جذب ۹۰۰ عضو هیات علمی دانشگاه ها بر اساس فراخوان بهمن ماه

نوشته شده توسط

سارا عیوضی

جذب ۹۰۰ عضو هیات علمی دانشگاه ها بر اساس فراخوان بهمن ماه

رئیس مرکز نظارت و ارزیابی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ۹۰۰ نفر در فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه ها که از ۱۵ بهمن ماه تا یکشنبه آتی ادامه دارد، جذب می شوند.

سعدان ذکایی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا در پاسخ به این سول که آیا این تعداد نیاز دانشگاه ها را پاسخ می دهد، اظهار کرد: ممکن است نیاز دانشگاه ها از این تعداد بیشتر باشد. در صورت نیاز دانشگاه ها، دوباره در فراخوان های بعدی تعداد جذب جدید اعلام می شود.

استخدام مشاغل اینترنتی

برای مشاهده تمام آگهی های این بخش روی عکس زیر کلیک کنید.

استخدام مشاغل اینترنتی
وی ادامه داد: در خصوص فراخوان جدید جذب اعضای هیات علمی، هماهنگ با آنچه سازمان برنامه و بودجه به وزارت علوم برای تامین اعتبار عنوان می کند، تعداد آنها اعلام می شود.
رئیس مرکز نظارت و ارزیابی وزارت علوم اضافه کرد: برای اعلام تعداد جذب، در تامین اعتبار از طرف سازمان برنامه و بودجه محدودیت وجود دارد که باید تعداد با بودجه اعلام شده از طرف این سازمان تطبیق داده شود.
به گفته ذکایی محدودیت برای جذب در زمینه بودجه است. میزان اعتباری که سازمان برنامه و بودجه به دانشگاه ها اختصاص می دهد، یکی از شاخص های مهم برای اعلام تعداد جذب هیات علمی است.
بر اساس برنامه زمان بندی بیستمین فراخوان نیمه متمرکز جذب اعضای هیات علمی پیمانی و طرح سربازی در سال ۹۷، ثبت نام متقاضیان جذب از ۱۵ بهمن آغاز شد و تا امروز ادامه داشت که این مهلت تا یکشنبه هفته آینده از سوی مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم تمدید شده است.
داوطلبان متقاضی جذب هیات علمی در دانشگاه های کشور می توانند تا یکشنبه ۵ اسفند با مراجعه به سامانه این مرکز به نشانی اینترنتی http://mjazb.ir نسبت به بارگذاری مدارک اقدام کنند.
منظور از جذب اعضای هیات علمی، هرگونه استخدام عضو هیات علمی به صورت قراردادی، پیمانی، طرح سربازی، ماموریت و انتقال است.
پس از اعلام فراخوان عمومی جذب اعضای هیات علمی که بر اساس فرم ها و شرایط مربوطه انجام می شود، سامانه جامع جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نسبت به ارسال اطلاعات پرونده داوطلبان به دانشگاه های محل درخواست آنان اقدام می کند و با نظر هیات اجرایی جذب، افراد واجد شرایط اولیه برای انجام مصاحبه علمی دعوت می شوند.
پس از انجام مصاحبه علمی و عمومی و انجام تحقیقات محلی، پرونده ها به هیات اجرایی جذب دانشگاه یا موسسه مربوطه، جهت بررسی همه مدارک و جمع بندی صلاحیت ها ارجاع می شود و با رای اعضای هیات اجرایی، تشخیص صلاحیتی داوطلب نهایی شده و به اطلاع داوطلب نیز می رسد.
در مرحله بعد، دبیرخانه هیات اجرایی جذب دانشگاه پرونده متقاضیانی را که مورد تایید اولیه هیات اجرایی جذب قرار گرفته اند، از طریق سامانه جامع جذب به دبیرخانه هیات مرکزی جذب ارسال می کند.
هیات مرکزی جذب، تصمیم نهایی را حداکثر در مدت ۴۵ روز به دانشگاه و موسسه اعلام می کند و موسسه موظف است حداکثر طی ۱۰ روز نتیجه را به اطلاع متقاضی برساند.
صدور ابلاغ استخدام پیمانی اعضای هیات علمی پس از تایید هیات مرکزی جذب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از سوی دانشگاه و موسسه مربوطه صادر خواهد شد.
اگر بازه زمانی رسیدگی پرونده ها در دانشگاه بیش از ۹۰ روز و تایید نهایی در مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بیش از ۴۵ روز طول بکشد، این دوره خارج از جدول زمانی تلقی شده و از سوی مراجع بالاتر قابل رسیدگی است. نخستین فراخوان جذب هیات علمی سال ۹۷ شهریور ماه انجام شد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نظری برای این مقاله ثبت نشده است

اخبار استخدامی