۲۲۰ طرح اشتغال‌زایی روستایی در ابرکوه تصویب شد

نوشته شده توسط

باجاب

۲۲۰ طرح اشتغال‌زایی روستایی در ابرکوه تصویب شد

فرماندار ابرکوه از تصویب ۲۲۰ طرح اشتغالزایی روستایی در این شهرستان و اجرای بیش از ۲۰۰ مورد از این طرح ها در امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، محمد کاظمی نسب در نشست شورای اداری شهرستان ابرکوه صبح امروز در نشست شورای اداری شهرستان ابرکوه که با حضور آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد و محمدعلی طالبی استاندار یزد برگزار شد اظهار داشت: در حوزه اقتصادی که یکی از ضرورت‌ها و اولویت‌های اصلی امسال در کشور بود، به ویژه در حوزه مهار وضعیت بیکاری در شهرستان ابرکوه خوشبختانه اتفاقات خوبی افتاد.

استخدام حسابدار در بندر انزلی

برای مشاهده تمام آگهی های این بخش روی عکس زیر کلیک کنید.

استخدام حسابدار در بندر انزلی

وی تصریح کرد: بسته‌های اشتغال‌زایی که در دولت تعریف شده بود، در شهرستان ابرکوه به نحو شایسته به مرحله اجرا در آمد و این شهرستان، پیشتاز استان یزد در جذب تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و فراگیر بود.

وی با اشاره به اینکه این بسته‌ها برای ایجاد اشتغال در مناطق محروم و روستایی بود گفت: بیش از ۲۲۰ طرح اشتغا‌‌ل‌زایی در شهرستان مصوب و به بانک معرفی شد که بیش از ۲۰۰ مورد آن در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران به بهره‌برداری رسید.

فرماندار ابرکوه خاطرنشان کرد: این طرح‌ها با بیش از ۳۵۰ نفر اشتغال‌زایی به صورت همزمان مورد بهره‌برداری قرار گرفتند و مابقی طرح‌ها هم در سال آینده بهره‌برداری و ۲۵۰ شغل به وسیله این طرح‌ها ایجاد می‌شود.

کاظمی نسب افزود: همچنین امسال ۳۲ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۶۵ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید که تعدادی از آنها در ایام الله دهه فجر شروع به کار کردند و بیش از ۲۰۰ فرصت شغلی جدید در این پروژه‌ها به وجود آمد.

وی ادامه داد: امسال و در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، روسا و سازمان‌های ما فرصت مروری در ارتباط با عملکرد چهل ساله انقلاب داشتند و این تفاوت‌ها و دستاوردها بسیار بیشتر است.

فرماندار ابرکوه اظهار داشت: در سال ۵۷ تنها ۴۰ کیلومتر راه آسفالته در این شهرستان وجود داشت و تمام راه‌های آسفالت به غیر از این ۴۰ کیلومتر در شهرستان ابرکوه مربوط به پس از انقلاب اسلامی است.

کاظمی نسب تصریح کرد: در حوزه بهداشت و درمان این شهرستان تنها یک مرکز بهداشتی درمانی کوچک سرپایی داشت که در اوایل انقلاب فعالیت می‌کرد ولی الان این شهرستان دارای یک بیمارستان ۹۶ تخت خوابی با کادر پزشکی مجرب و تجهیزات لازم است که البته نیازهایی هم هست که باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

وی افزود: بیش از ۴۵۰ برنامه در سه ماهه پایانی امسال در شهرستان ابرکوه به مناسبت بزرگداشت چهلمین سال انقلاب داشتیم و برخی از این برنامه‌ها همچنان در حال اجرا و انجام هستند و تمامی این برنامه‌ها دستاوردهای انقلاب را برای نسل جوان معرفی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه جهاد تغییر کشت و تولید دام در شهرستان ابرکوه آغاز شده گفت: در حوزه صنعت گردشگری در شهرستان ابرکوه چندین پروژه میلیاردی در دست احداث است یا اخیرا به بهره‌برداری رسیده است.

به گفته فرماندا ابرکوه، این شهرستان نزدیک‌ترین کویر به مثلث گردشگری ایران به حساب می‌آید و از این پتانسیل بالا به بهترین نحو برای ایجاد رونق و خلق توسعه در استان می‌توانیم بهره‌برداری کنیم.

کاظمی نسب با اشاره به اینکه زمینه حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی در شهرستان ابرکوه فراهم شده عنوان کرد: در یک سال منتهی به آذرماه و با وجود تمام مشکلات و دغدغه‌هایی که در حوزه اقتصادی بود، امسال سالی بسیار خوب و پربار برای اقتصاد در شهرستان ابرکوه بود.

منبع : خبرگزاری تسنیم

نظری برای این مقاله ثبت نشده است

اخبار استخدامی