آنچه درباره شغل تراکت پخش‌کن باید بدانید

نوشته شده توسط

باجاب

آنچه درباره شغل تراکت پخش‌کن باید بدانید

توزیع تراکت یک نوع روش تبلیغاتی است که توسط فردی با تعدادی کاغذ در سراسر سطح شهر به‌صورت گسترده انجام می‌پذیرید. غالباً تراکت روی دیوار و درب‌ها نصب می‌گردد یا به داخل منازل یا مغازه‌ها پست می‌گردد. در این مقاله قصد داریم به معرفی شغل تراکت پخش‌کن بپردازیم.

برای شروع هر کاری ابتدا باید این نکته را بدانیم که در شغلی که قرار است در آن فعالیت نماییم آیا توانایی‌ها و قابلیت‌های لازم را داریم یا خیر؟

مشاغل در یک تقسیم‌بندی کلی به دو دسته تقسیم می‌شوند که دسته اول شامل مشاغلی است که در کوچه و خیابان در سطح شهر انجام می­گیرند و دسته دوم مشاغلی هستند که در داخل آپارتمان، کارگاه‌ها، کارخانه جات و یا شرکت‌ها افراد مشغول به آن می‌باشند. شغل تراکت پخش‌کن از جمله مشاغلی است که جزء دسته دوم قرار دارد.

استخدام تراکت پخش کن

برای مشاهده تمام آگهی های این بخش روی عکس زیر کلیک کنید.

استخدام تراکت پخش کن

انجام این کار خیلی هم سخت نیست، فقط باید بتوانید چند ساعتی در طول روز سرپا بایستید و چندین برگ کاغذ را در مکان‌های مختلف توزیع نمایید. بسیاری از شرکت‌ها به دنبال افرادی هستند که در این شغل تبحر داشته باشند و تبلیغات گسترده‌ای برایشان انجام دهند. شغل تراکت پخش‌کن معمولاً به صورت ویزیتوری انجام می‌پذیرد. گاهی برخی از تراکت پخش‌کن‌ها در زمینه فروش نیز تبحر بالایی دارند که بعضی از صاحبین کار از این افراد برای فروش بیشتر بهره می برند.  

انواع پخش کردن تراکت

شغل تراکت پخش‌کن یکی از مشاغل آزاد محسوب می‌گردد و بر اساس توافقی که بین تراکت پخش‌کن و شرکت توزیع تراکت انجام می‌پذیرد فرد با پذیرفتن شرایط و ضوابط کاری مشغول به کار می‌گردد.

به‌طورکلی در سرتاسر شهرها پخش تراکت به دو نوع کلی انجام می‌گیرد که به ‌قرار زیر است:

1- تراکت پخش‌کن‌های حضوری: این‌گونه تبلیغات توسط فردی در سطح شهر صورت می‌گیرد. متقاضیان برای این کار با در دست داشتن تعدادی برگه و حضور در مکان‌های مختلف تبلیغات خود را به افراد مورد نظر ارائه می‌دهند.

2- تراکت پخش‌کن‌های غیرحضوری: این‌گونه تبلیغات به شکل مجازی و غیرحضوری به‌وسیله اینترنت و دنیای مجازی صورت می‌گیرد. متقاضیان با ورود به اینترنت در شبکه‌های مجازی مانند ایتا، سروش، واتس آپ، وبلاگ، وب و اینستاگرام تبلیغات خود را از طریق دنیای غیرواقعی انجام می‌دهند.

شغل تراکت پخش‌کن ازجمله مشاغلی است که با تبلیغات حضوری در ارتباط است. هرچند که در این شغل ارتباطی کلامی با مشتری صورت نمی­گیرد و شخص تنها سعی می‌کند ارائه‌دهنده اوراق تبلیغی باشد.

انواع شیوه‌های توزیع تراکت

امروزه انجام تبلیغات، گستردگی فراوانی دارد و شغل تراکت پخش‌کن نیز در همین راستا می‌تواند تنوع گوناگونی داشته باشد که ما در این متن به انواع تبلیغات حضوری می‌پردازیم.

