آشنایی با شغل آرایشگری زنانه در ایران

نوشته شده توسط

باجاب

آشنایی با شغل آرایشگری زنانه در ایران

شغل آرایشگری زنانه شغل و حرفه ای است که از درآمد بسیار خوبی در بازار ایران برخوردار می باشد. زیبایی و آراستن سر و صورت از جمله کارهایی است که از زمان های گذشته در بین جوامع بشری رواج داشته است. ما می خواهیم در این مقاله به معرفی و آشنایی با شغل آرایشگری زنانه و راه های ورود و کسب مهارت در آن بپردازیم. بنابراین توصیه می کنیم برای کسانی که علاقه مند به شغل آرایشگری هستند تا آخر این مطلب با ماه همراه باشند.

معرفی شغل آرایشگری زنانه

شغل آرایشگری زنانه از جمله شغل هایی است که بسیاری از دختران جوان به سبب داشتن وضعیت درآمدی مناسب این شغل تمایل دارند که به عنوان یک آرایشگر وارد این حرفه شوند. شغل آرایشگری زنانه علاوه بر این که یک حرفه است یک هنر نیز به حساب می آید. زیبایی از عوامل وسوسه انگیزی است که همواره در طول تاریخ انسان به دنبال آن بوده است. چون که خانم ها معمولاً جزئی نگر تر هستند و حس زیبایی شناسی بسیار بالایی دارند گرایش بیشتری به آرایشگری زنانه دیده می شود. گرایش به این مقوله بعد جغرافیایی را نمی شناسد. در کشورهای مختلف دنیا گرایش به زیبایی به شیوه های مختلفی دیده می شود. در کشور ما ایران نیز این امر رایج است. همین موضوع سبب شده است که خیلی از افراد شغل آرایشگری زنانه را برای خود انتخاب کنند و در این شغل مهارت و آموزش های لازم را کسب نمایند.

استخدام آرایشگر زنانه

برای مشاهده تمام آگهی های این بخش روی عکس زیر کلیک کنید.

استخدام آرایشگر زنانه

امروزه با توجه به گسترده شدن گریم و آرایشگری زنانه به دلایل مختلف در کشور ما این حرفه جزو حرفه های پردرآمد به حساب می آید. حرفه ای که در آن ارتباط صمیمی و دوستانه با مشتریان حرف اول را می زند.

ارتباطات اجتماعی خوب مستلزم این است که ظاهر خوب و منحصر به فردی داشته باشیم. ظاهر هر فرد می تواند تا اندازه ای شخصیت درونی فرد را نشان دهد. آراستگی و زیبایی از جمله مواردی است که در برخورد های اجتماعی می تواند تاثیر زیادی روی افراد بگذارد و دیگران بر اساس آن پی به شخصیت و نگرش افراد می برند. از جمله دلایلی که سبب می شود افراد به سمت آرایشگری و زیبا شدن تمایل داشته باشند  این است که آن ها می خواهند عیب هایی که در پوست و موی خود می بینند بپوشانند و از این طریق زیباتر به نظر برسند.

آرایشگاه های زنانه مکانی هستند که می توانند به این خواسته افراد جامه عمل بپوشانند. شغل آرایشگری زنانه شغلی است که  در آن به آرایش صورت، مدل دادن مو، کوتاه و مرتب کردن مو ، طراحی ناخن، پاکسازی و زیباسازی پوست و مو از طریق مختلف و به صورت کاملاً بهداشتی می پردازند. کسب در آمد از طریق زیبا کردن مردم می تواند جالب باشد. اما ممکن است برای شما سوال پیش بیاید که برای ورود به شغل آرایشگری زنانه و همچنین برای آرایشگر شدن چه کاری باید انجام دهید. جواب این سوال را در بخش مربوط به چگونه وارد شغل آرایشگری زنانه شویم به طور کامل شرح داده ایم.

