ده شغل پردرآمد در ایران

نوشته شده توسط

باجاب

ده شغل پردرآمد در ایران

به طور کلی، داشتن شغل، به ویژه شغل پردرآمد از مهمترین و ضروری ترین نیازهای قشر جوان یک جامعه محسوب می شود. چراکه برای تامین خواسته ها و توقعات شخصی و گذراندن زندگی، نیاز به شغل و درآمد را نمیتوان نادیده گرفت. بدون تردید، علاقه و استعداد از مؤلفه های مهم و تاثیرگذار در انتخاب یک شغل به شمار می رود.

در کنار این مؤلفه ها تحصیلات دانشگاهی نیز یکی از پیش نیازهای اصلی برای یافتن یک شغل پردرآمد تلقی می گردد. بر همین اساس، بسیاری از قشر جوان یک جامعه به سمت و سوی رشته های دانشگاهی مختلف به منظور تضمین آینده شغلی خود رهنمون می شوند. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که یکی از راهکارهای مناسب برای یافتن شغل پردرآمد شناسایی فرصت های شغلی مناسب در بازار کار می باشد.

استخدام مشاغل ساختمانی

برای مشاهده تمام آگهی های این بخش روی عکس زیر کلیک کنید.

استخدام مشاغل ساختمانی

در پرتو رشد و پیشرفت روز افزون علم و تکنولوژی همواره شغل ها و کارهای جدیدی به وجود می آیند. برخی از این کارها به بهترین نحو پیشرفت کرده و متولیان آن را به ثروت و موفقیت قابل توجهی سوق می دهند. در سوی مقابل، بعضی از طرح و ایده های جدید با شکست و ناکامی همراه می شود. از سوی دیگر، بسیاری از متقاضیان بازار کار برای یافتن یک شغل پردرآمد و مناسب از هیچ کوشش و تلاشی دریغ نمی کنند. کار، پیشه یا شغل، بخشی لاینفک و در عین حال ضروری از زندگی انسان ها به شمار می رود. در پرتو داشتن یک شغل پردرآمد و مناسب، علاوه بر رشد شخصیتی و استقلال، زمینه رفاه و آسایش و آرامش افراد به بهترین نحو فراهم می گردد. به طور قطع و یقین، داشتن یک شغل پردرآمد، مورد تایید و دلخواه اغلب قریب به اتفاق مردم می باشد. ناگفته نماند که برای رسیدن به شغل های پردرآمد کار سخت در کنار تحصیلات بسیار مؤثر و تاثیرگذار است.

درآمد

اهمیت داشتن شغل پردرآمد

بدون اغراق، آرزوی قلبی هر انسانی بر روی این کره خاکی داشتن یک شغل پردرآمد و دارای درآمد بالا می باشد. برای محقق ساختن این امر پارامترهای مهم و حائز اهمیتی مانند مهارت و تخصص از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به عبارت دیگر، میان داشتن یک شغل پردرآمد با توانایی ها و تخصص افراد، رابطه مستقیم و تنگاتنگی وجود دارد. بر این اساس، با افزایش توانمندی ها و مهارت های خود میتوان زمینه مناسب برای دستیابی به یک شغل دارای درآمد بالا را فراهم آورد. از سوی دیگر، رونق گرفتن بستر اینترنت از یک سو و رشد کسب و کارهای مجازی از سوی دیگر، بسیاری از ابعاد زندگی انسان ها را در برگرفته است.

