ایجاد ۱۱ شغل به ازای هر گردشگر در سطح کشور

نوشته شده توسط

سارا عیوضی

ایجاد ۱۱ شغل به ازای هر گردشگر در سطح کشور

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور با بیان اینکه امروز گردشگری می‌تواند یکی از راه‌های مهم توسعه اقتصادی باشد، گفت: ۱۱ شغل به ازای هر گردشگر در سطح کشور ایجاد می‌شود.

ه گزارش خبرنگار مهر، ولی تیموری شامگاه دوشنبه در آئین تجلیل از خادمان سفر استان سمنان به میزبانی سالن مدیریت بحران استانداری ضمن بیان اینکه ۱۱ شغل به ازای هر گردشگر در سطح کشور ایجاد می‌شود، ابراز داشت: این میزان اشتغال، نشان دهنده سهم بالای گردشگری در توسعه اقتصادی و همچنین کاهش محرومیت و فقر زدایی است.

استخدام در آژانس گردشگری

برای مشاهده تمام آگهی های این بخش روی عکس زیر کلیک کنید.

استخدام در آژانس گردشگری
وی با بیان اینکه گردشگری می‌تواند ابزاری برای فقر زدایی و کاهش آن معرفی شود، افزود: ایجاد یک مجموعه بوم‌گردی ساده بعضاً سبب می‌شود که اهالی یک روستا از وضعیت اقتصادی ایجاد شده بهره‌مند شوند و این نشان دهنده اهمیت توریسم است.
رضایتمندی مردم از خدمات ستاد تسهیل سفر
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با بیان اینکه گردشگری به مثابه یک میراث و صنعتی ملی محسوب می‌شود که رشد آن نیازمند فضای همکاری، تعامل و مشارکت است، گفت: به واسطه ظرفیت بالای گردشگری در کشور، این صنعت می‌تواند به همه بخش‌های مرتبط به خود نفع برساند.
تیموری در ادامه گفت: ۹۷ درصد شکایت‌های واصله در سازمان میراث فرهنگی در سطح کشور در همان ایام نوروز رفع شد و این نشان از همت والای مسئولان ستادهای تسهیل خدمات سفر در سطح استان‌ها بود که باید قدردان تمام این افراد باشیم.
وی همچنین گفت: خوشبختانه رضایتمندی خوبی از ستاد تسهیل خدمات سفر طی نوروز در سطح کشور و همچنین استان سمنان به وجود آمد که این امر نیز ارزشمند است.

 

 منبع : خبرگزاری مهر

نظری برای این مقاله ثبت نشده است

اخبار استخدامی