بررسی شغل پشتیبان سایت

نوشته شده توسط

باجاب

بررسی شغل پشتیبان سایت

با توجه به افزایش کسب و کارهای مختلف در دنیای مجازی از طریق طراحی وب، کسب اطمینان از خدمات نگهداری و پشتیبانی سایت از جمله مهم ترین اقدامات و دغدغه های صاحبان مشاغل به شمار می آید. در ضمن راه اندازی وب سایت یک روش ماندگار و بسیار کارآمد برای تبلیغات آنلاین محصوب می گردد، ولی با اطمینان بعد از پیاده سازی وب سایت، نیاز به پشتیبانی سایت وجود خواهد داشت. در ضمن در بازه زمانی های متفاوتی وب سایت نیاز دارد برای برطرف نمودن خطاهای فنی احتمالی که به وجود آمده است، به بررسی این مشکلات بپردازد. پس با این تفاسیر وجود پشتیبان سایت برای هر شرکت و سازمانی بسیار ضروری می باشد. در این مقاله می خواهیم به بررسی شغل پشتیبانی سایت بپردازیم تا ضرورت این شغل را در شرکت های مختلف در یابیم.

معرفی شغل پشتیبان سایت:

از آن جایی که انجام کارهای فنی مربوط به سایت، دانش و تجربه و علم خود را نیاز دارد، به همین دلیل لازم است که این کار را به فردی واگذار نمود که دانش و تخصص لازم در این زمینه را داشته باشد تا بتواند به صورت همیشه و در مواقع ضروری، پاسخگوی نیازهای مربوط به سایت شما باشد. به هر حال هر شرکتی که با سیستم های کامپیوتر و وب سایت درگیر باسد نیاز به فردی با عنوان شغل پشتیبان سایت دارد تا بتواند مشکلات ناشی از سایت را مدیریت نماید. پس حضور پشتیبان سایت از جمله قسمت های مهمی برای سایت می باشد که در رنکینگ سایت و هم چنین موتورهای جستجو سایت تاثیر گذار است. پس شغل پشتیبانی سایت با ارائه خدمات نگهداری و در ضمن پشتیبان سایت با حفظ سرویس دهی مطلوب و در ضمن کارایی بالاتر در سایت موجب می گردد که سایت دارای رنکینگ بالاتری باشد و با رفع مشکلات ناشی از سایت در افزایش بهره برداری از سایت نیز تاثیرگذار باشد.

استخدام پشتیبان سایت

برای مشاهده تمام آگهی های این بخش روی عکس زیر کلیک کنید.

استخدام پشتیبان سایت

وظایف شغل پشتیبان سایت:

 پشتیبانی سایت به شغلی گفته می شود که تمام فرآیندهای نگهداری یک وب سایت را بر عهده دارد. هر اقدامی که برای حفظ و هم چنین بقای یک سایت مورد نیاز می باشد، در حیطه فعالیت یک پشتیبان سایت است. برخی به اشتباه فرض می کنند که وظیفه یک پشتیبان سایت این است که تمامی مسائل مربوط به سایت را پیگیری و رفع نماید. ولی به این صورت نمی باشد، زیرا فردی پشتیبانی سایت را بر عهده دارد وظایف متفاوت تری را بر عهده دارد. شغل پشتیبانی سایت دارای زیر مجموعه هایی مانند پشتیبانی فنی و محتوایی می گردد. پس باید این نکته را مد نظر قرار داد که فردی که پشتیبانی محتوایی را بر عهده دارد، تنها بخشی از پشتیبانی سایت را بر عهده دارد، در صورتی که فردی که وظیفه پشتیبانی سایت را بر عهده دارد، هم پشتیبانی محتوایی و تولید محتوا را بر عهده دارد و هم چنین مسائلی مانند پشتیبانی فنی را نیز بر عهده دارد. پشتیبانی سایت بستگی به مکان و نوع سایتی که مدیریت می نماید دارای وظایف متفاوتی نیز می باشد. به عنوان مثال پشتیبان سایت غیر فروشگاهی دارای وظایفی از جمله مدیریت سایت، آپدیت وردپرس و قالب و افزونه ها، انجام تنظیمات قالب و افزونه ها و در ضمن رفع خطاهای سایت، تغییرات جزئی در سایت و در نهایت مدیریت فروش و حسابدارای سایت را نیز بر عهده دارد.

