بازار کار مشاغل پر در آمد در سال 99

نوشته شده توسط

باجاب

بازار کار مشاغل پر در آمد در سال 99

با گذشت زمان و حرکت رو به جلو و پیشرفت در برخی از زمینه‌ها مانند فضای مرتبط با فناوری‌های ارتباطی و اطلاعاتی برخی از مشاغل به مرور اهمیت و ضرورت وجود خود را به سبک و سیاق قدیمی خود از دست میدهند و گاهی حتی یک شغل منسوخ میشود و اما در مقابل مشاغلی که حاصل پیشرفت و توسعه‌ی تکنولوژی است روز به روز اهمیت می‌یابد و تعداد این مشاغل رو به روز بیشتر میشود.

برای انتخاب یک شغل با درآمد خوب، توجه به چه نکاتی مهم است؟

همه‌ی ما می‌دانیم که برای هر فرد جویای کار درآمد خوب و کافی یکی از اولویت‌های او در پیدا کردن شغل مورد نظرش میباشد. اگر شما هم در این دسته از افراد قرار دارید این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

استخدام مشاغل املاک

برای مشاهده تمام آگهی های این بخش روی عکس زیر کلیک کنید.

استخدام مشاغل املاک

 با گذشت زمان و حرکت رو به جلو و پیشرفت در برخی از زمینه‌ها مانند فضای مرتبط با فناوری‌های ارتباطی و اطلاعاتی برخی از مشاغل به مرور اهمیت و ضرورت وجود خود را به سبک و سیاق قدیمی خود از دست میدهند و گاهی حتی یک شغل منسوخ میشود و اما در مقابل مشاغلی که حاصل پیشرفت و توسعه‌ی تکنولوژی است روز به روز اهمیت می‌یابد و تعداد این مشاغل رو به روز بیشتر میشود. بنابراین بسیار مهم است که پیش از انتخاب یک شغل از آینده و در حقیقت از امنیت شغلی خود اطمینان کسب کنید.

و البته موارد دیگری که در انتخاب یک شغل با بازار کار و درآمد عالی باید در نظر داشت این است که: آیا آن شغل متناسب به محلی که من در آن زندگی میکنم هست یاخیر؟ همانطور که میدانید برخی از مشاغل محلی هستند و ممکن است در یک منطقه بازار کار خوب و درآمد عالی داشته باشد و در جای دیگر خیر.

مورد دیگر که باید به آن توجه داشت توانمندی های شخصیتان است. به عنوان مثال شما باید قادر باشید به این سوالات پاسخ مثبت بدهید: آیا سن و سال من متناسب با این شغل هست یا خیر؟ آیا من از توانمندی های کافی برای انجام این شغل برخوردار هستم یا خیر؟ آیا من سرمایه و شرایط لازم برای شروع این کسب و کار را دارم یا خیر؟ آیا من در این زمینه شغلی مهارتها و علم و آگاهی لازم را دارم یا خیر؟

و موارد دیگری مثل این که مشاغل پردرآمد کدام اند؟ و یا سوالاتی در مورد بازار کار مشاغل پردرآمد در سال 99.

در ادامه‌ی این مطلب ما میخواهیم به شما تعدادی از مشاغل پردرآمد در سال 99 را معرفی نماییم. و همین طور توانایی‌های لازم برای داشتن هر کدام از شغل ها را نیز معرفی میکنیم.

برای انتخاب یک شغل با درآمد خوب، توجه به چه نکاتی مهم است؟

بازار کار مشاغل پر درآمد در سال 99 چگونه است؟

بسیاری از مشاغلی که امروزه به عنوان مشاغل پر درآمد میشناسیم ارتباط تنگاتنگی با فضای مجازی و اینترنت دارد، در اینجا به معرفی تعدادی از آنها خواهیم پرداخت:

مدیریت کانال‌ها و صفحات کسب و کارهای پردرآمد در فضای مجازی: پس از اذعان همگان به ضرورت وجود وبسایت های اینترنتی برای توسعه‌ی کسب و کار، امروز اکثر کسب و کار های موفق میدانند که حضور فعال در شبکه‌های مجازی، تاثیر ژرفی در بهبود وضعیت شغلی آنها خواهد داشت. از این رو افرادی که در این حوزه از آگاهی برخوردارند میتوانند صاحب درآمدهای بالا شوند.