معرفی شغل آرایشگری زنانه

 شغل آرایشگری زنانه در جهان یک علم است در ایران چطور ؟

اگر بخواهیم شغل آرایشگری مخصوصاً شغل آرایشگری زنانه را در دنیا مورد بررسی قرار دهیم، باید بگوییم که این شغل امروزه به عنوان یک علم شناخته می شود. این گونه نیست که هر کسی بتواند به این شغل و حرفه بپردازد. بلکه حرفه آرایشگری دارای اصول و قواعد خاص خود است. برای مثال تصور کنید که یک آرایشگر زنانه بخواهد به کوتاه کردن مو یک فرد بپردازد . ابتدا باید با توجه به تجربه ای که دارد از نظر جنس مو ، گوشتی بودن و استخوانی بودن صورت و همچنین فرم صورت ، اندازه و فرم گردن و شکل هندسی سر فرد تصمیم بگیرد که چگونه اقدام به این کار کند. همه این ها با توجه به تجربه ای که آرایشگر در شغل آرایشگری در طول سالیان دراز کسب کرده است  و به صورت علم و دانشی به اندوخته های او افزوده شده است عملی می شود. اما در مقابل تصور کنید در کشور ما که مشتری نظر می دهد چه مدل مویی را داشته باشد نمی توان گفت که این شغل علم است. زیرا باید با توجه به تجربه و دانش آرایشگر مدل مو ، رنگ و  سایر کارهای مربوط به زیباسازی پوست و ... انجام بگیرد تا نتیجه مطلوب تری داشته باشد. توجه به این نکته می تواند تاثیر بسیار زیادی در پیشرفت شغل آرایشگری زنانه در کشور ایران داشته باشد.

 شغل آرایشگری زنانه در جهان یک علم است در ایران چطور ؟

 

چگونه وارد شغل آرایشگری زنانه شویم؟

برای ورود به شغل آرایشگری زنانه  که یک حرفه  و مهارت می باشد نیاز است که اقداماتی را انجام دهید. در این قسمت ما به بررسی این که چگونه می توانید وارد شغل آرایشگری شوید می پردازیم. شاید برای شما سوال باشد که برای این که آرایشگر شوم از کجا باید شروع کنم. به طور ساده و واضح بگوییم که برای آرایشگر شدن شما دو راه پیش رو دارید . اول این که پیش یک آرایشگر ماهر بروید و تجربه کسب کنید به اصطلاح دوره شاگردی یا کارآموزی را پشت سر بگذارید. راه دوم این است که دوره های فنی حرفه ای که در زمینه های مختلف آرایشگری زنانه وجود دارد را سپری کنید. البته باید بگوییم که در صورت سپری کردن دوره کارآموزی پیش یک آرایشگر با تجربه، در نهایت برای ورود به شغل آرایشگری و ایجاد و راه اندازی یک آرایشگاه نیاز دارید که مدرک مربوطه را داشته باشید. همچنین اگر می خواهید به صورت دانشگاهی در این شغل ادامه تحصیل دهید می توانید به رشته گریم و یا آرایشگری زنانه وارد شوید. برای این کار باید در شاخه کار و دانش در این رشته تحصیل کرده و برای ادامه تحصیل وارد  دانشگاه ها شوید و در رشته گریم یا آرایشگری ادامه تحصیل دهید.  مدارک آرایشگری مانند سایر مدارک دارای سطوح مختلف حتی بین المللی نیز بوده و می توان با گرفتن این مدرک در سطح بین المللی به فعالیت پرداخت البته اگر در کنار مدرک مهارت لازم را نیز کسب کنید و از تجربه کافی برخوردار باشید می توانید در هر جای دنیا که باشید به شغل آرایشگری زنانه مشغول شوید.

چگونه وارد شغل آرایشگری زنانه شویم؟

ویژگی های فردی موثر برای ورود به شغل آرایشگری زنانه

کسانی که می خواهند وارد شغل آرایشگری زنانه شوند باید بر روی مهارت های ارتباطی اجتماعی خود کار کنند. چون در این حرفه مهم ترین چیز ارتباط خوب و مستمر با مشتری است. همچنین خلاق بودن و شناختن آخرین روش های آرایشگری و مدل موها و مدها می تواند به شما در ورود و ماندگاری در شغل آرایشگری زنانه کمک کند.

شغل آرایشگری زنانه به عنوان شادترین حرفه ها در دنیا شناخته می شود. اگر جزو افرادی هستید که علاقه دارید با افراد مختلف در تعامل باشید و از ارتباط گرفتن با دیگران لذت می برید مطمئن باشید شما می توانید یک آرایشگر زنانه موفقی باشید.

