چگونه دورکاری انجام دهیم؟

نوشته شده توسط

باجاب

چگونه دورکاری انجام دهیم؟

دورکاری در لغت به معنی این است که تمام فعالیت های مورد نیاز برای انجام درست کاری را بدون حضور فیزیکی و از راه دور انجام دهیم. مسلما باید این عدم حضور لطمه ای به کیفیت کار وارد نکند. بنابراین وقتی نتیجه کاری به صورت دورکاری از هر لحاظ، به خصوص از نظر کیفی برابر نتیجه کار حضوری است، این کار می تواند از راه دور انجام شود و نیازی به حضور فیزیکی نخواهد داشت.

دورکاری امروزه یکی از انواع روش های مرسوم فعالیت شغلی محسوب می شود. برای این که بتوانیم بفهمیم چگونه می توانیم دورکاری انجام دهیم باید ابتدا مفهوم " دورکاری " را متوجه شویم.

استخدام مشاغل دورکاری

برای مشاهده تمام آگهی های این بخش روی عکس زیر کلیک کنید.

استخدام مشاغل دورکاری

دورکاری در لغت به معنی این است که تمام فعالیت های مورد نیاز برای انجام درست کاری را بدون حضور فیزیکی و از راه دور انجام دهیم. مسلما باید این عدم حضور لطمه ای به کیفیت کار وارد نکند. بنابراین وقتی نتیجه کاری به صورت دورکاری از هر لحاظ، به خصوص از نظر کیفی برابر نتیجه کار حضوری است، این کار می تواند از راه دور انجام شود و نیازی به حضور فیزیکی نخواهد داشت.

اما دورکاری به چند دسته می تواند تقسیم شود. اولین دسته شامل شغل های سازمانی و دولتی است که اصولا در آن ها ساعت کاری و حضور فیزیکی اهمیت بالایی دارد. در اینگونه موارد معمولا به علت سنتی بودن شرایط کاری و نحوه حضور غیاب و بیشتر مهم بودن پر کردن ساعت کاری دورکاری چندان معنی خاصی ندارد و بجز شرایط خاص چون بیماری یا جنگ و... معمولا دورکاری چندانی ندارند. البته در سال های گذشته سخن از راه اندازی سامانه ای برای این اتفاق بوده است اما هنوز شاهد رشد امید بخشی در این شاخه نبوده ایم.

دسته بعدی مربوط به شغل های شرکتی، به خصوص شرکت های خصوصی است. این دسته از شرکت ها معمولا به خاطر نداشتن پشتیبانی دولتی از آن ها و همیشه در حال رقابت بودن، کیفیت کاری و حجم کاری اهمیت بالایی دارد. از این رو حقوقی که به کارمندان در این گونه شرکت ها پرداخت می شود، اصولا بر اساس کیفیت و حجم کاری است که انجام داده اند. در این مورد، دورکاری می تواند بسیار مفید و کارآمد باشد. در این مورد بیشتر در ادامه خواهیم گفت.

و دسته آخر گروهی از شغل هایی است که به شکل انفرادی انجام می گیرد و به خود فرد بستگی دارد. در این موارد در اکثر مواقع فرد ناچار به دورکاری است و انتخاب دیگری ندارد. درباره این مورد نیز در ادامه مطلب بیشتر می گوییم.

دورکاری

اینترنت اصلی ترین بستر دورکاری

قبل از این که بخواهیم به طور مفصل و موشکافانه دو مورد دورکاری در سازمان های خصوصی و دورکاری برای مشاغل انفرادی را مورد بررسی قرار دهیم. بهتر است با یک واقعیت به خوبی آشنا شویم و آن این که قبل از ظهور اینترنت احتمالا مفهومی به نام دورکاری به شکل امروزی وجود نداشته است. البته شواهد تاریخی نیز در دست است که در برخی از نقاط دنیا مردم بدون حضور در محل کار مشخصی و تنها در خانه و عموما با تولید یک وسیله، مانند جعبه یا هر چیز دیگری امورات خود را میگذراندند که البته می توان این نوع کار را دورکاری در نظر گرفت. اما باید قبول کرد که اینترنت علاوه بر تغییر بسیاری از جنبه های زندگی، در این مورد نیز دست برده است.

