ایجاد اشتغال مستقیم برای ۲ هزار نفر در سال ۹۸

نوشته شده توسط

باجاب

ایجاد اشتغال مستقیم برای ۲ هزار نفر در سال ۹۸

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از ایجاد اشتغال مستقیم برای ۲ هزار جوان در سراسر کشور در سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد مهدی تندگویان معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان صبح امروز دوشنبه در مراسم افتتاح طرح‌های اشتغال جوانان اظهار کرد: با حمایت‌های وزیر ورزش و جوانان توانستیم برای اولین بار در وزارت ورزش، طرح اشتغال جوانان را شکل دهیم.

استخدام افراد بازنشسته

برای مشاهده تمام آگهی های این بخش روی عکس زیر کلیک کنید.

استخدام افراد بازنشسته
وی با بیان اینکه ایجاد اشتغال مستقیم برای جوانان در حوزه وزارت ورزش و جوانان نیست، افزود: سال گذشته با کمک‌های فنی و اعتباری توانستیم اشتغال مستقیم در حوزه جوانان را ایجاد کنیم.
تندگویان ادامه داد: تشکل‌ها طرح‌های خود را به استان‌ها اعلام کردند و در این زمینه کمیته‌ای تشکیل شد.
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه در کل کشور از ابتدای سال ۱۳۰ میلیارد تومان از مجموعه دو عامل پرداخت انجام دادیم، ادامه داد: این اقدام صندوق کارآفرینی امید با بازپرداخت ۴ درصد و بانک رسالت با بازپرداخت ۲ درصد، صورت گرفت.
تندگویان گفت: مقرر شده که امسال برای ۲ هزار نفر در سراسر کشور اشتغال مستقیم ایجاد شود.
وی با بیان اینکه بسیاری از این اعتبارات برای توسعه طرح‌های جوانان بوده است، افزود: از سال گذشته هفته جوان را به ماه تابان تبدیل کردیم، همچنین ما تا ابتدای ماه مبارک رمضان ۲۰۰۰ برنامه در سطح روستا‌ها و شهرستان‌ها برگزار می‌کنیم.
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: با دستور وزیر ورزش، رویکرد هفته جوان به منظور کمک به سیل زدگان تغییر کرده است.
وی با بیان اینکه جمع آوری اقلام و اعزام نیرو‌ها به استان‌های سیل‌زده را از روز شنبه (۲۴ فروردین ماه) آغاز کردیم، افزود: بسیاری از استان‌ها اعلام کردند که به نیرو‌های متخصص نیاز دارند.
تندگویان ادامه داد: طی روز گذشته یک جشن ۳ هزار نفری در یک منطقه سیل زده در استان گلستان برگزار شد.
بیشتر بخوانید: مشکل اصلی جوانان اشتغال است/ مسئولان صندلی‌ها را به جوانان تحویل دهند
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: دفاتر مشاوره کل کشور را فعال کرده‌ایم و از دو هفته آینده مشاوران خود را با همکاری بهزیستی و هلال احمر به مناطق سیل‌زده جهت رسیدگی به امور روانی سیل زدگان اعزام خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه جوان‌ها بزرگترین سرمایه ما در زمان بحران هستند، گفت: تشکیل سازمان جوانان در کمیسیون‌های اصلی و فرعی مجلس رای دریافت کرده است و امیدواریم با توجه به بیانیه گام دوم رهبری، این اتفاق برای حوزه جوانان رخ دهد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نظری برای این مقاله ثبت نشده است

اخبار استخدامی