تولید کنندگان محتوا و نویسندگان سایتها: همان طور که پیشتر اشاره شد. امروزه نمیتوان منکر اهمیت اینترنت در بهبود روند کسب و کار شد. از این رو نویسندگان و تولیدکنندگان محتوا که با مسائل سئو سایت و جذب مخاطب و بازدید کننده آشنا هستند، میتوانند بازار کار خوبی داشته باشند. البته در این زمینه نویسندگان تخصصی میتوانند بیشتر از سایر نویسندگان موفق باشند.

فروشگاه‌های اینترنتی: امروزه افراد در تلاش اند که زندگی راحت‌تری داشته باشند. بنابراین ترجیح میدهند به جای اینکه برای خرید یک محصول به صورت حضوری به بازار یا فروشگاهها مراجعه کند و درگیر شلوغی بازار و ترافیک خیابان ها شود در محیط آرام خانه و در زمان کمتری محصول مورد نیاز خود را خریداری نماید. بنابراین درآمد حاصل از تاسیس فروشگاه‌های اینترنتی بسیار خوب است. البته این کار اندکی زمان میبرد تا بتوانید اعتماد مشتریانتان را جلب کنید.

برنامه نویسی: همه‌ی مشاغل بالا نمیتوانستند موفق شوند اگر برنامه نویسان کامپیوتری نبودند. امروزه بسیاری از مشاغل به جز وب سایت و صفحات مجازی دارای اپلیکیشن‌هایی برای راحت حال مشتریان خود و در دسترس بودن در هر زمان هستند. علاوه بر اینها برنامه نویسان میتوانند در حوزه طراحی و توسعه سایتها نیز فعالیت داشته باشد. تقریبا میتوان گفت همه‌ی افرادی که میخواهند کسب و کار آنلاین و موفق و پردرآمدی داشته باشند به برنامه نویسان نیاز دارند.
برنامه نویسی

وبلاگ نویسی: در گذشته وبلاگ نویسی در صفحات وب انجام میشد و بسیار طرفدار داشت اما امروزه این شغل محیط خود را تغییر داده است و به داخل فضای اینستاگرام و یا یوتیوب آمده است ولی هم چنان به قوت قبل حضور دارد و فعالان در حوزه‌ی وبلاگ نویسی صاحب درآمد های بالایی هستند. مطمئنم شما هم اینفلونسرهای موفقی را در این حوزه میشناسید.

تولیدکنندگان آموزش‌های مجازی: با ورود هر اپلیکیشن و مورد اقبال واقع شدن آن در بین مردم، آشنایی با نحوه‌ی کار با این اپلیکیشن‌ها  ضرورت مییابد. محتواهایی از این دست به سوالات پیش پا افتاده پاسخ میدهند ولی از آنجایی که این سوالات برای بسیاری از افراد پیش می آید میتوان از آن کسب درآمد کرد. البته تدریس در فضای اینترنت فقط محدود به آموزشها در همین حوزه نیست شما میتوانید در حوزه ی تخصصی خود تدریس نمایید.

مشاغل پر درآمدی که وابسته به اینترنت نیستند

اینها تعدادی از مشاغلی بودند که وابسته به فضای اینترنت و فضای مجازی اند. البته طبیعی است که بخش زیادی از مشاغل پر درآمد در حوزه‌ی اینترنت باشد چرا که این فضا راه به زندگی مردم باز کرده و با افراد عجین شده است. اما در ادامه میخواهیم مشاغل دیگری را به شما معرفی نماییم:

طراحان لباس و فعالان در حوزه‌ی مد و فشن: طراحی لباس و مد و فشن در جهان پیشینه‌ی دیرینه دارد، اما در ایران چند سالی است که حسابی مورد توجه قرار گرفته است. اگر در این حوزه سررشته دارید حسابی میتوانید کسب درآمد کنید. اگر هم به این حوزه علاقمند هستید مراکزی برای آموزش آن وجود دارد. بخش زیادی از توجه مردم در حوزه مد و فشن به خصوص در کشور ما به دلیل حضور اینفلونسر ها و بلاگرهای ایرانی در فضای مجازی است.
طراحان لباس و فعالان در حوزه‌ی مد و فشن

سرمایه گذاری در بورس: فعالیت در این حوزه هم نیاز به این دارد که شما سواد آن را داشته باشید. ولی اگر از بازار بورس چیزی نمیدانید اصلا جای نگرانی نیست. در ایران کلاسهایی برای آموزش صفر تا صد اصول مربوط به بورس و بازار سهام وجود دارد. شما میتوانید با حضور در این کلاسها علم سرمایه گذاری در بورس را بدست آورید. البته برای حضور در این کسب و کار و بدست آوردن درآمد از این حوزه لازم است کمی ریسک پذیر هم باشید.
 

