پرداخت۵۴۶ میلیارد ریال تسهیلات برای توسعه اشتغال در دیواندره

نوشته شده توسط

سارا عیوضی

پرداخت۵۴۶ میلیارد ریال تسهیلات برای توسعه اشتغال در دیواندره

فرماندار شهرستان دیواندره گفت: در سال ۹۷ بیش از ۵۴۶ میلیارد ریال تسهیلات از محل اعتبارات اشتغال پایدار روستایی و فراگیر به طرح های اشتغالزایی این شهرستان پرداخت شد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی فرمانداری دیواندره، جعفر توان در اولین جلسه کارگروه اشتغال و رفع موانع تولید شهرستان دیواندره، اظهار داشت: این شهرستان با توجه به جمعیت و سهمیه اعتبارت اشتغال پایدار روستایی در سال ۹۷ با ۵۴۶ میلیارد و ۲۶۶ میلیون ریال رتبه نخست استان در پرداخت این تسهیلات را داشت.

استخدام مشاغل ساختمانی

برای مشاهده تمام آگهی های این بخش روی عکس زیر کلیک کنید.

استخدام مشاغل ساختمانی

وی افزود: اعتبارات اشتغال پایدار روستایی به ۴۱۳ طرح در بخش کشاورزی، ۲۱ طرح در بخش صنعت و ۱۰۴ طرح در بخش خدمات برای اشتغالزایی یک هزار نفر پرداخت شده است.

فرماندار شهرستان دیواندره ادامه داد: به پنج طرح کشاورزی، ۱۱ طرح در بخش صنعت و دو طرح در بخش خدمات نیز ۹۰ میلیارد ریال اعتبار از محل تسهیلات فراگیر پرداخت شده است.

توان یادآور شد: هفت طرح بزرگ اشتغالزایی و صنایع تبدیلی، تسهیلات اشتغالزایی دریافت کرده‌اند که بخشی از آنها به بهره برداری رسیده و تعدادی هم در حال احداث هستند.

وی با بیان اینکه ۲۲.۵ درصد اعتبارات دفتر امور روستایی استان را شهرستان دیواندره جذب کرده است، بیان کرد: از محل اعتبارات دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری کردستان مبلغ ۱۰۲ میلیارد ریال برای طرح‌های اشتغالزایی شهرستان جذب شده است.

فرماندار شهرستان دیواندره گفت: در بحث مشاغل خانگی و کسب و کار خرد مبلغ ۶۳ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال از طریق کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی به متقاضیان پرداخت شده است.

توان به مشکلات تسهیلات اشتغال پایدار روستایی اشاره کرد و اظهار داشت: متاسفانه تسهیلات اشتغال پایدار روستایی سال جدید و امهال تسهیلات شامل دامداری نمی‌شود و با توجه به اینکه ۵۸ درصد اقتصاد این شهرستان بر پایه کشاورزی و دامداری است، این بخش نیازمند بازنگری و توجه ویژه دارد.

وی افزود: تمامی طرح‌های اشتغالزایی شهرستان که از محل تسهیلات پایدار روستایی و فراگیر اجرا شده‌اند، به صورت مستمر توسط اعضای کارگروه بازرسی خواهند شد.

فرماندار شهرستان دیواندره در پایان سخنان خود یادآور شد: امیدواریم با توجه به منابع طبیعی و نیروی انسانی موجود در شهرستان با همدلی اعضای کارگروه به بهترین نحو ممکن در راستای تحقق شعار سال و رونق تولید گام‌های مهمی برداشته شود.

منبع : خبرگزاری مهر

نظری برای این مقاله ثبت نشده است

اخبار استخدامی