1- توزیع تراکت در منازل

در این‌گونه پخش تراکت معمولاً افراد برگه‌های تبلیغاتی مشاغل گوناگون را در درب منازل نصب می‌نمایند.

2- چسباندن تراکت

در این نوع تبلیغات برگه‌های تبلیغ به روی درب منازل یا دیوارهای مجاز برای نصب چسبانده می‌شود.

3- توزیع تراکت به افراد مختلف

در این نوع تبلیغات اوراق تبلیغ در محل‌های گوناگون به شهروندان ارائه می‌گردد.

ویژگی تراکت پخش‌کن موفق

روزانه ما با انواع و اقسام تبلیغات گوناگونی از محصول و کالای شرکت‌ها و واحدهای تولیدی مواجه می‌شویم. در عصر حاضر بهترین فروش همراه با بیشترین تبلیغ است. بدون تردید شغل تراکت پخش‌کن می‌تواند پاسخ گوی نیاز این شرکت‌ها و واحدهای تولیدی باشد.

یکی از اهداف مهم تبلیغ انتقال پیام است. یک تبلیغ موفق باید بتواند نیاز جامعه را بشناسد و در ارائه درست آن بکوشد. تبلیغی که کالا یا محصول جدید و نو را ارائه دهد، بی‌شک ماندگار و پرفروش خواهد بود.

یک تبلیغ خوب باید بتواند نگرش فرد را نسبت به آن محصول برانگیزاند.     

یک تراکت پخش‌کن اگر بتواند در شغل خود به برخی مسائل توجه کند و دارای یک سری ویژگی‌های منحصربه‌فردی باشد، مسلماً در شغل خود به موفقیت‌های بیشتری دست خواهد یافت که آن ویژگی‌ها به ‌قرار زیر هستند:

  • در شغلی که برگزیده است، اعتماد به ‌نفس داشته باشد.
  • مخاطب خود را درست شناسایی نماید.
  • در کار خود خلاقیت به خرج دهد.
  • صبور باشد و کار خود را درست و صحیح انجام دهد.
  • دارای روحیه نقدپذیری باشد.
  • روابط اجتماعی بالایی داشته باشد و اگر گاهی نیاز شد درباره محتوای تبلیغ خود به افراد توضیحاتی ارائه دهد.   

 مهارت‌های موردنیاز برای پخش تراکت

یک تراکت پخش‌کن باید بتواند در محیط بیرون کار کند و قادر باشد چه در سرما و چه در گرما به انجام توزیع اوراق در شهر بپردازد. وی باید فردی صبور باشد و در برابر اعتراضات شهروندان مقاومت نکند. در حین انجام کار شاید برخی از مردم تمایل نداشته باشند که تبلیغ را از تراکت پخش‌کن دریافت نمایند یا گاهی برخی اجازه ندهند برگه‌ای به درب منازل آنان نصب گردد. یک تراکت پخش‌کن دانا باید از بحث کردن و ایجاد تشویش خودداری نماید و از آن محیط دور شود.

شغل تراکت پخش‌کن با موقعیت‌شناسی و جهت شناسی ارتباط بسیار نزدیکی دارد. یک تراکت پخش‌کن باید موقعیت‌ها را بسنجد. در هنگام پخش تراکت در مکان‌های شلوغ اوراق خود را به افرادی بدهد که با محتوای تبلیغ ارتباط دارند. مثلاً اگر شما قصد دارید برگه‌های تبلیغاتی لباس عروس را پخش نمایید بهتر است اوراق تبلیغاتی را به خانم‌ها ارائه نمایید؛ زیرا محتوای تبلیغ آنها مورد استفاده این قشر است و برای آقایان مفید نخواهد بود.  

 شغل تراکت پخش‌کن جزء مشاغل کاربردی است که می‌تواند باعث ارتقای فروش محصول شرکت‌ها یا واحدهای تولیدی گوناگون گردد؛ البته در صورتی این فروش مداوم خواهد بود که کالای مرغوبی به مشتری ارائه گردد. در غیر این صورت تبلیغات هر روزه با وسعت بالا نیز هیچ فایده‌ای نخواهد داشت.

