وضعیت کار و استخدام در سال 99

نوشته شده توسط

باجاب

وضعیت کار و استخدام در سال 99

از آنجایی که غالب جمعیت کشور ایران را تا دو دهه آینده طیف جوان تشکیل می دهد، موضوع کار و استخدام و حقوق و دستمزد آنها مهم ترین موضوع جامعه ما را تشکیل می دهد که اهتمام و توجه مضاعف مسئولین را می طلبد. چرا که تصمیمات و مصوبات آنها نقشی محوری در شکوفایی و توسعه این موضوع مهم ایفا می کند.

از همین رو دولتمردان همه ساله در انتهای سال کاری خود اقدام به انتشار سیاست های کاری و استخدامی خود در سال جدید می نمایند و آن را در اختیار رسانه ها قرار می دهند، که با توجه به اندک بودن فرصت های شغلی و فراوانی جمعیت جویای کار لازم است که افراد جویای کار آگاهی و شناخت درستی از این سیاست ها و برنامه ریزی ها پیدا کنند تا بتوانند شرایط استخدام خود را فراهم نمایند؛ به همین دلیل مقاله زیر به موضوع کار و استخدام و میزان حقوق و دستمزد در سال 99 می پردازد.

آگهی های استخدام در قم

برای مشاهده تمام آگهی های این بخش روی عکس زیر کلیک کنید.

آگهی های استخدام در قم

سیاست های استخدامی دولت در سال 99

معضل بیکاری و پیامدهای منفی ناشی از آن یکی از اصلی ترین چالش‌های پیش روی دولت‌ می باشد. به همین خاطر موضوع کار و فراهم نمودن منابع آن دغدغه همیشگی مسئولان در پروسه تدوین بودجه چند سال اخیر بوده است؛ در این راستا آنها نقش ویژه ای را برای اشتغال و کار و تولید در تدوین بودجه سال ۹۹ در نظر گرفته اند و در آن بر پیگیری طرح های پیشین و تدوین اهداف آتی تاکید کرده اند؛ به طوری که پیش‌بینی ها حاکی از کاهش میزان جمعیت بیکار با فراهم نمودن احتمالی یک میلیون فرصت شغلی جدید در سال ۹۹ می باشد.

بنابر اهداف اشتغالی در سال 99 که شامل زمینه های صنایع و معادن، کشاورزی، گردشگری، حمل و نقل، فرهنگ، مسکن و بازار کار می گردد، پیدایش حدود یک میلیون فرصت شغلی را پیش بینی می کند که سهم بخش بازار کار 33 درصد ، مسکن 12 درصد، کشاورزی 6 درصد، گردشگری 10 درصد، صنایع و معادن 27 درصد، فرهنگ 7 درصد، حمل و نقل 5 درصد فرصت شغلی می باشد؛ که اعتبار آن قرار است از بودجه عمومی، صندوق توسعه ملی و منابع بانکی کشور تأمین گردد که سرانه ایجاد فرصت شغلی به ازای هر نفر 500 میلیون ریال می باشد. و استان های تهران، خراسان رضوی، اصفهان، آذربایجان شرقی و کرمان از بیشترین فرصت های شغلی بهره مند خواهند گردید.

استخدام سال 99 بر مبنای مهارت های فنی و مدارک تحصیلی

طبق پیش بینی ها قرار است در سال 99 همانند سالیان گذشته استخدام 60 درصد افراد در فرصت های شغلی مراکز و موسسات دولتی و همچنین 25 درصد فرصت های شغلی شرکت ها و موسسات خصوصی بر اساس مدارک و رشته های تحصیلی صورت گیرد. علت کم بودن این درصد در بخش های خصوصی این است که آن ها بیشتر مهارت های فنی و تجارب کاری افراد را ملاک استخدام نیروهای مورد نیاز خود قرار می دهند. شایان ذکر است که مدارک و رشته های تحصیلی در موسسات و سازمان های دولتی، آموزش و پرورش، وزارتخانه ها، بانک ها و سایر ادارات و سازمان های دولتی به عنوان ملاک اصلی استخدام افراد قرار خواهد گرفت؛ که از  این میان مدرک کارشناسی (لیسانس) از سهمی 50 درصدی برخوردار خواهد بود.

استخدام سال 99 بر مبنای مهارت های فنی و مدارک تحصیلی

مشاغل پرطرفدار در سال 99

همه ساله افراد جویای کار به سراغ شغل هایی می روند که بیشترین متقاضی را دارند؛ علت آن را هم می توان در موضوعات بسیاری از قبیل درآمد بالا، آموزش کم دردسر، مزایای بهتر، راحتی کار و فراگیر بودن آن جست وجو کرد؛ به همین خاطر مجموعه ای از شغل هایی را که پیش بینی می گردد در سال 99 جزء پرمخاطب ترین فرصت های شغلی باشد در زیر می آوریم.