ترجمه: اگر شما زبانی غیر از زبان مادریتان میدانید، میتوانید در زمینه ترجمه و مترجمی و حتی تدریس و همین طور در زمینه‌ی راهنمای گردشگری فعالیت کرده و صاحب درآمد بالا شوید. اما در بین زبان‌های خارجی مترجمی زبان چینی و روسی از بازار کار بهتری برخوردار است. از آن جهت که بسیاری از شرکای تجاری ایران از این کشورها هستند و همین طور از آنجایی که زبان چینی زبانی دشوار است افراد کمی در این حوزه فعالیت میکنند و یا حاضر به یادگیری این زبان هستند.
 

آشپزی، دسر و شیرینی پزی: با افزایش ساعات کاری افراد شاغل و همین طور وقت کم افراد برای آشپزی صاحبان رستوران ها، کافه ها و همین طور کیترینگ ها از بازار کار پر درآمدی برخوردار هستند. این شغلها از آنجایی که با نیاز اولیه‌ی افراد یعنی خوراک در ارتباط اند همیشه دارای بازار کار قوی و درآمد بالا هستند. این شغل ها همیشه روی بورس می‌مانند و همیشه به حضور فعال آنها نیاز بوده است. اما دسر و شیرینی پزی هم دارای درآمد و بازار کار بسیار خوبی است. امروزه در کمتر مهمانی و مراسمی میبینیم که شیرینی ها و دسرهای متنوع روی میز نباشد. پس اگر در این کار سر رشته دارید از آن درآمد عالی کسب کنید. البته اگر بتوانید کمی خلاقیت چاشنی کنید نانتان در روغن است!

مربی ورزشی: در روزگاری که زندگی میکنیم روز به روز توجه افراد به تناسب و زیبایی اندامشان بیشتر از قبل میشود و البته افرادی که به سلامت جسمیشان توجه دارند هم کم نبوده و نیستند. امروز بیشتر از روزگار گذشته به مربی های حرفه ای و صاحب تجربه نیاز هست. و مدارم در آگهی های مشاغل باشگاه دارانی که دنبال مربی خوب میگردند، به چشم میخورد.
 

حسابداری: یکی دیگر از مشاغلی که در آگهی های استخدام مشاهده میکنیم حسابداری است. از آن جایی که شغل حسابدار شغلی است که معمولا جز مشاغل پاره وقت محسوب میشود و با توجه به بازار کار خوب و درآمد عالی این رشته شما میتوانید در چند شرکت مشغول به کار شده و درآمد کسب کنید. پس اگر به حوزه‌ی اعداد و ارقام علاقه مند هستید، و همین طور پول را دوست دارید این شغل مناسب شماست.
 

مشاغل مربوط به مراقبت های زیبایی: مشاغل مربوط به این نوع فعالیت‌ها این روزها حسابی محبوب شده اند. میکاپ آرتیست ها و ناخن کار ها و آرایشگر ها و در مجموع کسانی که در این زمینه صاحب مدرک و آگاهی هستند درآمدهای نجومی دارند. و البته کارگاه‌ها و کلاسهای آموزش این مهارت ها در کشور ما و در جهان که به صورت حضوری و به صورت آنلاین آموزش میدهند کم نیستند. حتی اینفلونسر ها و بلاگرهایی که در این زمینه فعالیت میکنند هم بسیار پرطرفدار بوده و اکثرا درآمدهای کلان دارند.
مشاغل مربوط به مراقبت های زیبایی

اما در این بین مشاغل دیگری هم هستند که نه تنها امروز بلکه از گذشته آنها را به عنوان مشاغل پر درآمد میشناسیم. مانند پزشکان، وکلا، معماران و سازندگان و مهندسان عمران، ورزشکاران و تهیه کنندگان سینما و تلویزیون، کارگاه های آموزش بازیگری و موسیقی و سرمایه گذاران و تاجران از این دست هستند.

نظری برای این مقاله ثبت نشده است

اخبار استخدامی