قبل از اینترنت و استفاده همگانی از آن احتمالا تنها می توان برای شغل های تولیدی، آن هم تولیدی کوچک دورکاری متصور بود که این نیز نه به خاطر افزایش راندمان کاری که به خاطر کمبود جای تولیدی ها صورت می گرفت. به هر حال بعد از رواج کامپیوتر و اینترنت و قرار گرفتن بار اصلی کاری روی آن ها کم کم مفهومی جدید برای دورکاری شکل گرفت. این مفهوم از این سوال بیرون آمد که وقتی می شود در خانه با داشتن یک کامپیوتر و اینترنت درست مانند حضور در محل کار، فعالیت شغلی خود را ادامه داد، چه لزومی به حضور فیزیکی در محل کار است؟

بنابراین اینترنت نه تنها توانسته انسان ها را به یک دیگر نزدیک کند، بلکه توانست فکرهای مان های مختلف را نیز به یک دیگر نزدیک کند و عملا دنیا را کوچک تر از حد تصور کند. وقتی شما می توانید در خانه و در کنار خانواده کارهای مربوط به شغل خود را انجام دهید چه لزومی به حضور فیزیکی خواهد بود؟ بنابراین یکی از اصلی ترین پاسخ هایی که می توان به پرسش اولیه خود، یعنی چگونه می توانیم دورکاری انجام دهید؟ این خواهد بود که شما احتمالا به یک کامپیوتر و شبکه اینترنتی نیاز خواهید داشت و نمی توانید خود را از این واقعیت جدا بدانید.

اینترنت اصلی ترین بستر دورکاری

سرتاسر فایده برای همه

شاید بتوان پاسخ های دیگر چگونه دورکاری انجام دهیم؟ در دل فواید دورکاری نهفته شده باشد. وقتی شما بدون حضور فیزیکی در محل کار و با حضور در خانه بخواهید فعالیت شغلی خود را ادامه دهید. اولین اتفاقی که می افتد این است که خود شما از سلامت روانی بالایی برخوردار خواهید شد و در خانه خود و در کنار خانواده از آرامش روانی و استرس به دور خواهید بود. اولین و پایه ترین استرس ها برای هر شغلی استرس هر روزه حضور به موقع در سر کار می باشد. بعضا پیش می آید خانواده شما دچار مشکل می شوند و به کمک شما نیاز دارند و نبود شما خود لطمه ای جبران ناپذیر ممکن است به آن ها بزند و هزاران مثال دیگر که حضور شما در خانه کنار خانواده در کنار کارتان فواید بیشماری دارد. اما این تنها شما نیستید که از این نوع کاری راضی خواهید بود. وقتی شما به طور فیزیکی به سرکارتان نروید ترافیک کمتری در خیابان ایجاد خواهد شد و این یعنی آلوده نشدن هوا و پاک ماندن فضای شهری. حضور کمتر مردم به شکل متمرکز در ساعاتی از روز می تواند احتمال تصادفات و ... را نیز کاهش دهد.

البته یکی از دلایلی که سازمان های دولتی از دورکاری به نحو احسن نمی توانند استفاده کنند معمولا این است که آن ها دارای ارباب رجوع هستند و برای پاسخ گویی به آن ها باید کارمندان به شکل حضوری در سر کار خود حضور داشته باشند. البته با در نظر گرفتن یک زیرساخت درست و امکان این که حضور ارباب رجوع کم و کم تر شود و ارتباط ارباب رجوع از طریق اینترنت این مورد برطرف می شود و می توان امیدوار بود با ایجاد همچنین بستری فواید دورکاری به شکل محسوس در جامعه ما دیده شود.

