آئین نامه مربوط به تعیین تکلیف بدهی معوق کارفرمایان اصلاح شد

نوشته شده توسط

باجاب

آئین نامه مربوط به تعیین تکلیف بدهی معوق کارفرمایان اصلاح شد

هیات وزیران در جلسه عصر یکشنبه به ریاست رئیس جمهور، آئین نامه اجرایی مربوط به تعیین تکلیف بدهی معوق کارفرمایان را با هدف حمایت از بنگاه‌های تولیدی و حل و فصل مشکلات آنها اصلاح کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، هیات وزیران در جلسه عصر یکشنبه به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری، آئین نامه اجرایی مربوط به تعیین تکلیف بدهی معوق کارفرمایان را با هدف حمایت از بنگاه‌های تولیدی و حل و فصل مشکلات آنها اصلاح کرد.

استخدام رشت

برای مشاهده تمام آگهی های این بخش روی عکس زیر کلیک کنید.

استخدام رشت
به موجب این اصلاحیه، کارفرمایان واحدهای مشمول در صورتی که جرایم متعلقه آنها مربوط به قبل از تاریخ ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ باشد، چنانچه حداکثر تا سه ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن این اصلاحیه در مورد پرداخت و یا تقسیط اصل بدهی قطعی شده براساس مدارک و مستندات ابرازی، با سازمان تامین اجتماعی توافق نمایند، از بخشودگی جرایم متعلقه موضوع این آئین نامه برخوردار خواهند شد.
تصویب تعدادی از آئین نامه‌های اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور
هیات وزیران در ادامه جلسه، به بررسی و تصویب تعدادی از آئین نامه‌های اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور پرداخت.
به موجب یکی از آئین نامه‌های فوق، دولت به هریک از وزارتخانه‌های نفت و نیرو از طریق شرکت‌های تابعه ذی ربط اجازه داده است ماهانه از هر واحد مسکونی مشترکان گاز و برق به ترتیب مبلغ دو هزار ریال و یک هزار ریال و از هریک از واحدهای تجاری مشترکان گاز و برق مبلغ ۱۰ هزار ریال اخذ و صرفاً جهت بیمه خسارات مالی و جانی مشترکان شهری و روستایی و سکونتگاهی عشایری گاز و برق هزینه کنند. سقف و نحوه برگزاری مناقصه، تعهدات شرکت‌های بیمه گر و پرداخت خسارت، از جمله مواد آئین نامه مذکور است.
همچنین براساس آئین نامه دیگری از قانون بودجه سال ۹۸ کل کشور، به دولت اجازه داده می‌شود مطالبات قبل از سال ۱۳۹۷ سازمان‌های گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) را با بدهی آنها به دولت بابت «مالیات» و «سود سهام» تا سقف ۲۰ هزار میلیارد ریال تهاتر و یا نسبت به اعطای خطوط اعتباری تسهیلات مالی خارجی (فاینانس) یا تضامین برای طرح‌های اشتغالزا با اولویت مناطق کمترتوسعه یافته و محروم اقدام کند.
هیات وزیران در آئین نامه اجرایی دیگری از قانون بودجه ۹۸، شرکت‌ها، بانک‌ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت را مکلف کرد در اجرای تکالیف قانونی مربوط، حداقل ۴۰ درصد از هزینه امور پژوهشی خود را در مقاطع سه ماهه به میزان ۲۵ درصد برای حل مسائل و مشکلات خود از طریق توافقنامه با دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی و جهاد دانشگاهی و در قالب پروژه‌های کاربردی، عناوین پایان نامه‌های تحصیلات تکمیلی، طرح‌های پسادکتری و پروژه‌های تحقیقاتی دانش آموختگان تحصیلات تکمیلی غیرشاغل به مصرف برسانند.
به موجب یکی دیگر از آئین نامه‌های اجرایی قانون بودجه سال ۹۸، به بانک‌های عامل اجازه داده می‌شود در سال ۱۳۹۸ مبلغ ۴۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای خرید تجهیزات صرفاً تخصصی و به روزرسانی آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی و پژوهشی و فناوری اعم از دولتی و غیردولتی و مراکز آموزش فنی و حرفه ای دولتی پرداخت کنند.
تصویب مواد دیگری از لایحه شفافیت
هیات وزیران در ادامه، تعداد دیگری از مواد لایحه شفافیت را بررسی و تصویب کرد.
لایحه شفافیت در دو سطح تکالیف عام و اختصاصی، مهمترین حوزه‌های شفافیت را مورد توجه قرار داده که در سه دسته «شفافیت وظایف، اختیارات، ماموریت‌ها و صلاحیت‌ها»، «شفافیت فرآیندهای سازمانی» شامل آئین اقدامات و تصمیمات و «شفافیت اطلاعات سازمانی» تقسیم‌بندی شده است.

 

 منبع : خبرگزاری مهر

نظری برای این مقاله ثبت نشده است

اخبار استخدامی