کمیته امداد کردستان برای بیش از سه هزار نفر شغل ایجاد کرد

نوشته شده توسط

باجاب

کمیته امداد کردستان برای بیش از سه هزار نفر شغل ایجاد کرد

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان گفت: سال گذشته برای سه هزار و ۴۷۸ مددجوی جویای کار زیرپوشش این نهاد در استان شغل ایجاد شد.

فرشید جهان بین روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تعداد مددجوی جویای کار زیرپوشش این نهاد در استان سه هزار و ۶۲۰ فقره تسهیلات با سرمایه گذاری ۷۶۱ میلیارد ریالی در استان دریافت کرده اند و تمام این افراد از وضعیت پایدار و مناسبی برخوردار و در حال فعالیت هستند.

استخدام گرافیست در سنندج

برای مشاهده تمام آگهی های این بخش روی عکس زیر کلیک کنید.

استخدام گرافیست در سنندج
وی افزود: در بخش منابع قرض الحسنه، تعامل و همکاری بانک های عامل با کمیته امداد بسیار مطلوب بود به گونه ای که علاوه بر ابلاغ ۱۰۰ درصد اعتبارات به امداد، بیش از۹۵ درصد اعتبارات رابه مددجویان نیازمند اشتغال اعطا کرده اند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان گفت: با توجه به برنامه‎ریزی های انجام شده در زمینه توزیع مناسب منابع در نقاط مختلف استان، بیش از ۴۴۷ میلیارد ریال ( ۵۸ درصد کل اعتبارات ) در روستاها و مناطق مرزی هزینه شده است.
وی اظهار داشت: در کنار اعطای تسهیلات تعداد چهار هزار و ۱۵۳ نفر از مددجویان و یا فرزندان خانواده های زیرپوشش این نهاد، در دوره های مهارت آموزی بازار محور شرکت کرده و به سمت ایجاد اشتغال سوق داده شده‎اند.
جهان بین افزود: علاوه بر ایجاد اشتغال از طریق پرداخت تسهیلات، مددجویان این نهاد می توانند از طریق کاریابی در موسسات و شرکت ها بکار گیری شوند.
وی یادآور شد: در این طرح چنانچه کارفرمایی یکی از نیروهای مستعد تحت حمایت این نهاد امداد را بکار بگیرد و مطابق قانون کار دستمزد پرداخت و بیمه کند، علاوه بر دریافت تسهیلات قرض الحسنه ۵۰۰ میلیون ریالی، می تواند سرانه ۲۳ درصد سهم کارفرمای بیمه تامین اجتماعی آن نیرو را به مدت ۲ سال متوالی از امداد هدیه بگیرد.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان گفت: با بهره گیری از کارشناسان فنی اشتغال و با استفاده از سامانه نظارتی هوشمند به صورت مستمر از تمام طرح های اشتغالزایی ایجاد شده، بازدید و از آسیب ها و لغزش های احتمالی جلوگیری می شود.
بیش از ۶۰ هزار خانوار کردستانی زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند و از خدمات و حمایت های این نهاد در استان بهره مند می شوند.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

نظری برای این مقاله ثبت نشده است

اخبار استخدامی