 

برای راه اندازی شغل آرایشگری زنانه به چه لوازمی نیاز است؟

برای این که شغل آرایشگری زنانه راه اندازی نمایید مهم ترین و اولین چیز این است که یک مکان ام و بهداشتی را برای آرایشگاه خود در نظر بگیرید. مکان های شلوغ و پر رفت و آمد مناسب این کار هستند به هیچ وجه آرایشگاه خود را در مکان های پرت و مکان هایی که خلوت است دایر نکنید. همچنین لوازم و تجهیزات کامل شرط اساسی برای شغل آرایشگری زنانه به شمار می رود. چون که شما باید بر روی صورت و ظاهر و زیبایی مشتریان خود کار کنید بنابراین توجه داشته باشید که لوازم شما همواره از جنس های با کیفیت و مرغوب باشد. محصولات آرایشی و بهداشتی مرغوب را انتخاب کنید  با این کار شما در نزد مشتریان از ارزش و اعتبار بسیار بالایی برخوردار می شوید . در ادامه لیست برخی از لوازم و تجهیزات اساسی که برای راه اندازی شغل آرایشگری زنانه و یک آرایشگاه زنانه نیاز است را ارائه می دهیم البته این لیست می تواند با توجه به گستردگی کار شما بیشتر هم باشد:

 • لوازم با کیفیت و برند آرایشگری
 • مواد صاف کننده مو معتبر
 • بیگودی و مواد برای فر مو
 • انواع رنگ های مختلف
 • روپوش مناسب برای آرایشگر و مشتری
 • اکسیدان و ظرف رنگ مناسب
 • انواع و اقسام قیچی های مختلف
 • صندلی مخصوص سرشور
 • سشوار
 • تعبیه سینک سرشور
 • صندلی ایستاده و صندلی مخصوص آرایشگاه
 • چندین آینه
 • استیشن آرایشگاه
 • کف پوش و پادری مناسب
 • ترالی و سینی مناسب به تعداد مورد نیاز

برای راه اندازی شغل آرایشگری زنانه به چه لوازمی نیاز است؟

 

یک آرایشگر تازه کار چگونه می تواند در شغل آرایشگری زنانه موفق شود؟

اگر در شغل آرایشگری زنانه به عنوان یک آرایشگر تازه کار شروع به فعالیت نموده اید توجه به یک سری از نکات می تواند شما را در این شغل و حرفه به موفقیت های بالایی برساند. باید توجه داشته باشید که این کار یک کار تمام وقت بوده و تعطیل و غیر تعطیل نمی شناسد. باید بتوانید صبر و استقامت لازم را در این کار داشته باشید.

چون که شما مستقیم با افراد مختلف سرکار دارید و سلیقه ها و نظارت متفاوتی را می شنوید باید حوصله کافی داشته باشید. باید به اندازه کافی برای مشتری وقت بگذارید و خواسته ها و انتظارات او را مورد توجه قرار دهید. توانایی پاسخ دادن به خواسته های مشتری از خصوصیات ویژه ای است که برای آرایشگر زنانه خوب شدن باید آن را کسب کنید. باید به زیبایی و مد علاقه داشته باشید و بتوانید هر روز چیز های جدید را بیاموزید. کار با لوازم آرایشی مختلف و ابزار های آرایشی در درجه اول اهمیت برای یک آرایشگر است. سعی کنید کار کردن با این لوازم و ابزار ها را به نحو احسن یاد بگیرید. داشتن قوه تخیل قوی و تجسم مدل های گوناگون مو و آرایش و یادگیری سریع در یک آرایشگر تازه کار  می تواند او  را در رسیدن به موفقیت در شغل آرایشگری برای شما مفید باشد. داشتن ظرافت و دقت بالا در انجام کارهای دستی برای یک آرایشگر موفق شدن در شغل آرایشگری مهم است.  فهمیدن خواسته مشتری و ارتباط خوب با او و همچنین تحمل فشار کار زیاد و سرپا ایستادن های طولانی از دیگر ویژگی هایی است که یک آرایشگر تازه کار برای موفق شدن در شغل آرایشگری زنانه باید داشته باشد.

نظری برای این مقاله ثبت نشده است

اخبار استخدامی