ده شغل پر درآمد دنیا

نوشته شده توسط

باجاب

ده شغل پر درآمد دنیا

داشتن یک شغل پر درآمد یکی از مهم ترین مسائل هر شخصی در زندگی است. لذا ما در این مطلب با معرفی شغل های پر درآمد دنیا کمک می کنیم تا افراد با شناخت این شغل ها بتوانند شغل مورد نظر خود را انتخاب کنند. لازم به ذکر است بدانید کسب تمام شغل های پر درآمد نیازمند هزینه و تحصیل بالا و کار سخت است.

هدف از نگارش این مقاله آشنایی با شغل های پر درآمد در دنیا است. داشتن یک شغل پر درآمد یکی از مهم ترین دغدغه های هر فردی در دنیا است و تمام افراد دنیا به دنبال اینگونه شغل ها هستند. در واقع به دست آوردن درآمد چند رقمی در طی یک سال آرزوی هر فردی است. از این رو تمام افراد دنیا تلاش می کنند که چنین شغلی را به دست آوردند اما نکته ای که در مورد باید به یاد داشته باشید این است که به دست آوردن یک شغل پر درآمد نیازمند تلاش زیاد و صرف هزینه بالا است.

استخدام مشاغل بازاریابی

برای مشاهده تمام آگهی های این بخش روی عکس زیر کلیک کنید.

استخدام مشاغل بازاریابی

در واقع یافتن شغل پر درآمد برای مردم سراسر دنیا به قدری مهم است که سالانه نشریه ها و وب سایت های مطرح دنیا لیستی از پردرآمدترین شغل های دنیا را تهیه و به مردم معرفی می کنند. همچنین بر اساس گزارشات این نشریه ها و وب سایت ها برای رسیدن به یک شغل پر درآمد باید مدارج علمی و دانشگاهی را طی کنید البته این شامل برخی از شغل ها می شود. چرا که برخی از شغل های پر درآمد متعلق به بخش بهداشت و درمان است و برای رسیدن به این شغل ها باید پس از فارغ التحصیلی اولیه دوره های تحصیلی تکمیلی را هم بگذرانید. حال اگر شما نیز به دنبال یافتن یک شغل پر درآمد هستید و می خواهید بدانید پول سازترین شغل ها در سطح دنیا چه شغلی هستند می توانید با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

یافتن شغل پر درآمد

در واقع این طبیعی است که هر شخصی در طول زندگی خود به دنبال شغلی باشد که هم از درآمد بالایی برخوردار باشد و هم در آن شغل راحت باشد یعنی آن شغل برایش جالب باشد و با روحیات او نیز سازگار باشد. اما همان طور که خودتان می دانید ورود به این شغل ها چندان راحت نیست. چرا که رسیدن به یک شغل پر درآمد نیازمند هزینه و تحصیلات بالا است. در واقع پر درآمدترین شغل های جهان شغل هایی هستند که باید سال های سال در رشته مورد نظر آن شغل تحصیل شود و برای این که در آن شغل به موفقیت رسید باید سخت کار کرد. لذا تنها تحصیلات بالا شما را به شغل ایده آل و پر درآمد نمی رساند بلکه باید در شغل مورد سخت کار کنید تا بتوانید در آن شغل موفق شوید. حال برای افزایش اطلاعات شما در ادامه مطلب فهرستی از پر درآمدترین شغل های جهان را معرفی می کنیم. لازم به ذکر است بدانید فهرستی که تهیه کرده ایم با توجه به متوسط درآمد جهانی این شغل‌ ها است و مطمئنا درآمد این شغل در هر کشوری از جمله ایران متفاوت است. ولی دانستن شغل های پر درامد دنیا خالی از لطف نیست. چه بسا که شاید روزی شما توانستید توانایی های لازم برای رسیدن به یکی از این شغل های پر درآمد دنیا را کسب کردید و صاحب یک شغل پر درآمد شدید.

