ایجاد ۳۰۰ طرح اشتغال زایی در روستاهای محروم کهگیلویه

نوشته شده توسط

باجاب

ایجاد ۳۰۰ طرح اشتغال زایی در روستاهای محروم کهگیلویه

تسهیل گر برگزیده‌ بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان امام(ره) توانسته است در مدت کوتاه سه ماهه نزدیک به ۳۰۰ طرح اشتغال زایی در روستاهای محروم کهگیلویه ایجاد کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین پسنده، از تسهیل‌گران نمونه بنیاد برکت در استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور در برنامه تلویزیونی «حرف حساب» از اقدامات و فعالیت‌های خود و همکارانش در این استان سخن گفت.
وی گفت: در مدت کوتاهی که به عنوان تسهیل‌گر و مشاور طرح‌های بنیاد برکت در شهرستان کهگیلویه فعال هستم با همکاری سایر تسهیل‌گران، توانسته‌ایم برای ۳۰۰ متقاضی طرح کسب‌وکار تشکیل پرونده دهیم که از این تعداد ۱۶۷ نفر تاکنون موفق به راه‌اندازی طرح‌های اشتغال‌زایی خود شده‌اند.

استخدام راننده در یاسوج

برای مشاهده تمام آگهی های این بخش روی عکس زیر کلیک کنید.

استخدام راننده در یاسوج
پسنده مناطق محروم کهگیلویه را دارای ظرفیت‌های بزرگی در حوزه‌ی دام‌داری و دام‌پروری برای سرمایه‌گذاری ذکر کرد و افزود: با توجه به زیبایی‌های طبیعی و چهارفصل بودن کهگیلویه، این منطقه مکان مناسب و بکری برای سرمایه‌گذاری در زمینه‌های گردشگری است، اما نبودن زیرساخت‌های کافی، چالش‌های فراوانی را برای انتقال تولیدات این منطقه به بازارهای فروش ایجاد کرده است.
وی افزود: نقش تسهیل‌گر همان‌گونه که از نام آن پیداست، تسهیل‌کننده و یک واسط برای پیشبرد طرح‌هاست که بنیاد برکت با انتخاب تسهیل‌گران در کنار طرح‌های اشتغال‌زایی، توانسته این فرصت را به متقاضیان بدهد تا با دریافت مشاوره‌ی رایگان از تسهیل‌گران، شغل متناسب با شرایط خود را انتخاب کنند.
این کارآفرین و تسهیل‌گر برتر کشوری خاطرنشان کرد: خیلی از جوانان منطقه در استان‌های دوردست به مشاغل طاقت‌فرسا روی آورده و ماه‌ها دوری از خانواده خود را برای کسب سرمایه تحمل می‌کنند که با مشاوره‌ی ما، چند نفر از این افراد به روستاها بازگشتند و با دریافت تسهیلات، در حال حاضر در کنار خانواده‌ی خود به مشاغل تولیدی روستایی می‌پردازند و از لحاظ مالی هم سودی بیش‌تر از کارگری در خارج از استان، نصیب‌شان می‌شود.
پسنده تصریح کرد: وقتی از طرح‌های اشتغال‌زایی اجراشده بازدید می‌نمایم و خوش‌حالی مجریان این طرح‌ها را مشاهده می‌کنم، افتخار می‌کنم که به عنوان تسهیل‌گر بنیاد برکت در کنار مردم منطقه‌ی خود هستم.
وی گفت: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری و انتخاب «رونق تولید» به عنوان شعار سال، راه مناسب برای رونق تولید و ایجاد اشتغال در مناطق محروم، برگشت مردم به روستاها است تا با احیای دوباره‌ی این مناطق، شاهد تحقق شعار سال و رونق تولید باشیم.
حسین پسنده با توجه به نظارت دقیق بر مشاغل ایجاد شده و نبود انحراف در تسهیلات اهدایی در این راستا، به عنوان تسهیل‌گر برتر بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان امام (ره) انتخاب شده است.

 

 منبع : خبرگزاری مهر

نظری برای این مقاله ثبت نشده است

اخبار استخدامی