بررسی استخدام و شرایط کار جراح زیبایی

نوشته شده توسط

باجاب

بررسی استخدام و شرایط کار جراح زیبایی

در سال های اخیر، جراحی زیبایی در کشور ما با افزایش چشمگیری همراه شده است. این امر در رونق بازار کار جراح زیبایی تاثیر مطلوب و بسزایی از خود برجای گذاشته است. از سوی دیگر و متاثر از پیشرفت های صورت گرفته در حوزه پزشکی، عده زیادی از افراد به سمت انجام عمل های زیبایی متمایل می شوند.

. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که اصلاح فرم ظاهری اعضای بدن، از مهمترین وظایف جراح زیبایی قلمداد می گردد. بر اساس آمار و ارقام موجود، کشور ما از نظر تعداد عمل جراحی پلاستیک به ویژه عمل بینی، رتبه اول دنیا را به خود اختصاص داده است. در طی سال های اخیر در کشور ایران بر تعداد متقاضیان انجام عمل زیبایی بینی به طرز اعجاب آوری افزوده شده است. این امر به خوبی گواهی بر رونق بازار کار و شغل جراح زیبایی می باشد.

استخدام کارکنان درمانی و زیبایی

برای مشاهده تمام آگهی های این بخش روی عکس زیر کلیک کنید.

استخدام کارکنان درمانی و زیبایی

به طور کلی، جراح زیبایی به عنوان یکی از زیر شاخه های جراحی قادر است نواقص موجود در اعضای بدن را ترمیم یا اصلاح نماید. همچنین در پرتو استفاده از جراحی پلاستیک قابلیت بازسازی و ترمیم اعضای بدن و پوست های آسیب دیده به خوبی امکان پذیر می گردد. علاوه بر این، بسیاری از افراد به منظور افزایش جذابیت و زیبایی ظاهری خود، انجام عمل های زیبایی را در دستور کار قرار می دهند. یک جراح زیبایی توانمند و حاذق میتواند با ترمیم برخی از اعضای بدن مانند بینی، لب و چانه، زیبایی و اعتماد به نفس بالایی را برای افراد به ارمغان آورد. به عبارت دیگر، یکی از بهترین راهکارها برای رسیدن به ظاهری زیبا و جذاب، استفاده از خدمات جراح زیبایی به شمار می رود. بر همین اساس، در حال حاضر جراحی های زیبایی در زمره عمل های شایع و رایج در کشور ما محسوب می شوند. برای انجام عمل زیبایی، انتخاب جراحان زیبایی متبحر از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

توانمندی ها و مهارت های مورد نیاز جراح زیبایی

برخورداری از توانمندی ها و توانایی لازم، برای یک جراح زیبایی از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. بر این اساس، مسلط بودن بر تکنیک ها و اصول مهم جراحی زیبایی، در کنار بهره مندی از دانش روز، در این زمینه بسیار مهم و حائز اهمیت تلقی می گردد. بدون تردید، یکی از مهارت های مورد نیاز و ضروری بر جراحان زیبایی برخورداری از سرعت عمل بالا می باشد. چراکه در انجام عمل های جراحی دقت و سرعت عمل جراح بیش از پیش اهمیت و ضرورت پیدا می کند. مهارت داشتن در انجام عمل جراحی در بخش های مختلف بدن، از دیگر توانمندی های لازم برای یک جراح زیبایی به شمار می آید. شایان ذکر است که عدم توانایی جراح علاوه بر صرف هزینه های گزاف، میتواند سلامتی افراد را نیز تحت شعاع قرار دهد. آشنایی با فیزیولوژی و آناتومی بدن انسان، میتواند به عنوان یک مزیت برای جراحان زیبایی محسوب شود. از دیگر شرایط لازم برای جراحان پلاستیک، هماهنگی بالا میان چشم و دست می باشد. به روز نگه داشتن مهارت ها و اطلاعات جراح زیبایی نیز در این زمینه فاکتور تاثیرگذاری به حساب می آید. جلب اطمینان و اعتماد و توانایی آرام کردن بیماران، برخورداری از مهارت های ارتباطی خوب، اتخاذ تصمیم گیری های سریع و صحیح و انجام عمل جراحی متناسب با استانداردهای حرفه ای، از دیگر توانمندی های ضروری برای یک جراح زیبایی قلمداد می گردد. همچنین تحمل فشارهای کاری به علت سنگین بودن و زمانبر بودن برخی از عمل های جراحی، از دیگر پارامترهای مؤثر در این زمینه به شمار می رود. در سال های اخیر بازار کار جراح زیبایی رشد قابل توجهی را تجربه نموده است. همچنین گرایش و سوق پیدا کردن عده زیادی از افراد به سمت و سوی عمل های زیبایی در بهبود و رونق بخشیدن بازار کار و استخدام جراحان زیبایی بی تاثیر نبوده است.

