آشنایی با مشاغل آشپزی Chef Jobs

نوشته شده توسط

باجاب

آشنایی با مشاغل آشپزی Chef Jobs

ورود به دنیای مدرن و دگرگونی هایی که در عرصه های مختلف علوم و دانش پدید آمد سبب ایجاد شاخه های جدید از دانش گردید و بعضا فنونی را که انسان ها بدون توجه به اصول علمی آن‌ها را به شکل سنتی انجام می‌دادند را نیز وارد مسیر تازه ای کرد. یکی از مهم ترین این مثال ها حرفه و یا شغل آشپزی است.

تا همین اواخر بسیاری از افراد جامعه آشپزی را تنها یک فن ساده در جهت ارضا نیاز انسان به غذا دانسته و جایگاهی برای این فن در قامت یک هنر و تخصص قائل نبودند. در حال حاضر نیز بخشی از جامعه کماکان بر همین عقیده استوارند. اما در حقیقت امروزه آشپزی تنها یک فن ساده جهت طبخ مواد غذایی نبوده و به صورت تمام و کمال به یک تخصص و هنر تبدیل شده است

استخدام مشاغل آشپزی

برای مشاهده تمام آگهی های این بخش روی عکس زیر کلیک کنید.

استخدام مشاغل آشپزی

 

حتی در جنبه ای دیگر آشپزی وارد فضای آکادمیک شده و در برخی از دانشگاه ها رشته ای تحت عنوان آشپزی در مقاطع کاردانی و کارشناسی سر برآورده است. تغییرات به وجود آمده در سبک زندگی مردم جوامع مختلف نیز بر این دگرگونی و دگردیسی دامن زاده است. بدین معنا که امروزه بسیاری از افراد جوامع مختلف، نسبت به آشنایی با ذائقه و فرهنگ غذایی مردم سایر نقاط  دنیا علاقه‌مند شده و این موضوع خود به گسترش دانش و فن آشپزی دامن زده است

حتی این علاقه مندی و به نوعی کنجکاوی به سبک طبخ برخی از غذاهای محلی که پیش از این افراد غیر بومی اطلاعی از آن نداشتند نیز سرایت کرده است. حال می توان از جنبه دیگری نیز موضوع این دگرگونی ها را بررسی نمود، آن هم از موضع و زاویه تغییر در سبک زندگی مردان و زنان در بسیاری از جوامع مدرن و حتی نیمه مدرن.

در حقیقت، صنعتی و یا حتی نیمه صنعتی شدن جوامع که یکی از شاخصه های آن کار کردن مداوم بسیاری از اعضای این جوامع است، دگرگونی هایی را جنبه های ایجاد نموده است. یکی از همین جنبه ها را می‌توان اینگونه بیان نمود که در جوامع صنعتی و یا نیمه صنعتی، بسیاری از خانم ها دوشادوش آقایان در فضای بیرون از خانه مشغول به فعالیت اقتصادی و کار هستند و این مسئله خود جایگاه سنتی خانم ها در بسیاری از جوامع را که سالها و قرن ها در منزل تعریف شده بود دستخوش دگرگونی های شگرف نموده است

حال آقایان و خانم هایی که در جوامع صنعتی و نیمه صنعتی درگیر اشتغالات روزانه هستند اصولا زمان کافی برای آشپزی های روزانه نداشته و می بایستی به یکی از مراکز تهیه غذا و رستوران ها و غیره مراجعه نمایند. از دیگر سو محدودیت های زمانی که بر این جوامع مترتب است افراد را به سمت تهیه ی غذاهای آسان و یا اصطلاحا فست فود سوق داده است.

به دو دلیل عمده ای که در بالا شرحی بر آن ها رفت آشپزی به یک صنعت بزرگ، مهم و تاثیرگذار بدل شده است. این تغییرات ناخواسته که از عوارض پیشرفت جوامع در حوزه های صنعتی است بسیاری از افراد را به سمت فعالیت در حیطه تهیه غذا و یا فست فودها سوق داده است.