امروزه بستر اینترنت فرصتی را به وجود آورده که بسیاری از افراد میتوانند با دسترسی به فضای اینترنت، به راحتی کسب درآمد کنند. بر همین اساس، برخی از افراد با شناسایی نیازهای مهم مردم و عملی کردن ایده های منحصر به فرد خود، علاوه بر ایجاد یک شغل پردرآمد، موفقیت های قابل توجهی را به دست آورده اند. شایان ذکر است که داشتن یک کسب و کار پر پول به ویژه در شرایط اقتصادی حال حاضر به یکی از دغدغه های مهم و بزرگ بسیاری از مردم تبدیل شده است. چراکه شرایط دشوار و بعضا سخت زندگی، برخورداری از یک شغل پردرآمد و مناسب را بیش از پیش مورد توجه بسیاری از افراد قرار می دهد. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که در عصر حاضر استفاده فراگیر از شبکه های مجازی و تلفن های همراه، زمینه مناسبی برای ایجاد شغل های پردرآمد و مناسب را به خوبی فراهم آورده است. با شناسایی نیازهای مهم مردم میتوان بستر مناسب برای ایجاد یک کسب و کار پر پول را میسر ساخت. در ادامه این مقاله به بررسی 10 شغل پردرآمد ایران می پردازیم.

اهمیت داشتن شغل پردرآمد

نگاهی به چند شغل پردرآمد ایران در حوزه پزشکی

به طور کلی، برای دستیابی به یک شغل پردرآمد، تلاش های بی وقفه و افزایش مهارت و تخصص نقش بسزایی ایفا می نماید. لازم به ذکر است که اگرچه برای لمس خوشبختی و آسایش درآمد کافی و سرشار کافی نمی باشد، اما از شرط های لازم و ضروری در این زمینه محسوب می شود. در ادامه و متناسب با مهارت و تخصص، چند شغل پردرآمد در ایران را مورد تحلیل قرار می دهیم.

جراح زیبایی: بدون تردید، جراحان زیبایی نه تنها در ایران، بلکه در کل جهان از درآمدهای بسیار بالایی برخوردار هستند. از سوی دیگر، تقاضای جامعه به ویژه خانم ها برای انجام عمل زیبایی در سال های اخیر با روند رو به رشدی همراه بوده است. بر همین اساس، در حال حاضر جراحی زیبایی به عنوان یک شغل پردرآمد ایران محسوب می شود. شایان ذکر است که یکی از عمل های جراحی پرطرفدار در کشور ما، به عمل بینی مربوط می شود. بر اساس آمار و ارقام، 60 درصد از عمل های جراحی زیبایی به عمل بینی اختصاص پیدا می کند.

دندان پزشک: در مقوله شغل پردرآمد و مناسب در کشور ما میتوان به دندانپزشکی اشاره کرد. بر این اساس، یک جراح و متخصص دهان و دندان از نظر درآمد در سطح بسیار بالایی قرار دارد. رونق گرفتن خدمات زیبایی دندانپزشکی مانند مرتب سازی، سفید کردن، ایمپلنت و ارتودنسی دندان ها نیز در این زمینه بسیار تاثیرگذار است.

جراح قلب: یک شغل پردرآمد دیگر در کشور ما به شغل جراح قلب اختصاص پیدا می کند. به طور کلی، جراحی قلب از جمله جراحی هایی بوده که در مقیاس وسیع و گسترده ای صورت می گیرد. از سوی دیگر، بیماری های قلبی و عروقی نیز در کشور با روند افزایشی همراه بوده است. از طرف دیگر، به طور معمول درآمد جراحان قلب به علت عمل های سنگینی که انجام می دهند، نسبتا بالا می باشد.

چند شغل پردرآمد در حوزه تکنولوژی

در باب شغل پردرآمد ایران باید به این نکته اشاره نمود که در حال حاضر اغلب مردم کشور ما با فضای اینترنت و شبکه های اجتماعی مجازی سر و کار دارند. این امر زمینه مناسب برای فرصت های شغلی و کسب و کارهای پردرآمد را فراهم ساخته است. در ادامه به بررسی چند شغل پردرآمد در این زمینه می پردازیم.