شغل هایی نظیر آی تی، رشته های صنعتی و الکترنیکی، تعمیر موبایل و لوازم خانگی، تعمیر خودرو، خیاطی، طراحی دوخت و لباس، آرایشگری، تورلیدری، صنایع غذایی آشپزی، شیرینی پزی، پرورش گلخانه ای قارچ، پرورش آبزیانی نظیر ماهیان خوراکی و تزئینی، میگو، پرورش بلدرچین، تخم مرغ، پرورش گل های خانگی و گیاهان و همچنین مشاغل اینترنتی نظیر ساخت و طراحی اپلیکیشن های کاربردی برای گوش های آیفون و اندرویدی، طراحی سایت، فروش فالوور شبکه های اجتماعی، ساخت فروشگاه های اینترنتی و آنلاین، وبلاگ نویسی، تدریس آنلاین مجازی، طراحی افزونه و قالب وردپرس، نگارش محتواهای تبلیغاتی و  ... به دلیل دسترسی راحت کارجویان به  آموزشگاه های تعلیم دهنده آنها با هزینه ای مقرون به صرفه و در مدت زمانی کوتاه پرطرفدار می باشند. از طرفی دیگر شغل های پرمخاطب دیگری نظیر وکالت، دندانپزشکی و جراح زیبایی هستند که نیاز به داشتن تحصیلات عالی دارند.

پیشنهاداتی برای موفقیت در استخدام سال 99

فعال بودن در شبکه های اجتماعی

مدیران و منابع انسانی موسسات و شرکت ها رزومه مکتوب شما را مطالعه خواهند کرد، اما آنها نگاه ویژه ای به رزومه آنلاین شما که توسط خودتان در شبکه های اجتماعی نظیر لینکدین تولید شده اند دارند، بنابراین از این موضوع غافل نباشید.

برجسته نمایی مهارت ها و توانایی های خود

سعی نمایید حتی المقدور توانایی ها، مهارت ها و تجربیات کاریتان را در رزومه آنلاین و مکتوب برجسته و به اصطلاح بلد نمایید و سپس خود را آماده کنید تا این توانایی ها را در روز مصاحبه به افراد مصاحبه کننده منتقل کنید.

بکارگیری عبارات و کلمات مناسب

در توصیه نامه ها و درخواست های کاری خود و بکارگیری عبارات و کلمات کلیدی آن تمام دقت خود را صرف نمایید، چراکه با ورود دستگاه های اسکن رزومه به کشور، رزومه خوانی با دقت و جدیت بیشتری از سوی سازمان ها مورد بررسی قرار می گیرد.

مشخص نمودن چرایی درخواست شغل مورد نظر

پیش از حضور در مصاحبه خود را برای پاسخ به سوال چرایی انتخاب شغل مورد نظر آماده نمایید؛ و با مطالعه و تحقیق در زمینه شغل درخواستی معلومات خود را بالا ببرید و از علاقمندی خود پیرامون آن سخن بگویید.

تدوین یک رزومه عالی

برای استخدام در سال 99 حتما یک رزومه عالی و همه جانبه به دو صورت مکتوب و آنلاین آماده نمایید؛ چراکه داشتن یک رزومه خوب نشان دهنده هویت فردی، کاری و شخصیت اجتماعی شما خواهد بود.

آمادگی برای مصاحبه

با مطالعه کتاب ها و یادداشت های ویژه جلسه مصاحبه معلومات و توانایی های خود را بالا ببرید و با حالتی آماده در جلسه حضور یابید و مهیای پاسخ به هر سوالی در هر زمینه ای باشید.

پوشیدن لباس متناسب با شغل درخواستی

مطالعات نشان می دهد که در موارد که شناخت وجود ندارد، وضعیت ظاهری و پوشش افراد در دسترس ترین موضوعی است که افراد برای شناخت یکدیگر به آن متوسل می شوند. به همین دلیل سعی کنید با ظاهری آراسته و پوششی متناسب با شغل کاریتان در جلسات مصاحبه حضور نمایید.

پیشنهاداتی برای موفقیت در استخدام سال 99

بررسی حقوق و دستمزد در سال 99

در روزهای پایانی سال مبحث حقوق و دستمزد در سال 99 بیش از پیش اهمیت پیدا می کند. و بازار گمانه زنی ها و شایعاتی نظیر افزایش 15 الی 40 درصدی داغ داغ است. موضوعی که دغدغه اصلی این روزهای کارگران و کارمندان است که در ادامه به بررسی آن و چگونگی روند تعیین میزان حقوق و دستمزد در سال 99 خواهیم پرداخت.