تعرفه شغل پشتیبانی سایت:

بر اساس گسترش روز افزون سایت ها شاهد ایجاد وب سایت های مختلفی در موضوعات مختلفی هستیم که برای تهیه و بروزرسانی این سایت ها نیاز به شغل پشتیبانی سایت می باشد. فردی که در این شغل مشغول به فعالیت می گردد باید دارای دانش بسیار بالایی نیز باشد که گاهی مدیران با خطاهایی روبرو می شوند که در صورت عدم برطرف ساختن این مشکلات موجب به خطر افتادن سایت نیز می گردد. در ضمن شغل پشتیبانی سایت باید دارای اطلاعات بسیاری در زمینه دانش فنی نگهداری سایت نیز باشد که در صورت داشتن وقت و هم چنین بروزرسانی سایت را نیز بر عهده دارد. شرکت های طراحی سایت و هم چنین پشتیبانی سایت در برگیرنده تمام خدمات مربوط به سایت می باشند و تعرفه هایی که بابت پشتیبانی سایت دریافت می نمایند، بستگی به خدماتی دارد که شرکت به سایت ارائه می نماید. تعرفه هایی که بابت پشتیبانی سایت دریافت می گردد، همگی بستگی به توافقی است که با یکدیگر انجام می دهند و تعرفه هایی که تعیین می گردد تنها به عنوان حداقل استاندارد هزینه هایی است که در نظر گرفته می شود و بنا به شرایط مختلفی احتمال دارد این کاهش یا افزایش داشته باشد. پس تعرفه ای که بابت خدمات ارائه شده پرداخت می گردد بستگی به نوع خدماتی دارد که مشتری درخواست می نماید و ممکن است مشتری بخواهد با کمترین قیمت سایت پشتیبانی سایت انجام شود که در این صورت تعرفه خدمات پایین می باشد.

مزایای پشتیبانی سایت:

از آن جایی که داشتن سایت بدون پشتیبانی همانند رها نمودن کودکی است که نیاز به مراقبت دارد تا بتواند رشد نماید. پس ایجاد هر سایتی نیاز به پشتیبانی نیز دارد. پشتیبانی سایت می تواند توسط مدیر سایت و یا گروه پشتیبان سایت نیز انجام شود، در صورتی که مدیر سایت نیز این مسئولیت را نیز بر عهده دارد. پس استفاده از فردی در شغل پشتیبانی سایت می تواند دارای مزایایی برای سایت باشد که می توان به این موارد اشاره نمود: مشکلات امنیت سایت، هک شدن، مشکلات هاستینگ و در ضمن تهیه نسخه پشتیبانی و در نهایت بک آپ گیری سایت را نیز می توان بررسی نمود. از دیگر مشکلاتی که ممکن است برای سایت ایجاد گردد و نیاز به پشتیبان سایت باشد می توان به این موارد اشاره نمود: مشکلات سایت از جمله هک شدن سایت، مشکلات مربوط به هاستینگ و در ضمن تهیه نسخه پشتیبانی و در ضمن بک آپ گیری از سایت می باشد. در ضمن مشکلات سرعت سایت، در نهایت پر بار تر شدن سایت و اضافه شدن محتوا و در ضمن افزئنه برای سایت وردپرس بعد از مدتی سرعت سایت نیز کاهش می یابد، که این روند نیز موجب می گردد که مخاطب سایت نیز خسته شود، پس برای پشتیبانی سایت نیاز به یک نیروی متخصص می باشد تا در این زمینه بتواند به مشکلات سایت رسیدگی نماید. بروز رسانی سایت با توجه به فعالیت رقیبان و هم چنین نیاز مشتریان می تواند دارای محدوده فعالیتی متفاوتی نیز باشد. پس شغل پشتیبانی سایت با توجه به نیازهایی که مربوط به سایت است، می تواند در ارائه خدمات بهتر به مشتریان موثر واقع گردد.