توانمندی ها و مهارت های مورد نیاز جراح زیبایی

وضعیت بازار کار و شغل جراح زیبایی

شغل جراح زیبایی همواره در زمره شغل های پردرآمد و دارای درآمد مناسب به شمار می آید. از سوی دیگر، با توجه به تب و تاب و بازار داغ عمل های زیبایی، بازار کار جراحان زیبایی نیز در وضعیت مطلوب و مناسبی به سر می برد. اگرچه در بسیاری مشاغل نرخ بالای بیکاری را شاهد هستیم، اما مشاغلی مانند شغل جراح زیبایی علاوه بر برخورداری از بازار کار مناسب، میزان درآمد بالایی را نیز به خود اختصاص داده اند. بر اساس آمار و ارقام موجود، جراحان زیبایی در کشور ما در ردیف مشاغل پردرآمد محسوب می شوند. همچنین رتبه اول ایران در زمینه جراحی های زیبایی، به خوبی بر رونق بازار کار و درآمد مناسب جراح زیبایی صحه می گذارد. شایان ذکر است که استقبال اقشار مختلف جامعه از عمل های زیبایی، علاوه بر ایجاد بازار کاری مناسب، جراحان زیبایی را در زمره قشر پردرآمد جامعه ما قرار داده است. اگرچه ممکن است در نگاه بسیاری انجام عمل های زیبایی یک رفتار تجملاتی به شمار آید، اما برخی از این جراحی های پلاستیک، زندگی دوباره ای را به افراد بخشیده است. افرادی که به علت وجود عیب ظاهری مانند سوختگی و نقص های مادرزادی، از جامعه و مردم منزوی شده اند، در پرتو وجود شغل جراح زیبایی، زندگی خود را از نو شروع کرده اند. بر همین اساس، هرگز نباید انجام عمل زیبایی را با معیار و مقیاس پول مورد سنجش قرار داد. بر اساس مطالعات انجام شده در کشور ما عمل بینی در مقیاس وسیع و گسترده ای صورت می گیرد. بر همین اساس و با توجه به نسبت جمعیت، شرایط کار و فرصت های شغلی مناسبی برای یک جراح زیبایی در کشور وجود دارد. علاوه بر این، زیبایی و جذاب بودن با وجود بسیاری از افراد پیوند خورده است. برای دستیابی به زیبایی ظاهری نیاز به یک جراح زیبایی متبحر بیش از پیش احساس می شود.