یافتن شغل پر درآمد

معرفی شغل های پر درآمد دنیا

یکی از رایج ترین سوالاتی که برای هر شخصی به وجود می ﺁید خصوصا افرادی که جویای کار و ﺁینده روشن و ایده آل خود هستند این است که پر درآمدترین شغل های دنیا چه شغلی دارند و چه قدر دستمزد می گیرند؟ این مساله سبب شد که ما در این قسمت لیستی از شغل های پر درآمد دنیا را معرفی کنیم. به طور خلاصه باید گفت که شغل های پر درآمد دنیا یعنی شغل هایی که بیشترین دستمزد را دریافت می کنند شامل بخش های مراقبت های پزشکی، تجزیه و تحلیل داده ها، مهندسی، فناوری اطلاعات، حقوق و مشاوره ی باشند. افرادی که در این حوزه ها تحصیل می کنند و صاحب شغل می شوند بیشترین حقوق را دریافت می کنند. لذا برای رسیدن به شغل پر درآمد باید در یکی از این حوزه ها تحصیل و کار کنید.

شغل های پر درآمد دنیا عبارتند از:

پزشکی: یکی از پر درآمدترین شغل های دنیا از جمله ایران، پزشکی است. در حوزه پزشکی نیز بخش جراحی بیشترین درآمد را به خود اختصاص داده است. چرا که جراحان، بهترین و با ارزش ترین پزشکان در تمام دنیا هستند و لذا جراحی یک شغل پر درآمد در تمام دنیا محسوب می شود و رتبه اول را به خود اختصاص داده است. لازم به ذکر است که بدانید اگر به دنبال این شغل پر درآمد هستید باید توجه داشته باشید که جراحان علاوه بر گذراندن تحصیلات پزشکی چندین سال هم باید دوره های تخصصی مورد نظر خود را بگذرانند تا بتوانند تخصص در حوزه خاص خود را دریافت کنند. در واقع پزشکی یک دانش کاربردی است که هدف آن حفظ و ارتقای سلامت جسمی بیماران و درمان آن ها است. بعد از جراحی شغل های پزشک عمومی و روان پزشک و ارتودنتیست و متخصص بیهوشی و جراح فک و دهان و متخصص پروتزهای دندان و پزشک زنان و متخصص داخلی از پر درآمدترین شغل های شاخه پزشکی می باشد.

در واقع افراد شاغل در حوزه پزشکی نه تنها دارای یک شغل پر درآمد هستند بلکه از نظر اجتماعی نیز دارای جایگاه بسیار ویژه ای هستند.

پزشکی

جراح دهان و فک و صورت: جراحانی که در این حوزه مشغول هستند روی دهان و فک و صورت جراحی می کنند و کارشان برعکس دندان پزشک معمولی است. لازم به ذکر است بدانید برای رسیدن به این شغل پر درآمد باید چهار سال دیگر نیز به تحصیل خود ادامه دهید. جراحان مشغول در این حوزه می توانند بیهوشی را هم انجام دهند.

جراحی زنان: یکی دیگر شغل های پر درآمد دنیا است. این شغل مسئولیت های مختلف دارد که شامل حفظ و ارتقای سلامت دستگاه تناسلی زنان، معاینه های تخصصی، نظارت بر روند بارداری و انجام جراحی های لیزری برای برداشتن سلول ‌های ویروس پاپیلوم انسانی (HPV) و زایمان می باشد.

مدیر داروخانه: اگر به دنبال یک شغل پر درآمد هستید مدیر داروخانه یکی از این شغل ها است. مسئولیت این شغل ها چه در بیمارستان ها و چه در بیمه های درمانی و چه در داروخانه ها، نظارت بر فعالیت های دارویی است. از دیگر وظایف این شغل استخدام و نظارت و آموزش کارکنان داروخانه، نظارت برای اطمینان یافتن از صحت و سلامت دارو، مذاکره کردن با تولیدکنندگان دارو و قیمت گذاری برای تحویل دارو و راهنمایی و آموزش بیماران برای مصرف داروها می باشد.