درآمد شغل تراکت پخش‌کن

شغل تراکت پخش‌کن شغلی است که طرفداران بسیاری دارد. شما وقتی به بیرون از منزل می‌روید امکان ندارد در کوچه، خیابان، سر چهارراه‌ها و در مکان‌های عمومی عزیزانی که مشغول به فعالیت در زمینه پخش تبلیغ هستند را ندیده باشید. برای فعالیت در این شغل نیاز به جنسیت، مدرک تحصیلی و داشتن سن خاصی نیست. شغل تراکت پخش‌کن برای دانشجویان و کسانی که به دنبال کارهای پاره‌وقت می‌گردند بسیار مناسب است. درآمد این شغل بستگی به کارفرما دارد. برخی از صاحبین کار برای این شغل حقوق ماهیانه در نظر می‌گیرند و برخی دیگر دستمزد روزانه اختصاص می­دهند و عده‌ای برحسب ساعات انجام کار در یک روز حق‌الزحمه تراکت پخش‌کن را پرداخت می‌نماید. این شغل نیاز به سرمایه‌گذاری ندارد و فقط با دریافت تبلیغات از کارفرما می‌توانید شروع به کارنمایید.

امتیازات تراکت پخش‌کن

این شغل محدودیت مکانی خاصی ندارد. یک تراکت پخش‌کن می‌تواند در هرجایی تبلیغات خود را انجام دهد. مهم این است که فرد به این کار علاقه‌مند باشد. شغل تراکت پخش‌کن شغل پرفرازونشیبی است؛ زیرا در طول روز و هنگام کار با افراد گوناگونی مواجه می‌شویم که شاید در انجام صحیح کار ما خللی وارد نمایند که در این صورت بهترین کار این است که بدون ایجاد بحث و درگیری با کارفرمای خود در ارتباط باشید تا مشکل به‌راحتی برطرف گردد. از امتیازات بسیار خوبی که این شغل دارا می‌باشد آشنایی با مشاغل گوناگون است. به‌نحوی‌که شما وقتی برگه‌های تبلیغات خود را به فروشگاه‌ها و مغازه‌های مختلف ارائه می‌دهید شاید آن‌ها هم برای تبلیغات خود از برخورد مؤدبانه شما لذت ببرند و برای تبلیغات کار خودشان نیز از توانایی و قابلیت شما در حوزه‌های دیگر بهره‌ بجویند.

پخش تراکت چه تأثیری در فروش محصول دارد؟

در دنیای پرجمعیت امروز مشاغل گوناگونی وجود دارد که هرکدام از این مشاغل قصد فروش محصولات خود رادارند. متقاعد کردن مشتری و خرید او از محصول موردنظر نیاز به تبلیغات وسیع و گسترده‌ای در سطح شهر دارد؛ به همین جهت صاحبین کسب کار نیازمند افرادی‌اند که علاوه بر این‌که بتوانند برای آنان پخش آگهی نمایند؛ همواره بتوانند به‌عنوان یک کارشناس محتوا، محصول را به مشتری ارائه دهند و او را جذب نمایند؛ بنابراین شغل تراکت پخش‌کن و حضور او در دنیای عرضه و تقاضای امروز ، نقش مهمی درروند فروش کالا و خدمات ایفا می‌کند.       

برخورد یک تراکت پخش‌کن

یک تراکت پخش‌کن باید برای خود ایده‌های مختلفی داشته باشد و همچنین باانصاف باشد. وی متعهد گردد که تمام برگه‌های تبلیغاتی را پخش نماید. می‌توان گفت شغل تراکت پخش‌کن شغلی است که با افراد مختلفی در ارتباط خواهد بود. برخورد و منش هر انسانی اگر خوب و بامتانت باشد در هر شغلی موفق خواهد بود. همواره الفبای آغاز به کار هر شغلی برخورد مؤدبانه و رفتاری صادقانه است.

ابزارهای موردنیاز یک تراکت پخش‌کن

هر شغلی نیازمند ابزار و وسیله‌ای است. مثلاً شغل معلمی نیاز به تخته، ماژیک، نقشه و کره جغرافیایی، خودکار، دفتر و ... را دارد؛ بنابراین شغل تراکت پخش‌کن هم نیازمند ابزار و وسایلی است که می‌تواند درروند کار مؤثر واقع گردد. ابزار و وسایل موردنیاز یک تراکت پخش‌کن عبارت‌اند از:

1- اوراق تراکت

2- داشتن یک کیف‌دستی بزرگ درصورتی‌که اوراق تبلیغاتی در تیراژ بالایی باشد.