انواع پشتیبانی سایت:

در کل دو نوع پشتیبانی سایت وجود دارد که شامل: پشتیبانی فنی سایت و پشتیبانی محتوایی سایت می باشد. هر گونه مساله ای در مورد مسائل فنی سایت مانند رفع مشکلات وب سایت، بروزرسانی فنی و امنیتی وب سایت از جمله مواردی است که در نوع پشتیبانی فنی سایت قرار می گیرد و تمامی مسائل محتوایی سایت مانند ایجاد مطالب و هم چنین ارائه مقالات جدید و در ضمن بروز رسانی مطالب قبلی از وظایف شغل پشتیبانی سایت می باشد. در ضمن پشتیبانی وب سایت توسط مدیر وب سایت و تیم پشتیبانی سایت انجام می گیرد. در ضمن کم هزینه ترین حالت پشتیبانی وب سایت توسط مدیر وب سایت انجام می گیرد و در اصل مهم ترین مزیت این حالتی که ایجاد می گردد توجیه اقتصادی آن می باشد. پس زمانی که یک سایت طراحی می گردد و روز به روز گسترش می یابد و نیاز به پشتیبان دارد، پس اگر پشتیبانی سایت به صورت حرفه ای انجام گردد، موجب می گردد که سایت دارای تعداد بالای بازدید کننده باشد و در نهایت موجب بهبود سئو سایت نیز می گردد و همین روند موجب می گردد که جایگاه سایت افزایش یابد. پشتبان فنی سایت با توجه به امور فنی سایت سعی در رفع خطاهای مربوط به سایت می نماید و در نهایت موجب تضمین امنیت مربوط به سایت می شود و بروز رسانی مربوط به سایت همگی بر عهده پشتیبان سایت می باشد. در ضمن در پشتیبانی سایت، انواع بروز رسانی ها و بارگذاری مطالب مربوط به سایت بر عده وی می باشد. پشتیبانی سئو سایت نیز بسیار با اهمیت می باشد و این منجر می گردد تا اعتبار سایت افزایش یابد و کلمات کلیدی که سایت با آن ها سئو می گردد نیز جایگاه خود را از دست ندهد و به مرور در موتورهای جست و جو بالاتر رود. پس متوجه شدید که پشتیبانی سایت دارای اهمیت بسیار بالایی است و بهتر این است که پشتیبانی سایت را به یک نفر نسپارید و بلکه به یک شرکت معتبر پشتیبانی را بسپارید. زیرا یک شخص به تنهایی نمی تواند در هر زمینه ای تسلط کافی داشته باشد و به صورت حرفه ای عمل نماید و هر یک از قسمت های پشتیبانی سایت در این شغل یک سایت تخصصی می باشد. در ضمن به عنوان مثال برای محتوانویسی و تولید محتوا طبق اصول سئو سایت، برخی از شرکت ها نیز می باشند که از افراد محتوا نویس استخدام نمایند.

مطالب پایانی در مورد شغل:

با توجه به مطالبی که در این مقاله ارائه شد متوجه شدیم که پشتیبانی سایت از جمله مشاغلی است که با توجه به گسترش شرکت ها در کشور موجب می گردد که ضرورت استفاده از این شغل مشخص است. پس با توجه به اینکه باید کارهای فنی سایت نیاز به تجربه و تخصص بسیار زیادی است برای همین بهتر است که این کارها را به فردی سپرد که دارای تخصص و دانش در این زمینه می باشد. امیدوارم مطالبی که در این مقاله ارائه شده است، اطلاعات کاملی را در مورد این شغل به شما ارائه شده باشد.

 

نظری برای این مقاله ثبت نشده است

اخبار استخدامی