نگاهی به وضعیت استخدام جراح زیبایی

فرصت استخدام جراح زیبایی در کلینیک ها و بیمارستان های خصوصی و دولتی فراهم می باشد. بسیاری از جراحان زیبایی دارای یک مطب خصوصی بوده و در برخی از روزهای هفته را نیز متناسب با برنامه کاری خود در کلینک ها و بیمارستان ها مشغول به انجام عمل های زیبایی می باشند. در زمینه استخدام جراحان زیبایی باید به این نکته اشاره نمود که بسیاری از بیمارستان های سطح کشور به منظور برطرف ساختن نیازها و توقعات مراجعان خود، بی نیاز از به خدمت گرفتن جراح زیبایی نمی باشند. بر همین اساس، در حال حاضر در کشور ما فرصت های شغلی مناسبی پیش روی جراحان زیبایی قرار دارد. ناگفته نماند که تبحر و تخصص، در کنار مهارت و توانمندی یک جراح زیبایی، علاوه بر افزایش شانس استفاده از فرصت های شغلی مختلف، در افزایش میزان درآمد جراح نیز بسیار تاثیرگذار و مؤثر است. ذکر این نکته ضروری به نظر می رسد که فرصت های شغلی برای یک جراح زیبایی نه تنها در کشور ما، بلکه در اقصی نقاط دنیا بسیار خوب و مطلوب ارزیابی می شود. همچنین میزان درآمد جراحان زیبایی متناسب با نوع تخصص خود در مقایسه با جراحان عمومی بیشتر می باشد. در کشور ما میزان درآمد جراح زیبایی، جراح قلب و جراح مغز و اعصاب، در مقایسه با سایر جراحان مناسب و مطلوب عنوان شده است. همانند دیگر مشاغل، تخصص، تبحر و مهارت نیز در شغل جراحان زیبایی از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. بر اساس آمار، در 15 سال اخیر، متقاضیان عمل های زیبایی رشدی در حدود 70 درصد را تجربه نموده است. همچنین شرایط کار جراحان زیبایی در شهرهای بزرگ با توجه به تعداد جراحان همواره مطلوب و مناسب می باشد. در این میان جراح زیبایی همواره از بیماران و متقاضیان مخصوص به خود برخوردار است.

نگاهی به وضعیت استخدام جراح زیبایی

شرایط کار جراح زیبایی در سایر کشورها

شایان ذکر است که یک جراح زیبایی از فرصت های شغلی مناسبی در کشورهای مختلف جهان برخوردار می باشد. در کشور آمریکا مشاغل مرتبط با حوزه پزشکی در رتبه اول مشاغل پردرآمد قرار دارند. کسب متوسط درآمد 230000 دلار در طول سال به خوبی این ادعا را به اثبات می رساند. این در حالی است که متوسط درآمد سالانه مشاغل ملی آمریکا رقمی در حدود 60558 دلار عنوان شده است. برخورداری از سطح درآمد فوق العاده و فرصت های شغلی گسترده، کشور آمریکا را به یک مقصد مهم برای فارغ التحصیلان حوزه پزشکی به ویژه جراح زیبایی تبدیل نموده است. بر همین اساس، مشاغل پزشکی در این کشور در زمره مشاغل پردرآمد و برتر به حساب می آیند. ناگفته نماند که مشاغل پزشکی در سطح بین المللی نیز در ردیف شغل های مناسب و مطلوب به شمار می روند.

در کشور کانادا نیز با توجه به زیر ساخت های مناسب و مطلوب برای حوزه های پزشکی، فرصت های شغلی فوق العاده ای برای جراح زیبایی فراهم شده است. متوسط درآمد مشاغل کارمندی در این کشور برابر با 32000 دلار در طول سال می باشد. این در حالی است که متوسط درآمد جراحان زیبایی در طی یک سال رقمی برابر با 116000 دلار است. همچنین در کشور کانادا مشاغلی مانند متخصص گوارش، متخصص ارتوپد، جراح زیبایی و متخصص گوش و حلق و بینی، از میزان درآمد بسیار بالایی برخوردار می باشند. کشور استرالیا هم شرایط مناسب و فرصت های شغلی مطلوبی را برای جراحان زیبایی فراهم آورده است. متوسط درآمد جراحان زیبایی در این کشور رقمی در حدود 415000 دلار برآورده شده است.

کشور انگلستان هم با اختصاص متوسط درآمد سالیانه 150000 دلار، کشور فرانسه با میانگین درآمد 149000 دلار و کشور هلند با میزان درآمد 253000 دلار، از دیگر کشورهای مناسب برای یک جراح زیبایی به شمار می روند.           

نظری برای این مقاله ثبت نشده است

اخبار استخدامی