برنامه نویسی: متاثر از بسط و گسترش اپلیکیشن ها و آپ های موبایلی، برنامه نویس و توسعه دهنده وب، به یک شغل پردرآمد در این رده تبدیل شده است. علاوه بر این، گسترش نقش و اهمیت بستر اینترنت در ابعاد زندگی انسانها و گرایش و میل جوامع مختلف به سمت جهانی شدن، در پر رنگ جلوه کردن مهارت برنامه نویسی بسیار تاثیرگذار بوده است. همچنین نیاز صنایع مختلف به هوشمند سازی و نفوذ بی سابقه دنیای وب در لایه های مختلف زندگی، برنامه نویسی را به عنوان یک شغل پردرآمد و دارای آینده روشن مبدل ساخته است. مهارت و تخصص در این شغل از درجه اهمیت و ارزش بسیار بالایی برخوردار می باشد.

برنامه نویسی

سئو، تولید محتوا و نویسنده سایت: بدون تردید، تولید محتوا و سئو و بهینه سازی وب سایت ها، برای توسعه و پیشرفت کسب و کارها، از پیش شرط های مهم و ضروری تلقی می گردد. به ویژه در عرصه رقابتی حال حاضر این امر بیش از پیش اهمیت و ضرورت پیدا می کند. بر همین اساس، از سئو و تولید محتوا به عنوان یک شغل پردرآمد و مناسب نام می برند. چراکه در سال های آینده تولید کنندگان محتوا در بستر اینترنت و فضای آنلاین حرف های زیادی برای گفتن خواهند داشت.

متخصص دیجیتال مارکتینگ: با سوق پیدا کردن بسیاری از کسب و کارها به سمت آنلاین شدن، بازاریابی و سازماندهی آنها بیش از پیش احساس می شود. متخصص دیجیتال مارکتینگ در حوزه دیجیتال نیازهای کسب و کارها را به صورت آنلاین برآورده می سازد.

نگاهی به چند شغل پردرآمد در سایر حوزه ها

وکالت: بدون اغراق، وکالت همواره در زمره یک شغل پردرآمد در جامعه ما به حساب می آید. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که مطابق با آمار و ارقام ارائه شده، وکالت به عنوان یک شغل پردرآمد برای سال های سال در کشور ما محسوب می شود. در سال های اخیر مراجعه به وکلا به علت بروز انواع و اقسام مشکلات خانوادگی افزایش یافته است. از سوی دیگر، در دنیای علم حقوق، پرونده های جدیدی باز شده که تا قبل از آن وجود خارجی نداشته است. در عرصه کسب و کار نیز بهره گیری از دانش وکلای حاذق و مجرب به منظور آگاهی از قوانین حقوقی، از موارد ضروری و لازم قلمداد می گردد.

آرایشگران: شغل آرایشگر نیز به عنوان یک شغل پردرآمد در کشور ما محسوب می شود. میل به زیبایی و آراستگی با وجود انسان ها گره خورده است. خدمات آرایشگری برای جامه عمل پوشاندن به این نیاز از راهکارهای مفید و مناسب به شمار می رود. در حال حاضر خدمات آرایشگری بانوان به عنوان یکی از مشاغل پول ساز و پردرآمد به حساب می آید. پاکسازی پوست، کاشت ناخن و آرایش و گریم عروس، از خدمات آرایشگری پرطرفدار در کشور تلقی می گردد.

آرایشگران

ساخت فروشگاه اینترنتی: یک شغل پردرآمد و پرطرفدار که در سال های اخیر در کشور ما بسیار بسط و گسترش یافته است، ساخت و راه اندازی فروشگاه اینترنتی می باشد. صرفه جویی در زمان و هزینه و آنلاین شدن بسیاری از خدمات، مردم را به سمت خرید از فروشگاه های اینترنتی سوق می دهد.

طراحی دکوراسیون داخلی: طراحی دکوراسیون داخلی نیز این روزها یک شغل پردرآمد و مناسب به حساب می آید. ایجاد تغییر و تحول در سبک دکوراسیون، همواره مورد نظر و دلخواه بسیاری از مردم می باشد. به همین جهت، برای برخورداری از یک دکوراسیون شیک و منحصر به فرد، میتوان حساب ویژه ای بر روی طراحان دکوراسیون داخلی باز کرد.     

نظری برای این مقاله ثبت نشده است

اخبار استخدامی