پرداخت وام اشتغال زایی و رونق کسب و کار مددجویان در انتظار فروکش کردن موج کرونا

نوشته شده توسط

باجاب

پرداخت وام اشتغال زایی و رونق کسب و کار مددجویان در انتظار فروکش کردن موج کرونا

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان تهران از فعالیت ۲۴ کارگاه تولید ماسک، گان و کلاه توسط مددجویان استان تهران خبر داد. حسین فتح آبادی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به فعالیت مددجویان استان تهران همزمان با شیوع کرونا در زمینه تولید لباس‌های محافظتی در برابر کروناویروس، گفت: ۲۴ کارگاه در حال حاضر در زمینه تولید ماسک، گان و کلاه فعال هستند که روزانه حدود ۳۰ هزار ماسک، ۳۵۰۰ گان و هزار کلاه تولید می کنند.

وی افزود: درحال رایزنی با بسیج ادارات و قرارگاه‌ها جهادی هستیم تا اگر مواد اولیه را در اختیار مددجویان قرار دهند آمادگی داریم که این تعداد کارگاه را به ۴۰ تا ۵۰ مورد افزایش دهیم. عمده این محصولات برای استریلیزه کردن و توزیع در اختیار بسیج و سپاه قرار می‌گیرد تا بین کادر درمان و مردم توزیع شود.

استخدام مشاغل طراحی خلاقانه

برای مشاهده تمام آگهی های این بخش روی عکس زیر کلیک کنید.

استخدام مشاغل طراحی خلاقانه
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان تهران ضمن تشریح اقدامات اشتغالزایی مددجویان در سال ۹۸ با اشاره به اینکه یکی از منابع بانکی پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان از محل بند ب تبصره ۱۶ است، افزود: سال گذشته ۷۴ میلیارد تومان در مجموع از محل تبصره ۱۶ اعتبار جذب کردیم. از این منابع نیز وام تا سقف ۵۰ میلیون تومان و ۴ درصد کارمزد با اقساط۶۰ ماهه در اختیار مددجویان قرار می‌گیرد.
وی با بیان اینکه به دنبال شیوع کرونا نتوانستیم بسیاری از برنامه‌های اشتغال کمیته امداد استان تهران را پیگیری کنیم و انجام آنها به سال ۹۹ منتقل شده است، اظهار کرد: روند رسیدگی به تعداد زیادی از پرونده‌ها همچنان در جریان است، چرا که پرونده‌ها به بانک ارجاع شده اما با توجه به تعطیلی کسب و کارها متقاضیان فعلا دست نگه داشتند تا تکلیف کسب و کارها مشخص شود و سپس وام‌شان را دریافت کنند. حدود ۴۰ میلیارد تومان وام مربوط به این پرونده‌ها در این مرحله قرار دارند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان تهران در خصوص تسهیلات اشتغال روستایی نیز تصریح کرد: میزان این تسهیلات ۵۰ میلیون تومان، با کارمزد شش درصد و بازپرداخت ۶۰ ماهه است که صرفا شامل مشاغل مشاغل روستایی می‌شود. در سال گذشته ۱۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای اشتغال روستایی جذب شد.
فتح‌آبادی با بیان اینکه سال گذشته ۱۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان نیز از محل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت تسهیلات پرداخت کردیم، توضیح داد: به این ترتیب در کل میزان منابع بانکی پرداخت شده در سال گذشته، ۱۱۰ میلیارد تومان بوده است.
وی در خصوص کاریابی و استفاده از ظرفیت‌های شغلی کارخانه‌ها، شرکت‌ها و موسسات نیز گفت: سال گذشته ۱۰۷۲ نفر از مددجویان برای اشتغال معرفی و مشغول به کار شدند. همچنین در مجموع برای ۵۴۵۸ نفر در سال گذشته شغل ایجاد کردیم.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان تهران ضمن تشریح طرح‌های تحت نظارت ۳ گانه نیز اظهار کرد: ۱۵ هزار طرح جاری هر سه ماه یکبار مورد بازدید کارشناسان قرار می‌گیرند. همچنین در سرفصل‌های مقدماتی و مهارت افزایی نیز آموزش‌هایی به شکل رایگان برای ۴۸۰۰ نفر در سال گذشته ارائه شده است.

منبع : خبرگزاری ایسنا

نظری برای این مقاله ثبت نشده است

اخبار استخدامی