اولویت برای ایجاد اشتغال پایدار در ایلام با جذب تسهیلات اشتغالزا

نوشته شده توسط

سارا عیوضی

اولویت برای ایجاد اشتغال پایدار در ایلام با جذب تسهیلات اشتغالزا

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام گفت: جذب تسهیلات اشتغالزا برای ایجاد اشتغال پایدار در ایلام در اولویت قرار گیرد.

استخدام ایلام

برای مشاهده آگهی های این بخش روی عکس زیر کلیک کنید.

استخدام ایلام

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، ایوب درویشی عصر امروز در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان ایلام اظهار داشت: جذب تسهیلات اشتغالزا برای ایجاد اشتغال پایدار در ایلام در اولویت قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام گفت: تکمیل پروژه‌های با پیشرفت فیزیکی بالا یکی از راه‌کارهای ایجاد اشتغال در استان است که برای انجام این مهم تزریق اعتبارات جهت تکمیل این‌گونه پروژه‌ها ضروری است.

وی آئین نامه تسهیلات اشتغال روستایی نهادهای حمایتی را مورد انتقاد قرار داد و خاطر نشان کرد: از طریق نهادهای تخصص برای برطرف کردن تناقضات این آئین نامه اقدام بایسته صورت گیرد، چراکه با این شرایط نمی توان به طرح‌های بزرگ که منجر به اشتغال می‌شوند از این محل تسهیلات پرداخت کرد.

درویشی به بررسی سامانه طرح‌های اداره کل تعاون، کار و اموراجتماعی اشاره و یادآورشد: در استان ایلام ارائه طرح به حد کافی موجود است ولی تمرکز گرایی آئین نامه تسهیلات اشتغال روستایی موجب تعلل در پرداخت تسهیلات و عدم هماهنگی داخلی در بین دستگاه‌های تخصصی و بانک ها شده که عملکرد پرداخت را کاهش داده است.

نهادهای حمایتی در طرح تسهیلات اشتغال روستایی۷۰۰ میلیون ریال پرداختی داشته اند

شکر الله شیرخانی نیز در ادامه نشست اظهار داشت: نهادهای حمایتی «کمیته امداد امام (ره)» استان با تعداد ۲۶۵ طرح ۸۵۰ میلیارد ریال و «بهزیستی» نیز با سه طرح ۷۰۰ میلیون ریال پرداختی داشته اند.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: از مجموع یک هزار و ۶۳۲ طرح مصوب در این اداره کل ۸۶۲ طرح تائید شده که تنها ۲۶ مورد تسهیلات پرداختی داشته است.

وی افزود: انتظار می‌رود ظرف مدت دو هفته آینده با توجه به پیگیری‌های مدیران و همراهی بانک‌ها وضعیت جذب تسهیلات در این دستگاه‌های حمایتی افزایش یابد.

در این نشست وضعیت تسهیلات تبصره ۱۸، سه طرح پ.پ ، تولید دارو بدره و مواد شوینده چرداول بررسی و تصمیمات لازم در خصوص پیگیری برای اجرای آنها مصوب شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسبها خبرگذاری مهر
نظری برای این مقاله ثبت نشده است

اخبار استخدامی