اگر عاشق حیوانات هستید این شغل ها را امتحان کنید

نوشته شده توسط

باجاب

اگر عاشق حیوانات هستید این شغل ها را امتحان کنید

حیوانات را دوست دارید؟ آیا تا به حال به پیدا کردن شغلی که در آن الزم است با حیوانات در ارتباط باشید، فکر کرده اید؟ تصور کنید چند روز را صرف رسیدگی به نیازهای دوستان کنید، آیا برایتان لذت بخش نیست؟

اگر واقعا می خواهید شغلی اینچنین ای داشته باشید، نگران نباشید چرا که گزینه های زیادی برای شما وجود دارد. البته بررسی همه آنها بسیار مشکل است اما به صورت کوتاه می توان گفت که مسولیت، آموزش و درآمد در همه ی آنها یکسان نیست و بعضا بسیار با یکدیگر متفاوت نیز هست. در واقع شما به دنیایی گسترده وارد می شوید که ممکن است انتخاب یکی از این مشاغل با توجه به این تفاوت ها برای فردی اصلا خوب نباشد، اما برای دیگری عالی باشد.

استخدام مشاغل مهندسی

برای مشاهده تمام آگهی های این بخش روی عکس زیر کلیک کنید.

استخدام مشاغل مهندسی

  1. دامپزشک

دامپزشکان متخصصانی هستند که مراقبت‌های پزشکی را به حیوانات ارائه می‌دهند. این متخصصان در زمینه های مختلفی فعالیت می کنند برخی از این زمینه های تخصصی عبارتند از درمان حیوانات خانگی، دامداری، باغ‌وحش و یا حیوانات آزمایشگاهی. این متخصصات در بیمارستان‌ها و کلینیک‌های حیوانات به همراه تکنسین‌ها و دستیاران دامپزشکی به درمان حیوانات می پردازند. البته دامپزشکان هر چند بخشی از زنجیره درمان هستند اما بیشترین تخصص را در بین دیگر نیروهای انسانی در این زنجیره دارا هستند و مسولیت زیادی نیز بر عهده دارند.

 

اگر می خواهید دامپزشک شوید اولا باید بدانید که این رشته یکی از شاخه های پزشکی است و در ثانی برای فعالیت در این زمینه باید ابتدا مدرک دکترای پزشکی دامپزشکی (DVM)را از یک دانشکده دامپزشکی معتبر به دست آورید. در کشورهای غربی، اغلب متقاضیان ورود به دانشکده ی دامپزشکی مدرک لیسانس دارند اما این یک الزام نیست بلکه صرفا می تواند امتیازی در فرایند قبولی در این رشته باشد ساده ترین راه ورود به رشته ی دامپزشکی در کشورمان از طریق رشته تجربی است. بعد از فارغ‌التحصیلی از دانشکده دامپزشکی، باید از استانی که می‌خواهید در آن به معاینه بپردازید، مجوز های لازم را  بگیرید.

 

در ایالات متحده آمریکا دامپزشکان در سال ۲۰۱۵ به صورت متوسط سالانه 88490 دلار درآمد کسب کرده اند. دامپزشکان بیش از دو و نیم برابر بیشتر از یک تکنسینی که در مطب آنها مشغول بوده است، در آمد کسب کرده اند. با این تفاوت فاحش در درآمد، همه ی افراد تمایل به سپری کردن چهار سال در دانشکده را ندارند. البته در کشورمان اندکی موضوع با ایالات متحده متفاوت است و ورود به رشته های پزشکی به دلیل درخواست بالای افراد بسیار سخت است.

 

  1. تکنسین دامپزشکی

تکنسین های دامپزشکی در تشخیص و درمان حیوانات به دامپزشکان کمک می‌کنند. تفاوت ظریفی بین این دو شغل وجود دارد. تکنسین های دامپزشکی، همان طور که از عنوان شغلشان مشخص است مراحل بالینی و آزمایشگاهی را انجام می‌دهند و به دامپزشکان در اجرای آزمایش‌ها کمک می‌کنند، اشعه ایکس می‌گیرند و حیوانات را برای جراحی آماده می‌کنند.

برای اشتغال به عنوان تکنسین دامپزشکی، حدود دو سال باید در دانشکده مربوطه درس بخوانید .پس از آن گذراندن این دوره، موفق به اخذ کاردانی این رشته خواهید شد. البته مراحل لازم برای شروع کار به عنوان تکنسین، با دامپزشکان متفاوت است اما احتمالا باید توسط وزارت خانه مربوطه تاییده لازم را کسب کرده باشید. در ایالات متحده تکنسین ها به صورت متوسط 31800 دلار در ۲۰۱۵ کسب کرده اند.

 

۰۳. دستیار دامپزشکی

دستیاران دامپزشکی کارهایی همچون تغذیه، استحمام و ورزش حیوانات را انجام می‌دهند. آن‌ها هر بار باید اتاق های مربوطه را تمیز کنند و قبل از شروع آزمایش یا درمان، موارد لازم را ضد عفونی و آماده کنند. از دیگر وظایف آنها گرفتن نمونه‌های خون و ادرار از حیوانات است. دامپزشکان و تکنسین ها بر کار دستیاران نظارت می کنند.

مانند هر کار دیگری، کارفرمایان ترجیح به استخدام افراد آشنا به حوزه مربوطه دارند، در کلینیک های دامپزشکی نیز اگر شما قبلا با حیوانات در ارتباط بوده باشید، آسان تر می توانید این شغل را تصاحب کنید اما در زمینه ی آموزش های آکادمیک، هیچ الزامی به داشتن مدرک رسمی نیست. اغلب کلینیک های دامپزشکی به دستیاران، آنچه را که باید انجام دهند، آموزش می دهند. در ایالات متحده آمریکا دستیاران دامپزشکی به صورت متوسط 26610 دلار در سال ۲۰۱۵ را کسب کردند.

 

4.گرومر

گرومرها در زمینه ی مراقبت و نگه داری از حیوانات خانگی به شما کمک می کنند. آن‌ها موی آنها را اصلاح می‌کنند، ناخن‌شان را کوتاه می کنند و حتی به حیوانات خاصی مسواک نیز می زنند. گرومرها در موسسه ها و شرکت هایی همچون کسب و کارهای نظافت، سازندگان پناهگاه‌های حیوانات، کلینیک‌ها و فروشگاه‌های حیوانات خانگی کار می‌کنند.

 

برای مشغول شدن به عنوان گرومر لازم است که در یک دوره کار آموزی شرکت کنید که می تواند از دو تا هجده ماه طول بکشد و موارد لازم را در این زمینه یاد بگیرید و مدرک رسمی اخذ نمایید. البته برای اشتغال به عنوان گرومر لازم نیست که مدرک خاصی داشته باشید. گرومر ها در ایالات متحده ی آمریکا در سال 2015 حدود 21010 هزار دلار به دست آوردند.

 

در صورتی که قصد مهاجرت به ایالات متحده را دارید و می خواهید بیشتر در زمینه ی قوانین کار در این زمینه مطالعه کنید به کتاب Outlook Occupational که در آدرس  http://www.bls.gov/oco/ قابل دسترس است، مراجعه نمایید. دیگر منبع برای مطالعه در این زمینه اداره استخدام و آموزش وزارت کار آمریکا است که در آدرس  http://online.onetcenter.org/ قابل دسترس است.

 

نظری برای این مقاله ثبت نشده است

اخبار استخدامی