جذب ۵۲ درصد اعتبارات اشتغال روستایی مرکزی در بخش کشاورزی

نوشته شده توسط

باجاب

جذب ۵۲ درصد اعتبارات اشتغال روستایی مرکزی در بخش کشاورزی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: یک هزار و ۱۸۵ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری در بخش های مختلف کشاورزی این استان جذب شد.

«مجید آنجفی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۲ هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات توسعه اشتغال پایدار روستائی و عشایری به استان مرکزی اختصاص یافته است که ۴۵ درصد این اعتبارات معادل یک هزار و ۱۲ میلیارد ریال به بخش کشاورزی استان اختصاص یافته است.

استخدام گرافیست در اراک

برای مشاهده تمام آگهی های این بخش روی عکس زیر کلیک کنید.

استخدام گرافیست در اراک
وی ادامه داد: یک هزار و ۴۴۳ طرح کشاورزی با اعتباری بالغ بر ۲ هزار و ۴۳۷ میلیارد ریال در کار گروه های شهرستانی، استانی و ملی تایید و به بانک های عامل معرفی شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی خاطر نشان کرد: ۸۸۸ طرح با اعتباری بالغ بر یک هزار و ۱۸۵ میلیارد ریال بیش از نیمی از اعتبارات اشتغال پایدار اختصاص یافته به این استان در بخش کشاورزی جذب و در اختیار فعالان بخش کشاورزی قرار گرفته است.
آنجفی افزود: ۳۳۶ طرح کشاورزی با اعتباری بالغ بر ۶۹۳ میلیارد ریال در دست بررسی و ۱۴۷ طرح با اعتباری بالغ بر ۲۶۶ میلیارد ریال در بانک های عامل مصوب و قرارداد ۴۵ طرح با اعتباری بالغ بر ۱۰۴ میلیارد ریال منعقد شده است.
وی ادامه داد: پرداخت منابع مالی اختصاص یافته به بخش کشاورزی استان مرکزی از محل اعتبارات اشتغال پایدار روستایی و عشایری یک هزار و ۶۴۹ اشتغال جدید و تثبیت یک هزار و ۷۶ شغل را در استان به همراه دارد.
استان مرکزی به عنوان دومین قطب صنایع مادر تخصصی، چهارمین قطب صنعت کشور محسوب می شود و در زمینه تنوع تولیدات صنعتی رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.
این استان با وجود صنعتی بودن در زمره ۱۰ استان نخست کشور در بخش کشاورزی است که ۹۰ هزار بهره بردار شامل ۲۰ درصد شاغلان استان در این حوزه فعال هستند.
۶۷۰ هزار هکتار اراضی باغی و کشاورزی در استان مرکزی وجود دارد که یک و ۲ دهم درصد تولیدات کشاورزی مازاد بر نیاز استان به سایر مناطق ارسال می شود.
این استان رتبه چهارم تولید بچه ماهی قزل آلا، رتبه اول در تنوع تولید گل و گیاهان زینتی، رتبه دوم تولید گل ها شاخه بریده، رتبه سوم در تولید گل و گیاهان زینتی، رتبه دوم سطح زیر کشت و تولید انار کشور، رتبه ششم تولید پسته، مقام هشتم تولید گل محمدی، مقام نهم در تولید انگور، رتبه سوم در تولید لوبیا و رتبه پنجم در تولید جو را به خود اختصاص داده است.
استقرار ایستگاه انار ساوه، پژوهشکده گل و گیاهان زینتی محلات، ایستگاه ملی تحقیقات لوبیای خمین، وجود شعبه ششم تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، وجود ایستگاه تحقیقات ماهیان زینتی و مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی نیز از ظرفیت های علمی و تحقیقاتی استان مرکزی است.

 

منبع : خبرگزاری ایرنا

نظری برای این مقاله ثبت نشده است

اخبار استخدامی