شرایط جذب معلمان در مدارس خارج از کشور اعلام شد

نوشته شده توسط

باجاب

شرایط جذب معلمان در مدارس خارج از کشور اعلام شد

مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور شیوه‌نامه اشتغال فرهنگیان مقیم در خارج از کشور برای سال تحصیلی ۹۸-۹۹ را ابلاغ کرد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور، شیوه‌نامه اشتغال فرهنگیان مقیم در خارج از کشور برای سال تحصیلی ۹۸-۹۹ را ابلاغ کرد.

استخدام معلم و مدرس در مشهد

برای مشاهده تمام آگهی های این بخش روی عکس زیر کلیک کنید.

استخدام معلم و مدرس در مشهد

در این شیوه نامه آمده است: جهت استفاده بهینه از ظرفیت معلمان رسمی وزارت آموزش و پرورش که در خارج از کشور اقامت دارند و تمایل به اشتغال در مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور با حقوق ریالی واریز در ایران را دارند این مرکز در نظر دارد قبل از آغاز ساماندهی نیروهای اعزامی در واحدهای آموزشی نسبت به مشخص کردن حضور یا عدم حضور همکاران مزبور در هر آموزشگاه اقدام کند.

در همین زمینه، فرهنگیان مقیم داوطلب اشتغال به کار با حقوق ریالی واریز در ایران عبارتند از:

الف، نیروهای به تبعیت از همسر غیر فرهنگی اعم از این که همسران آنان مامور کارگزار، نظامی، دانشجو و شغل آزاد باشد.

ب، همکاران فرهنگی مقیم خارج از کشور و داوطلب خدمت در مدارس جمهوری اسلامی در خارج از کشور.

صرفاً درخواست متقاضیانی که دارای ویزا و مجوز اقامت در خارج از کشور هستند و متعهد می‌شوند از تاریخ اول مهر ۹۸ لغایت حداقل ۳۱ خرداد ۹۹ با مدرسه در دوره تحصیلی که آموزشگاه نیاز دارد همکاری کنند اخذ و به این مرکز ارسال شود.

صلاحیت فرد متقاضی در ابعاد مختلف به منظور کار در مدرسه به صورت مکتوب توسط نمایندگی سیاسی تایید شودو از پذیرش تقاضای اشتغال افراد ذیل خودداری شود.

الف، همکاران فرهنگی آقا یا خانم که با اخذ مرخصی بدون حقوق از منطقه خدمتی خود در داخل کشور جهت ادامه تحصیل به خارج از کشور مهاجرت کرده‌اند و هم اکنون در کشور محل اقامت دانشجو هستند.

ب، از پذیرش تقاضای افرادی که سال تحصیلی جاری در مدرسه مشغول به خدمت بوده اما عملکردشان مورد تایید مدیر مدرسه و اولیای دانش‌آموزان نیست توسط مدرسه خودداری شود و مراتب به صورت موردی با ذکر مستندات به این مرکز اعلام شود، لازم است در طول سال تحصیلی گزارش عدم رضایت از عملکرد کارکنان مذکور توسط مدرسه و سرپرستی به این مرکز ارسال شده باشد.

به افراد متقاضی در صورت اشتغال صرفاً حقوق و مزایای ریالی داخل کشور از منطقه مبدا پرداخت می‌شود.

با عنایت به نیاز مدارس ایرانی خارج از کشور اولویت با افراد متقاضی خدمت در دوره ابتدایی خواهد بود.

در شرایط مساوی به همکارانی که دارای گواهی ضمن خدمت دوره‌های دانش‌افزایی خصوصا کتب جدید‌التالیف باشند اولویت داده شود.

با توجه به محدودیت‌های مالی در به کارگیری نیرو، فرهنگیان مقیم واجد شرایط طبق این شیوه‌نامه نسبت به نیروهای محلی در اولویت هستند.

از پذیرش تقاضای افرادی که رشته تحصیلی و تدریس آنها مورد نیاز مدرسه نیست، خودداری شود

در صورت ترک محل خدمت توسط هر یک از متقاضیان به کارگیری شده به استناد این شیوه نامه قبل از اتمام سال تحصیلی اختصاص نیرو ممکن نبوده و با فرد خاطی برخورد قانونی خواهد شد.

منبع : خبرگزاری تسنیم

نظری برای این مقاله ثبت نشده است

اخبار استخدامی