باورهای مخرب که زندگی شما را نابود می کند

نوشته شده توسط

فرشاد ذوقی

باورهای مخرب که زندگی شما را نابود می کند

کلمات و عباراتی چون " من از پس کار بر نمی آیم" " من توانایی انجام این کار را ندارم" " قبول نمی شوم " همگی جزو واگویه ها و کلمات منفی هستند که در ذهن همه ما نقش بسته اند اگر شما بتوانید به خوبی آنها را کنترل کنید قطعا می توانید مسیر زندگی خود را موفقیت آمیز طی کنید.

تلاش و پشتکار هر شخص می‌تواند آنرا به اوج موفقیت برساند البته در صورتی که از ادامه راه خسته نشوید. اینکه یک سری جملات و باورهای غلط در زندگی روزمره ما وجود دارد قطعا اجتناب ناپذیر نیست و بهترین کار این است که از نگرش های منفی به دور باشید. اما در این بین فراموش نکنید که باورهای غلطی که زندگی ما را در بر گرفته کاملا اشتباه است مثلا اینکه فکر کنیم سرنوشت هر کس از پیش تعیین شده است و یا اینکه فکر کنیم شکست های متوالی ما می توانید عملا ما را به انسانی ضعیف در آینده تبدیل کند. همه ما یک سری واگویه ها یا گفتگوی درونی مخرب داریم که در صورت شناسایی و کنترل آن می توانیم در مسیر کاری و زندگی خود موفق باشیم.

استخدام در تهران

برای مشاهده تمام آگهی های این بخش روی عکس زیر کلیک کنید.

استخدام در تهران

شک نکنید که همه ما می توانیم پیشرفت کنیم

قطعا این یک دیدگاه اشتباه است که فکر می کنیم تنها افراد باهوش و EQ  بالا می توانند موفق باشند بلکه یک کلمه به نام پشتکار وجود دارد که همه ما انسان ها را به سمت جلو سوق می دهد. قطعا تلاش و پشتکار می‌تواند یک فرد معمولی را در مسیر زندگی حتی از افراد باهوش جلوتر ببرد.

اجتناب از بکار بردن کلمات و افکار منفی

کلمات و عباراتی چون " من از پس کار بر نمی آیم" " من توانایی انجام این کار را ندارم"  " قبول نمی شوم " همگی جزو واگویه ها و کلمات منفی هستند که در ذهن همه ما نقش بسته اند اگر شما بتوانید به خوبی آنها را کنترل کنید قطعا می توانید مسیر زندگی خود را موفقیت آمیز طی کنید.

جمله مشهور هنری فورد "هم کسی که باور دارد می‌تواند و هم کسی که باور دارد نمی‌تواند، درست فکر می‌کنند" عملا نشان می دهد که بکار بردن کلمات منفی همه مردم را درگیر کرده است .

شش باور مخرب که می تواند باعث نابود شدن زندگی تان شود

1-کمال گرایی برابر با موفقیت است

کسانی که همیشه به دنبال کمال گرایی  و موفقیت صد درصدی هستند همیشه با کوچکترین شکست خود را سرزنش می کنند. فراموش نکنید که انسان جایز الخطاست و از کار کردن لذت ببرید.

2-سرنوشت از پیش تعیین شده است

خیلی از ما یاد گرفتیم همیشه غر بزنیم و بگوییم که ای سرنوشت من است که کارگر باشم یا در این شغل سختی بکشم، بکاربردن این کلمات منفی و دیدگاه منفی نسبت به زندگی کاملا اشتباه است. بهتر است به جای شانه خالی کردن زیر مسئولیت به فکر یادگیری و پیشرفت کاری در شغل خود باشید. همیشه می توانید با تلاش و کوشش و یادگیری در شغل خود پیشرفت کنید. برخی اوقات تغییر شغل لازم است.س

3-بکار بردن کلمات هرگز و همیشه

من هرگز نمیتوانم این کار را انجام دهم یا همیشه اشتباه می کنم کلمات منفی است که نه تنها کار را درست نمی کند بلکه باعث بار منفی می شود که همیشه شما را در بر می گیردو برخی اوقات فکر می‌کنید که واقعا توانایی انجام این کار را ندارید. قطعا روش و دیدگاه شما نسبت به زندگی اشتباه است.

4-موفقیت منوط به دیگران است

برخی از ما یاد گرفتیم که با حرف دیگران سریع شانه خالی می کنیم و سرزنش کردن ما توسط دیگران باعث می شود فکر کنیم توانایی کاری نداریم. سعی کنید افکار مثبت از دیگران کنار خود داشته باشید که بتواند باعث پیشرفت کاری شما شود.

5-آینده وابسته به گذشته است

اینکه چندین بار شکست بخورید به این معنا نیست که آینده درخشانی ندارید. همیشه زمین خوردن شرط نیست بلکه مهم این است که بلند شوید و به زندگی خود ادامه دهید. برخی اوقات از شکست های زندگی می توانید درس بگیرید نه اینکه سر افکنده شوید و فکر کنید که همیشه شکست خواهید خورد.

6-واقعیت همان چیزی است که حس می کنید

بهتر است احساساتتون را کنار بگذارید و از تخیلات بیرون بیایید و واگویه هاو کلمات منفی را از زندگی خود حذف کنید تا بتوانید با دیدگاه بهتر و بازتر به زندگی نگاه کنید. اینکه فکر کنید واقعیت همان چیزی است که همین الان هستید قطعا اشتباه است بلکه شما می‌توانید همیشه پیشرفت کنید و در زندگی موفق باشید البته همه چیز به خود شما بستگی دارد.

سعی نکنید که در شغل خود درجا بزنید

متاسفانه برخی از کارکنان در شغل خود غوطه ور شده اند و آینده ای برای شغل خود نمی بینند و به مانند یک روبات سرکار می روند کار می کنند و به خانه بر می گردد این دید نگاه کردن به زندگی اشتباه است شما می توانید از زندگی خود نهایت استفاده کنید. با فراگیری و یادگیری بیشتر در شغل خود پیشرفت کنید و ترفیع درجه بگیرید.

نظری برای این مقاله ثبت نشده است

اخبار استخدامی