پرداخت۵۴۶ میلیارد ریال تسهیلات برای توسعه اشتغال در دیواندره

نوشته شده توسط

سارا عیوضی

پرداخت۵۴۶ میلیارد ریال تسهیلات برای توسعه اشتغال در دیواندره

فرماندار شهرستان دیواندره گفت: در سال ۹۷ بیش از ۵۴۶ میلیارد ریال تسهیلات از محل اعتبارات اشتغال پایدار روستایی و فراگیر به طرح های اشتغالزایی این شهرستان پرداخت شد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی فرمانداری دیواندره، جعفر توان در اولین جلسه کارگروه اشتغال و رفع موانع تولید شهرستان دیواندره، اظهار داشت: این شهرستان با توجه به جمعیت و سهمیه اعتبارت اشتغال پایدار روستایی در سال ۹۷ با ۵۴۶ میلیارد و ۲۶۶ میلیون ریال رتبه نخست استان در پرداخت این تسهیلات را داشت.

وی افزود: اعتبارات اشتغال پایدار روستایی به ۴۱۳ طرح در بخش کشاورزی، ۲۱ طرح در بخش صنعت و ۱۰۴ طرح در بخش خدمات برای اشتغالزایی یک هزار نفر پرداخت شده است.

فرماندار شهرستان دیواندره ادامه داد: به پنج طرح کشاورزی، ۱۱ طرح در بخش صنعت و دو طرح در بخش خدمات نیز ۹۰ میلیارد ریال اعتبار از محل تسهیلات فراگیر پرداخت شده است.

توان یادآور شد: هفت طرح بزرگ اشتغالزایی و صنایع تبدیلی، تسهیلات اشتغالزایی دریافت کرده‌اند که بخشی از آنها به بهره برداری رسیده و تعدادی هم در حال احداث هستند.

وی با بیان اینکه ۲۲.۵ درصد اعتبارات دفتر امور روستایی استان را شهرستان دیواندره جذب کرده است، بیان کرد: از محل اعتبارات دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری کردستان مبلغ ۱۰۲ میلیارد ریال برای طرح‌های اشتغالزایی شهرستان جذب شده است.

فرماندار شهرستان دیواندره گفت: در بحث مشاغل خانگی و کسب و کار خرد مبلغ ۶۳ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال از طریق کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی به متقاضیان پرداخت شده است.

توان به مشکلات تسهیلات اشتغال پایدار روستایی اشاره کرد و اظهار داشت: متاسفانه تسهیلات اشتغال پایدار روستایی سال جدید و امهال تسهیلات شامل دامداری نمی‌شود و با توجه به اینکه ۵۸ درصد اقتصاد این شهرستان بر پایه کشاورزی و دامداری است، این بخش نیازمند بازنگری و توجه ویژه دارد.

وی افزود: تمامی طرح‌های اشتغالزایی شهرستان که از محل تسهیلات پایدار روستایی و فراگیر اجرا شده‌اند، به صورت مستمر توسط اعضای کارگروه بازرسی خواهند شد.

فرماندار شهرستان دیواندره در پایان سخنان خود یادآور شد: امیدواریم با توجه به منابع طبیعی و نیروی انسانی موجود در شهرستان با همدلی اعضای کارگروه به بهترین نحو ممکن در راستای تحقق شعار سال و رونق تولید گام‌های مهمی برداشته شود.

منبع : خبرگزاری مهر

نظری برای این مقاله ثبت نشده است

اخبار استخدامی