هدف گذاری برای ایجاد ۳۰ هزار شغل طی سال ۹۸ در هرمزگان

نوشته شده توسط

سارا عیوضی

هدف گذاری برای ایجاد ۳۰ هزار شغل طی سال ۹۸ در هرمزگان

استاندار هرمزگان از هدف‌گذاری برای ایجاد ۳۰ هزار شغل طی سال ۹۸ در هرمزگان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، فریدون همتی شامگاه سه‌شنبه در نشست کارگروه تخصصی اشتغال استان هرمزگان با اشاره به هدف‌گذاری صورت گرفته برای ایجاد ۳۰ هزار شغل طی سال ۹۸ در هرمزگان، اظهار داشت: طبق تقسیم‌بندی صورت گرفته میان دستگاه‌های اجرایی این مشاغل در حوزه‌های مختلف از جمله صنعت، معدن و تجارت، کشاورزی، شرکت‌های دانش بنیان و سایر حوزه‌ها ایجاد خواهد شد.

استخدام راننده در بندرعباس

برای مشاهده تمام آگهی های این بخش روی عکس زیر کلیک کنید.

استخدام راننده در بندرعباس

وی ادامه داد: در سال‌جاری بالغ بر ۵۵۰ میلیارد تومان اعتبار جهت پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی به بخش خصوصی، طرح های مشاغل روستایی و مشاغل خانگی در هرمزگان اختصاص یافته است.

استاندار هرمزگان افزود: با توجه به هدف‌گذاری‌های صورت‌گرفته جهت حمایت و رونق تولید، متقاضیان جهت اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی می توانند از این تسهیلات در نظر گرفته شده استفاده کنند.

همتی، خواستار شناسایی مهارت‌های مورد نیاز با توجه به طرح‌ها و پروژه‌های در حال اجرا در هرمزگان شد و بیان داشت: باید بر اساس طرح‌ها و ظرفیت‌هایی که در هرمزگان وجود دارد نیروهای ماهر نیز پرورش داده شوند تا بتوانند در این پروژه‌ها مشغول به کار شوند.

وی گفت: اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان هرمزگان و دیگر نهادهای آموزشی مرتبط باید متناسب با رشته‌های مورد نیاز در استان، دوره‌های آموزشی را جهت تربیت نیروهای ماهر برگزار کنند تا نیروهای بومی استان بتوانند در پروژه‌ها و طرح‌هایی که در حال اجراست جذب شوند.

استاندار هرمزگان تاکید کرد: اولویت ما ایجاد اشتغال و جذب نیروهای بومی و ماندگار استان هرمزگان است.

همتی با بیان اینکه سال ۹۸ سالی بسیار ویژه محسوب می‌شود ، خاطرنشان کرد: در این سال تمامی مدیران و فرمانداران باید به طور تمام وقت پیگیر امور مختلف باشند تا بتوانیم بر مشکلات غلبه کرده و موفقیت‌های بزرگ را رقم بزنیم.

وی اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین اقداماتی که مدیران باید در دستور کار قرار دهند تسریع در فرآیند صدور مجوزهاست تا شرایط برای فعالیت و اشتغال‌زایی توسط بخش خصوصی تسهیل شود.

منبع : خبرگزاری فارس

نظری برای این مقاله ثبت نشده است

اخبار استخدامی