دکتر داروساز: داروسازی یک شغل پر درآمد هم در جهان و هم ایران است. از جمله وظایف این شغل این است که داروها، تجزیه و تحلیل متابولیسم بالقوه دارو را با توجه به دستورهای پزشکان انجام می دهند. همچنین آن ها به بیماران در مورد مصرف و عوارض جانبی داروها آموزش می دهند و بر روی کار تکنسین ها نظارت دارند. علاوه بر این دکتر داروساز بر روی مسائل و مشکلات مربوط به پوشش بیمه نظارت دارد و مشکلات آن ها را حل می کند.

خلبان: خلبانی یکی از شغل های پر درآمد دنیا است که طرفداران زیادی نیز دارد. حال اگر شما نیز به دنبال این شغل پر درآمد هستید باید برای رسیدن به آن شرایط جسمانی بسیار خوب و خاصی داشته باشید و همچنین آموزش ‌های سختی را پشت سر بگذارید.

خلبان

مدیر عامل: این شغل نیز از پر در آمدترین شغل های جهان است. حال اگر تمایل دارید که این شغل پر درآمد را کسب کنید باید سال ها تلاش کنید. در واقع باید با تجربه و مهارت می توانید مدیر عامل یا مدیر ارشد اجرایی شوید.

مشاور حقوقی: از دیگر شغل های پر درآمد دنیا است. اگر علاقه به این شغل پر درآمد دارید باید بدانید که مشاوران حقوقی وکیل هایی هستند که در شرکت ها به عنوان کارمند استخدام می شوند و وظیفه آن ها در شرکت ها بستن قرارداد شرکت در چهارچوب قوانین همان کشور با دیگر شرکای تجاری است.

مهندس نفت: اگر علاقه مند به این شغل پر درآمد هستید باید بدانید وظیفه این شغل استخراج ایمن و سازگار با محیط نفت و گاز طبیعی است. این شغل پر درآمد نیز مانند سایر شغل های پر درآمد نیازمند تحصیلات بالا است. لذا برای اینکه بتوان در این شغل پر درآمد موفق شد باید فهم خوبی از ریاضیات علوم داشت. این شغل پر درآمد در برخی از کشورها به حدی حائز اهمیت است که دولت آن ها دانشجویانی که قصد تحصیل در این رشته را دارند بورسیه تحصیلی می کند.

توسعه دهنده نرم افزار: این طبیعی است که به دلیل اینکه عصر کنونی عصر ارتباطات اینترنتی است این شغل از پر درآمدترین شغل های دنیا باشد. از وظایف این شغل پر درآمد تولید تجاری نرم‌ افزار و افزایش سرعت و کیفیت پروژه های نرم افزاری می باشد. همچنین متخصصان شاغل در این حوزه به خوبی می دانند وب سایت و فروشگاه های اینترنتی جذاب و سایر ابزار اینترنتی را بسازند. قراردادهای این متخصصان سنگین هستند و هم چنین می توانند علاوه بر کار خود دورکاری نیز قبول کنند.

توسعه دهنده نرم افزار:

پیراپزشکی: وظیفه این شغل حفظ و بازگردانی سلامتی است. این افراد مجموعه ای از متخصصان هستند که کادر درمانی را تکمیل می کنند.

مهندسی نرم افزار: یکی از محبوب ترین شغل های پر درآمد دنیا است. چرا که این شغل در سراسر دنیا یکی از بهترین شغل ها از نظر کسب درآمد است.

مدیر فناوری اطلاعات: از جمله وظایف این شغل پر درآمد نظارت کردن بر ارتقای نرم افزار و سخت افزار و محافظت کردن ازشبکه در برابر هکرها است. از آنجایی که امروزه اکثر کسب و کارها به فناوری اطلاعات وابسته اند لذا این شغل نیز طرفداران زیادی دارد.

نظری برای این مقاله ثبت نشده است

اخبار استخدامی