در کشور ما نیز به طبع از تغییرات جهانی، دگرگونی هایی در سبک زندگی و ذائقه بسیاری از مردم ایجاد شده است. تا جایی که در بسیاری از خیابان ها و معابر اصلی و فرعی شاهد سر برآوردن قارچ گونه مراکز تهیه غذاها و فست فود ها هستیم.

وقتی از کلیتی به عنوان مشاغل آشپزی صحبت می‌کنیم بی شک خرده‌ شغل‌های زیادی را در نظر داریم که به تفکیک در خصوص هر یک از آن‌ها بحث خواهیم کرد. انواع مختلف آشپز، سرآشپز و مشاغل فست فودی و حتی مشاغل جانبی این حوزه مانند کار در رستوران را می‌توان از جمله مشاغل آشپزی در نظر داشت. در این یادداشت تلاش می‌کنیم تا با دسته بندی دقیق علاوه بر توضیح این مشاغل مباحثی چون تحصیلات و تونمندی‌ها و بازار کار را هم توضیح دهیم.

برای ورود به رشته آشپزی چه تحصیلاتی را باید پشت سر گذاشت

در حقیقت طیف وسیعی از افرادی که امروزه در این حیطه مشغول به کار هستند، از طرق آموزش تجربی وارد این شغل شده اند و ابتدا به ساکن به عنوان به عنوان یک نوآموز در کنار آشپز شروع به کار کرده و مسئولیت آماده نمودن مواد اولیه اعم از پاک کردن، شستن و خرد کردن را برعهده خواهد گرفت.

متقاضیان علاقه‌مند جهت ورود آکادمیک به عرصه آشپزی مسیرهای گوناگونی چون؛ ورود به رشته آشپزی آن هم پس از سپری نمودن اولین سال از دوره متوسطه اول در مراکز کاردانش.

اگر متقاضیان متمایل به ورود به دانشگاه باشند می توانند در مراکز دانشگاهی علمی و کاربردی در رشته آشپزی تا مقطع کارشناسی و یا در دانشگاه های دیگر در رشته مدیریت هتلداری که رشته آشپزی یکی از گرایش ها و زیرگروه های آن است ادامه تحصیل دهند.

البته حالت دیگری نیز ممکن است و آن هم این که دسته ای از علاقه مندان به شغل آشپزی وارد دوره ها و کلاس های فنی و حرفه ای شده و با گذراندن کلاس ها و آزمون نهایی موفق به کسب مدرک معتبری در این زمینه می شوند.

لازم به ذکر است که مدارک ارائه شده توسط سازمان فنی و حرفه ای کشور دارای اعتبار بالایی است و حتی در صورت ترجمه و ارائه آن، توسط بسیاری از کشورهای جهان اعم از کشورهای توسعه یافته پذیرفته خواهد شد و همان طور که گفته شد دارای اعتبار است.

طبقه بندی مشاغل آشپزی

امروزه مشاغل دارای دسته بندی های کلی هستند که آن دسته بندی ها ما را به فهم  مشترکی از آن حیطه ها می رساند. ما در متن حاضر راجع به مشاغل آشپزی صحبت نمودیم که خود مشاغل آشپزی زیر مجموعه ای از حوزه کلی مشاغل حوزه رستوران، گردشگری و هتلداری هستند.

نکته دیگر تقسیم بندی هایی است که در شغل آشپزی بر اساس نوع فعالیت و موقعیت کاری صورت می گیرد. افراد می توانند به عنوان آشپز در حیطه های گوناگونی به ایفای نقش بپردازند. می توانند خود صاحب یک تهیه غذا باشند، می‌توانند رستورانی احداث نمایند، حتی این امکان برایشان وجود دارد که یک مجموعه فست فودی دائر نمایند و یا در هر مکان و محلی که حضور دارند نسبت به احداث یک مجموعه طبخ غذاهای محلی آن نقطه مبادرت ورزند.

