 6. باید دبیرستان را به پایان رسانده وECA (ارزیابی اعتبار تحصیلی) ارائه بدهد.
 7. باید به میزان لازم در CRS (سیستم جامع رتبه بندی) برای دریافت دعوت نامه و درخواست خود امتیاز کسب کرده باشد.
 8. با معاینات پزشکی حتما از صحت کاملا سلامت برخوردار باشید.

مطابقت عنوان شغلی شما با NOC 6322

خب تمامی مشاغل کشور کانادا طبقه بندی شده اند تحت نظر سازمان NOC 6322 هستند از این رو برای مهاجرت حتما باید بررسی کنید ببنید شغل شما در بین مشاغل ملی این کشور وجود دارد یا خیر؟

عناوین مشاغلی مرتبط با آشپزی در NOC 6322 طبقه بندی شده اند عبارتند از:

 1. دستیار آشپز
 2. آشپز
 3. آشپز رژیم غذایی
 4. آشپز اول
 5. آشپز پخت و پز
 6. آشپز بیمارستان
 7. آشپز موسسات
 8. آشپز مسافرتی
 9. آشپز مجاز
 10. آشپز خطی
 11. آشپز دوم
 12. آشپز سفارش کوتاه  

نحوه گرفتن ویزای کار آشپزی در کانادا

چنانچه می خواهید ویزای کاری در کشور کانادا بگیرید قطعا هشتاد روش مختلف وجود دارد که شما می توانید از طریق برنامه نیروی متخصص فدرال استفاده کنید اما برای اینکه در کمتر از سه ماه گرفتن ویزای کانادا جلوتر بیفتند کافیه  روش (Entry British Columbia Skilled Worker) استفاده کنید.

در این روش شما باید حداقل دو سال سابقه کاری، مدرک زبان آیلتس و همچنین مدارک مرتبط به شغل آشپزی را داشته باشید و علاوه بر این حتما باید تمکن مالی داشته باشیدو در حساب شما مقداری پول باشد.

برای مهاجرت افراد مجرد به هر استان از کانادا به جز استان آلبرتا باید 23659 دلار را به عنوان حداقل مبلغ، در حساب خود داشته باشید؛و این مبلغ برای افراد متاهل باید حداقل مبلغ 29087 دلار کانادا باشد.

آمار پذیرش سرآشپز در استان های مختلف کانادا

شما برای گرفتن مهاجرت کاری از طریق شغل آشپزی و استخدام شدن در رستوران های کانادا باید حتما رضایت کارفرمایی را دریافت کنید که بتوانید در آنجا استخدام شوید؛ میزان درصد آمار مربوط به پذیرش آشپز در شهرهای مختلف کانادا متفاوت است.

 1. بریتیش کلمبیا: 4،195
 2. کبک: 1،384
 3. آلبرتا: 815
 4. انتاریو: 552
 5. ساسکاچوان: 118

 

نظری برای این مقاله ثبت نشده است

اخبار استخدامی