3- به همراه داشتن چسب کاغذی و شیشه‌ای برای چسباندن تراکت‌ها به روی درب و دیوار – البته تراکت های فعلی خود برچسب دارند و نیاز به چسب شیشه ای نیست.

4- به دلیل این‌که در روز مسیرهایی طولانی باید طی گردد، ازاین‌رو بهتر است کفش‌های مناسبی به پا کنیم تا در طول مسیر باعث آسیب به پاها و سایر اعضای بدن ما نگردد. 

روش‌های یافتن شغل تراکت پخش کردن

هرکسی که علاقه به شغل تراکت پخش‌کنی داشته باشد می‌تواند یک شرکت واسطه‌ای تأسیس نماید و تعدادی تراکت پخش‌کن استخدام نماید و هزینه پخش تبلیغ را از شرکت اصلی بگیرد و به تراکت پخش‌کن حق‌الزحمه دهد. همچنین شما می‌توانید یک برگ تراکت را از کسانی که تبلیغات شرکت‌های مختلف را انجام می‌دهند، بگیرید و به آدرس آن شرکت جهت انجام کار مراجعه نمایید. با جستجو در اینترنت در سایت‌های استخدامی نیز می‌توانید آدرس و شماره تلفن افرادی که نیازمند به تراکت پخش‌کن هستند را پیداکرده و در اسرع وقت به آنان مراجعه نمایید.

یک تراکت پخش‌کن در روز چه تعدادی تبلیغ می‌کند؟

برای تبلیغات حضوری، یک تراکت پخش‌کن معمولاً باید بتواند در هر ساعت حدود 1000 برگه تبلیغاتی رابین عموم مردم پخش نماید. پخش تراکت بیشتر بستگی به ویژگی‌های جسمانی او دارد. برخی از صاحبین کار به‌شرط پخش هر 1000 تراکت در یک ساعت با افراد به توافق می‌رسد و برخی شرایط و ضوابط دیگری را بیان می‌نمایند. به‌طورکلی شغل تراکت پخش‌کن یک شغل پایه است به این معنی که تمام مشاغل به فروش وابسته هستند و تراکت پخش درواقع مسیر این راه را برای صاحبین کسب‌وکار فراهم می‌نماید.

 چه مشاغلی نیاز به تراکت پخش‌کن دارند؟

به‌طورکلی تمام مشاغلی که اقدام به تولید کالا و به دنبال ارائه خدمات به مشتری هستند، نیازمند تبلیغات وسیعی در سطح شهر می‌باشند. کسانی که علاقه‌مند به انجام این حرفه هستند، با مراجعه به انواع کسب‌وکارها می‌توانند پیشنهاد انجام همکاری خود را به آنان اعلام نمایند. با توجه به مطالب بیان‌شده شغل تراکت پخش‌کن می‌تواند پیوند بسیار عمیقی را با محصول برقرار نماید. به زبانی دیگر پخش تراکت به‌نوعی وابسته به کلیه مشاغل در سطح شهر است.

نتیجه‌گیری

به‌طورکلی شغل تراکت پخش‌کن نقش به سزایی درروند فروش محصولات دارد. شرکت‌ها، تولیدی‌ها و فروشگاه‌های بزرگ برای ارتقای فروش خود نیازمند تبلیغات گسترده‌اند.

 اگر فروشگاه یا مغازه‌ای دارید همین امروز دست‌به‌کار شوید و با استخدام یک تراکت پخش‌کن حرفه‌ای فروش خود را افزایش دهید.

فعالیت در بازار امروز نیازمند تبلیغات جدید با شیوه‌های مدرن و جدید است. سعی کنید از شیوه‌های مدرن و منحصربه‌فرد برای تبلیغ محصول خود استفاده نمایید تا مشتری بیشتری جذب محصول شما گردد.

نظری برای این مقاله ثبت نشده است

اخبار استخدامی