جذب ۱۳.۵ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی مددجویان بهزیستی

نوشته شده توسط

باجاب

جذب ۱۳.۵ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی مددجویان بهزیستی

مدیرکل بهزیستی استان تهران با انتقاد از بانکها در ارائه تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان گفت: از ۲۳میلیارد تومان تسهیلات مصوب، بانکها با ۱۵ میلیارد تومان موافقت کردند و ۱۳.۵ میلیارد آن جذب شد.

داریوش بیات نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص اعتبارات اشتغال زایی مددجویان سازمان بهزیستی گفت: در سال ۹۷ از سهم تسهیلات اشتغال زایی مددجویان بهزیستی که ۲۳ میلیارد تومان بود و بانک مرکزی به بانک‌های عامل اعلام کرده بود بیش از ۱۵ میلیارد تومان را بانک‌های عامل پذیرفتند و به ما اعلام کردند.

برای مشاهده تمام آگهی های این بخش روی عکس زیر کلیک کنید.

استخدام در شهر بابل
وی افزود: از این اعتبار نیز توانستیم ۱۳.۵ میلیارد تومان را جذب کنیم و یکهزار و ۲۹۰ نفر از افراد واجد شرایط دریافت تسهیلات اشتغال زایی را در حوزه‌های معلولان، زنان سرپرست خانوار و مددجویان دیگر به بانک معرفی کردیم.
وی ضمن انتقاد از عدم همکاری بانک‌ها در خصوص ارائه تسهیلات اشتغال زایی به مددجویان بهزیستی اظهار داشت: در برخی موارد و برای ضمانت بانک‌ها برای مددجویان بهزیستی سخت می‌گیرند و همین باعث می‌شود آنها نتوانند تسهیلات را دریافت کنند در حالی که واجد شرایط تسهیلات وام هستند.
بیات نژاد با اشاره به سخنان مدیر کل امور بانوان استانداری تهران مبنی بر اینکه ۳۳ میلیارد تومان تسهیلات مختص مددجویان به استان تهران اختصاص پیدا کرده اما تاکنون تنها ۴ میلیارد تومان از آن جذب شده است، تصریح کرد: خانم شارقی بدون اطلاع از تسهیلات و اشتغال مددجویان صحبت‌هایی را مطرح کردند که غیرحرفه‌ای، ناصواب و به دور از آگاهی بود چرا که تسهیلات اشتغالزایی ۲۳ میلیارد تومان بود که در نهایت هم ۱۵ میلیارد تومان مصوب و ۱۳.۵ میلیارد تومان جذب شده است.
مدیرکل بهزیستی استان تهران تاکید کرد: همچنین عنوان شده بهزیستی در برخی موارد برای خرید اقلامی مانند چرخ خیاطی سخت می‌گیرد در حالی که دستگاه‌های دولتی موظفند در چارچوب قوانین و مقررات عمل کنند و زمانی وام اشتغال به مددجویان اختصاص پیدا می‌کند که توانمندی و حرفه آنها محرز شده باشد و مدرک نیز داشته باشند که این موضوع مربوط به بهزیستی نیست بلکه قوانین و مقررات این گونه است.
وی از بانک‌های عامل درخواست کرد تسهیلاتی را برای پرداخت وام اشتغال مددجویان در نظر بگیرد به طوری که آنها بتوانند برای دریافت وام‌ها با مبالغ پایین، ضمانت‌های راحتی را نیز اختصاص دهند.

 

 منبع : خبرگزاری مهر

نظری برای این مقاله ثبت نشده است

اخبار استخدامی