تسهیلات خود اشتغالی بهزیستی ۲ برابر افزایش یافت

نوشته شده توسط

باجاب

تسهیلات خود اشتغالی بهزیستی ۲ برابر افزایش یافت

معاون امور مشارکت های مردمی، موسسات غیر دولتی و توانمندسازی و امور مجلس سازمان بهزیستی گفت: تسهیلات خود اشتغالی این سازمان برای مددجویان تحت پوشش در سال جاری به ۲ برابر میزان سال قبل افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، ذوالفقار یزدان مهر عصر یکشنبه در بازدید از واحد تولیدی فیروز که بیشتر نیروهای شاغل در آنرا معلولان تشکیل می دهند،افزود: همچنین با هدف حمایت از اشتغال مددجویان بهزیستی، کارفرمایان در صورت جذب این افراد به عنوان نیروی کار به ازای هر فرد ۲۰۰ میلیون ریال تسهیلات با بازپرداخت پنج ساله دریافت می کنند.

استخدام مشاغل املاک

برای مشاهده تمام آگهی های این بخش روی عکس زیر کلیک کنید.

استخدام مشاغل املاک
وی ادامه داد: در صورت ایجاد اشتغال جدید برای مددجویان بهزیستی علاوه بر تسهیلات یاد شده، سرانه سهم کارفرما نیز از سوی این سازمان پرداخت می شود.
این مسئول گفت: بر اساس قانون بودجه سال ۹۸، بیش از هزار میلیارد ریال برای بیمه سهم کارفرما و خویش فرمای معلولان و نیازمندان و همچنین ۴۴۰ میلیارد ریال نیز برای یارانه ارتقای کارایی معلولان پیش بینی شده است.
به گفته یزدان مهر تاکنون ۱۰۸ هزار واحد مسکونی نیازمندان ساخته و تحویل جامعه هدف بهزیستی شده است که ۶ هزار آن برای خانواده های دو معلولی بوده است.
وی اظهار داشت: امسال نیز ۵۰ هزار واحد مسکونی در دست احداث است که ۶۶۴۱ مورد آن برای این خانواده های دارای دو معلول است.
این مسدول گفت: در شهرها ۳۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض و ۴۰۰ میلیون ریال وام قرض الحسنه ۱۲ ساله جهت تامین مسکن به مددجویان بهزیستی پرداخت می شود.
وی خاطرنشان کرد: هدف غایی سازمان بهزیستی توانمندسازی توام با کرامت انسانی در مقابل صدقه محوری و دلسوزی به مددجویان بوده و در همین راستا تمام تلاش خود را بر کارآفرینی، مسکن و اشتغالزایی برای مددجویان خود متمرکز کرده است.
وی اضافه کرد: چهار بسته حمایتی طراحی شده این سازمان نیز در همین راستا بوده و اعتبارات نیز به همین سمت سوق می یابد.
یزدان مهر با قدردانی از خدمات واحد تولیدی فیروز برای اشتغالزایی معلولان،گفت: گروه مواد بهداشتی فیروز نماد تحقق مسئولیت اجتماعی در کشور است که فراتر از شعار عمل کرده و دانایی و توانایی در آن به منصه ظهور رسیده است.
وی با اشاره به تلاش بهزیستی جهت ارایه تسهیلات و همچنین سهم بیمه کارفرما گفت: سال گذشته سرانه سهم بیمه کارفرما به ازای هر نفر ۲۰ میلیون ریال و در مجموع هشت میلیارد و ۶۶۰ میلیون ریال برای ۴۳۳ شاغل شرکت فیروز پرداخت شد.
یزدان مهر خاطرنشان کرد: اما امسال این سرانه پرداختی برای این تعداد از شاغلان ۳۵ میلیون ریال است که در مجموع به ۱۵ میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال می رسد.
وی افزود: گرچه امسال دولت در شرایط بسیار پیچیده اقتصادی قرار دارد اما تمام تلاش شازمان بهزیستی این است که حتی از محل مشارکت های اجتماعی تمام این سهم را پرداخت کند.
معاون امور مشارکت های مردمی، موسسات غیر دولتی و توانمندسازی و امور مجلس سازمان بهزیستی افزود: در کشور ما فلسفه تاسیس شرکت تولیدی بر مبنای کسب سود است اما در شرکت فیروز فلسفه برکت محوری غلبه دارد و امیدواریم به عنوان یک الگو در جامعه تزریق و منجر به توسعه پایدار کشور شود.

 

 منبع : خبرگزاری ایرنا

نظری برای این مقاله ثبت نشده است

اخبار استخدامی