بررسی شرایط تأثیرگذار آتی در تعیین حقوق و دستمزد 99

کمک هزینه مسکن هر کارگر صد هزار تومان می باشد که با وضعیت اسفبار بازار مسکن این مبلغ ناچیز پول خرید چند قلم کالا هم نیست، چه رسد به اجاره خانه! لذا انتظار می رود مسئولان بویژه دست اندر کاران شورای عالی کار موضوع کمک هزینه مسکن و خواربار کارگران را جدی تر بررسی نمایند. کارگران به عنوان پایه های اصلی اقتصاد کشور معتقدند اگر حقوقشان به روز رسانی و واقعی شود، نیازی به مزایایی از قبیل خواربار و ... نیست.

در همین راستا بایستی انجمن‌های صنفی و اتحادیه های کارگران بایستی دست به کار گردند و از حق و حقوق کارگران دفاع نمایند. در واکنش به همین اتفاقات کانون عالی انجمن های صنفی کارگران و شورای عالی کار حقوق و دستمزد سال 99 را با مدنظر قرار دادن نرخ بنزین، میزان افزایش کرایه های حمل و نقل عمومی، نوسانات بازار ارز، اوضاع اقتصادی طبقه کارگر و کارمند، تعاملات سیاسی، بازار مسکن، سبد معیشتی خانوارها، نرخ تورم، خط فقر به صورت موشکافانه و با نگاهی واقع بینانه و جامع در نظر بگیرند.

بنابر گزارشات خبرگزاری های رسمی، مسئولان کمیته حقوق و دستمزدِ شورای عالی کار در سال 98 هزینه های ماهانه سبد معیشتی کارگران را مطابق با گزارشات مراجع تحقیقات میدانی و آماری کمیته‌های حقوق و دستمزد سه و نیم میلیون تومان معین نمودند. با وجود مصوب شدن این عدد، شورای عالی کار میزان دستمزد سال ۹۸ کارگران را یک و نیم میلیون تومان در نظر گرفت!

بررسی شرایط تأثیرگذار آتی در تعیین حقوق و دستمزد 99

افزایش حقوق و دستمزد سال 99 به میزان 15 درصد

در واقع در تعریف کارگر اینگونه آمده است که به فردی که در مقابل دریافت حقوق و مزایایی از قبیل هزینه کمک معیشتی و مسکن، پاداش و ... کار کارفرما را به انجام می رساند، کارگر اطلاق می شود. بنابر گزارشات رسمی میزان حقوق و دستمزد در سال 99 افزایشی 15 درصدی را شاهد خواهد بود. موضوعی که بوسیله شورای عالی کار بررسی و محاسبه شده است. همه ساله این شورا حداقل دستمزد کارگران را به تناسب مشاغل گوناگون و شهرهای مختلف و با در نظر گرفتن میانگین هزینه های معیشتی خانوار و نرخ تورم معین می سازد؛ که این حداقلی دستمزد در سال 99 با در نظر گرفتن نرخ تورم احتمالی محاسبه شده در بانک مرکزی تعیین گردیده است. بانک مرکزی نرخ تورم نهایی برآورده شده خود را در آبان ماه سال 97 چیزی در حدود 18 درصد اعلام نمود. اگرچه نرخ محاسبه شده مرکز آمار با این درصد متفاوت بود و رقم 30 درصد را اعلام نمود. که این نرخ برای سال 98 چیزی در حدود40 درصد و برای سال 99 بیشتر از تقریبا 40 درصد برآورد شده است.

دانستنی است که نرخ برآوردی تورم یکی از مهم ترین معیارهای محاسباتی تعیین حقوق و دستمزد در سال 99 می باشد. که بایستی به صورت ضرب کردن نرخ تورم در حداقلی حقوق و دستمزد سال قبل انجام گیرد. در حالی که این میزان افزایش یعنی افزایش 15 درصدی دستمزد سال 99 بیانگر عدم توجه شورای عالی کار به ماده 41 قوانین کاری در مورد محاسبه دستمزد بر مبنای نرخ تورم و سبد معیشتی خانوار در تعیین میزان حقوق و دستمزد در سال 99 می باشد.

در واقع میزان تعیین شده دستمزدهای سال 99 بایستی بر مبنای نرخ رسمی تورم صورت گیرد تا طبقه کارگر و کارمند بتوانند نیازهای روزمره و حیاتی خود را تامین نمایند. و در راستای کاهش اختلاف و شکاف موجود میان دخل و خرج، حقوق و دستمزد حداقلی سال 99 متناسب با سبد معیشتی و نرخ اعلامی تورم مصوب شود. مطابق با اطلاع رسانی شورای صنفی کارگران با در نظر گرفتن سبد معیشتی خانوارها که بر مبنای متوسط هزینه تقریبا 300 مورد کالای حیاتی مسکن، خوراک و پوشاک جهت محاسبه خط فقر می باشد، به صورت منطقی بایستی منتظر افزایشی در حدود یک میلیون تومانی دستمزد کارگران در سال 99 باشیم.

اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به دنبال به علت عدم تطابق میزان افزایش 15درصدی حقوق و دستمزد در سال 99 با میزان نرخ تورم و هزینه ها در سال 99 که رقمی بیش از 40 درصد اعلام شده بود، ایرادات و اعتراضات خود را به این موضوع وارد نمود؛ و اعلام نمود که آن را منصفانه نمی داند و گفت و گوهایی را برای افزایش این میزان به 30 درصد از آبان ماه امسال آغاز کرده است که تاکنون بی نتیجه مانده است. چانه زنی ها و مذاکرات میان نمایندگان مجلس و اعضای شورای عالی کار و سازمان بودجه و سایر نهادهای دخیل در موضوع، مساله تازه ای نیست و همه سال در ماه های انتهایی صورت می پذیرد.

افزایش حقوق و دستمزد سال 99 به میزان 15 درصد

ملاک های تعیین میزان حقوق و دستمزد در سال 99

همانطور که بیان شد میزان قیمت خدمات مصرفی و کالاها  ملاکی اساسی در تعیین میزان حقوق و دستمزد در سال 99 است که بوسیله برآورد سبد معیشتی حاصل می گردد.  اما اینطور گمان می شود که هزینه سبد معیشتی در افزایش میزان دستمزد سال 99 محاسبه نشده است، سبد معیشتی اینگونه برآورد می شود که قیمت های مجموع کالای مصرفی شامل موارد خوراکی، خدمات ضروری و بهداشتی هر فرد در یک 24 ساعت ضرب در شمار میانگین خانوار و روز های هر ماه می گردد. به هر حال اعضای شورای عالی کار اعلام هزینه نهایی سبد معیشتی را به انتهای بهمن ماه واگذار کردند و عنوان می کنند که نرخ کنونی هزینه کالا و خدمات حباب دارد و با واقعیت فاصله دارد و برآورد کرده اند در انتهای سال  قیمت ها  به ثبات و تعادل خواهند رسید و قادر خواهند بود دید بهتر و واقعی تری نسبت به میزان افزایش حقوق و دستمزد سال 99 داشته باشند!  

کلید خوردن محاسبه هزینه سبد معیشتی کارگران جهت تعیین دستمزد 99

اعضای شورای عالی کار با ذکر تشکیل جلسه شورا بهمنظور بررسی میزان حقوق و دستمزد سال 99 ابراز داشت: از زمان هفته آتی محاسبه هزینه سبد معیشتی کارگران به صورت ماهیانه در کمیته حقوق و دستمزد شروع می گردد. همچنین اعلام نمودند: جلسات متعدد کمیته حقوق و دستمزد شورای عالی کار منعقد شده است و در هفته قبل اعضای این کمیته گزارشاتی را تقدیم به شورا کرده اند و ایشان هم با در نظر گرفتن ضوابط قانونی تعیین دستمزد حداقلی تصمیماتی را  گرفته اند و سرانجام با قبول آراء کارشناسان شورای عالی کار ( نمایندگان دولت، کارگری وکارفرمایی)، مشخص نمودن میزان دستمزد برای صنایع گوناگون به صورت جداگانه و به حالت منطقه‌ای کنسل شد و دستمزد و حقوق کارگران در سال 99 به حالت ملی معین خواهد گردید.

بنابر گزارشات خبرگزاری های رسمی، همه ساله  افزایش میزان دستمزد سالانه افراد بیمه تامین اجتماعی و کارگران در روزهای پایانی اسفندماه در مقر شورای عالی کار با سرپرستی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  و با رایزنی و توافقات نمایندگان دولت، کارگری و کارفرمایی معین می گردد. گفت و گوها و مذاکرات بر سر دستمزد در ایام انتهایی اسفندماه به اوج حساسیت خود می رسد به نحویی که خود وزیر کار سرپرستی این نشست را به عنوان رئیس شورای عالی کار برعهده خواهند گرفت. به همین منظور، در در ۲۸ اسفندماه و آخرین روزهای سال قبل، بعد از حضور افراد نماینده اصناف کارگری و کارفرمایی به منظور تشکیل جلسات شورا، در نهایت جلسه شورا  و با موافقت شورای عالی کار مقرر شد میزان حقوق و دستمزد کارگران در سال ۹۸  برای کارگران حداقلی بگیر (آنهایی که در اولین سال کاری خود هستند) با افزایش یک و نیم میلیون تومانی معین گردید. همین طور حقوق کارگران  با سابقه کار بیش از یکسال زیر مجموعه دیگر سطوح مزدی با افزایشی به میزان میزان ۱۳ درصدی نسبت به حقوق پایه ۹۷ افزایش صورت گرفت.

نظری برای این مقاله ثبت نشده است

اخبار استخدامی