برای خود سازمان یا شرکت ها نیز دورکاری فواید اقتصادی بالایی دارد. از نظر هزینه آب و برق و ... تا کم شدن استهلاک ساختمانی و کم شدن هزینه هایی چون هزینه سرویس رفت و برگشت و همچنین عدم نیاز به محلی بزرگ برای اداره شرکت می تواند از موارد راضی کننده برای صاحبان شرکت ها باشد.

سرتاسر فایده برای همه

دورکاری برای یک شرکت

همانطور که در بالاتر گفتیم برای شرکت ها و سازمان های خصوصی عموما حجم و کیفیت کاری بیشتر مهم می باشد. در اکثر مواقع نیز شرکت ها ارباب رجوع عمومی ندارند و ارباب رجوع آن ها اصولا با برنامه قبلی و به شکل محدود سراغ آن ها می آیند، بنابراین به نظر تمام شرایط برای داشتن کارمندان دورکار مهیا می باشد. اگر شما کارمند یکی از این نوع شرکت ها هستید، بهتر است با در نظر گرفتن شرایط کاری خود و در نظر گرفتن این که به کار شما لطمه وارد نمی شود، بهتر است مدیر خود را از مزایای آن باخبر کنید. هر مدیری به دنبال سود از هر روشی می باشد، اگر شما بتوانید واقعا او را درست قانع کنید و این تضمین را به او بدهید که حجم و کیفیت کاری شما بالاتر خواهید شد، احتمالا موفق شوید او را راضی کنید تا شما به شکل دورکاری برای آن شرکت کار کنید.

بجز این امروزه خود مدیران شرکت ها و سازمان های خصوصی دیگر به این سمت و سو رفته اند و جذب کارمندان خود را اکثرا به صورت کارمند غیر حضوری در نظر میگیرند. با جست و جو در اینترنت بر اساس تخصصی که دارید می توانید به راحتی چندین مورد از این گونه فرصت های شغلی را به ببینید و یا از آن استفاده کنید.

یکی دیگر از پاسخ های اساسی به این که چگونه می توانیم دورکاری داشته باشیم را در این جا مطرح کردیم. " تخصص" یکی از این حلقه های گمشده می باشد. هرچه شما در یک زمینه متخصص تر باشید و کمتر کسی تخصص شما در آن زمینه را داشته باشد، این شما هستید که شرایط کاری را تعیین می کنید. و اکثر در این موارد دورکاری بهترین گزینه خواهد بود. دنیای امروز دنیای تخصص هاست. فرقی نمی کند چه تخصصی، مهم این است در یک شاخه ای آنقدر حرفه ای باشید که به شما در آن جا نیاز داشته باشند. این برای شما چندین فرصت شغلی هم زمان ایجاد می کند.

دورکاری برای یک شرکت

هرجا دوست دارید کار کنید

بزرگترین فایده دورکاری این جاست که شما می توانید همزمان در چندین جای مختلف فعالیت داشته باشید و درآمد خود را چندین برابر کنید. یکی از این انواع فعالیت ها، فعالیت های شخصی و انفرادی است که بدون هیچ وابستگی به شرکت یا سازمان خاصی صورت می گیرد. داشتن اینترنت، تخصص و کمی خلاقیت می تواند یک فعالیت دورکاری برای شما مها کند. این اتفاق باعث می شود که شما شغل مناسب خود را طراحی کنید و از آن سودآوری داشته باشید. مزیت این نوع فعالیت ها در این است که شما خود آن را ساخته و مدیریت می کنید. بنابراین این تنها شما هستید که به شکل مستقیم سود اصلی کار را خواهید گرفت. از این روست کارهایی مانند تبلیغات صفحات مجازی و ... برای صاحبانشان سرمایه ای عجیب به همراه داشته اند. چرا که این خود آن ها هستند که مدیر خودشان می باشند و سودشان نیز تنها برای خودشان است.

نظری برای این مقاله ثبت نشده است

اخبار استخدامی