اما در یک دسته بندی مشخص باید به شغل آشپز، سرآشپز، دستیار آشپز و کارگر ساده اشاره نمود. تقریبا در تمامی رستوران‌ این مشاغل وجود دارد. و یا در فست فود‌ها می‌توان به پیتزا‌زن‌ها، سالادزن، ساندویچ‌زن و غیره اشاره نمود. در دیگر یادداشت‌های این سایت هر یک از این مشاغل و وضعیت بازارکار و درآمد آن‌ها را بررسی کرده‌ایم و در ادامه هم کلیاتی در خصوص آن خواهیم آورد.

وضعیت اشتغال و درآمد مشاغل آشپزی

همان طور که اشاره شد بسته به این که افراد شاغل در این حیطه چه موقعیتی را برای خود فراهم نمایند وضعیت اشتغال و درآمد متفاوتی خواهند داشت. به واقع یک آشپز می تواند در خدمت یک رستوران، مجموعه فست فود، مرکز تهیه غذا و یا آشپزخانه یک ارگان، نهاد و سازمان قرار گیرد و حقوقی متناسب دریافت نماید و حتی در این جایگاه نیز می تواند تا مرتبه سر‌آشپز که مسئول اصلی آشپزخانه نیز هست پیش روی نماید.

در حالتی دیگر یک آشپز و یا سرآشپز با فراهم نمودن سرمایه مکفی می‌تواند خود مبادرت به افتتاح یک مجموعه رستورانی، فست فودی، تهیه غذا و غیره نموده و اصولا عایدی بسیار بیشتری را برای خود به همراه آورد.

در حالتی دیگر افراد می توانند با کسب مدارک و مجوز های لازم از سازمان های مربوطه اقدام به تاسیس آموزشگاه هایی جهت تدریس  و اعطای مدرک در زمینه حرفه آشپزی نمایند. حال اگر بخواهیم نکاتی را پیرامون میزان درآمد شغل آشپزی بیان داریم باید بگوییم اگر افراد در حیطه ای فعالیت نمایند که برای مجموعه های دیگر کار انجام دهند قاعدتا حقوقی مساوی با متوسط میزان دستمزد دریافت خواهند نمود.

اما اگر خود مبادرت به تاسیس مجموعه های رستورانی، فست فودی و تهیه غذایی نمایند می توانند تا چند ده میلیون تومان درآمد ماهانه را عاید خود کنند. وضعیت اشتغال در این حیطه کاری در سایر نقاط جهان نیز با چالش هایی مواجه است.

به بیان دیگر در برخی از کشورهای توسعه آهنگ رشد این شغل منفی بوده اما در برخی دیگر از کشورها آهنگ رشد مثبت و میزان درآمد نزدیک به متوسط میزان دستمزد در آن کشور ها بوده است. کشور‌هایی که مرکز گردشگری به حساب می‌آیند هم در حال حاضر و هم در آینده زمینه بسیار خوبی برای رشد توسعه مشاغل آشپزی دارند.

به همین دلیل هم بسیاری از افرادی که به صورت حرفه‌ای به آشپزی پرداخته اند برای کار به خارج کشور و عمدتا هم به کشورهایی مانند ترکیه سفر می کنند. در صورتی که کشور ما با وجود جاذبه‌های مختلف گردشگری جایگاه خود را در این صنعت به دست آورد و تعداد گردشگران بیش از قبل شود احتمال رونق گرفتن هر چه بیشتر آشپزی وجود دارد.

حتی در شیوه‌های جدید و تعاملات بین فرهنگی بسیاری از رستوران‌های غذایی با ذائقه مردم سایر کشور‌ها ایجاد شده است که اتفاقا استقبال بسیار خوبی هم از آن‌ها می‌شوند. برای مثال رستوران‌های ترکی و ایتالیایی در حال حاضر تقریبا در تمام شهر‌های ایران وجود دارد و یا غذا‌های چینی طرفداران خاصی پیدا کرده‌اند.

نظری برای این مقاله ثبت نشده است

اخبار استخدامی