مراحل و اصول اولیه ترجمه کتاب

توصیه های شغلی

مراحل و اصول اولیه ترجمه کتاب

قطعا هر کاری سختی خود را دارد و باید بتوانید با تلاش و پشتکار از پس آن برآید یکی از مشاغل سخت همین کار مترجمی کتاب است که قطعا اگر دانش کافی در این زمینه نداشته باشید توان انجام این کار را ندارید. ترجمه کتاب نیاز به تخصص لازم و کافی دارد و اینکه بتوانید به خوبی حروف چینی کنیدو درک و منظور نویسنده را با ترجمه آن به خوانندگان کتاب برسانید.

نحوه نوشتن رزومه کاری حرفه ای

توصیه های شغلی

نحوه نوشتن رزومه کاری حرفه ای

نوشتن رزومه کار به معنای پر کردن کاغذ نیست که فکر کنید هر چقدر آنرا بیشتر سیاه کنید عملا کارفرما فکر می کند که خیلی توانایی دارید خیر. رزومه کوتاه و مختصر و نوشتن توانایی ها و مهارت های کارجویان بیشتر مد نظر کارفرمایان است.

فن بیان درخواست افزایش حقوق چگونه باشد؟

توصیه های شغلی

فن بیان درخواست افزایش حقوق چگونه باشد؟

امروزه شغل فریلنسینگ و دورکاری در منزل رواج یافته قطعا این شغل به صورت اینترنتی از طریق شبکه های تلگرام، واتساپ رخ می دهد پس مواظب باشید بد موقع به مدیرتان پیام ندهید و درخواست افزایش حقوق ندهید که قطعا با پاسخ نه مواجه خواهید شد.

چگونه دورکاری انجام دهیم؟

توصیه های شغلی

چگونه دورکاری انجام دهیم؟

دورکاری در لغت به معنی این است که تمام فعالیت های مورد نیاز برای انجام درست کاری را بدون حضور فیزیکی و از راه دور انجام دهیم. مسلما باید این عدم حضور لطمه ای به کیفیت کار وارد نکند. بنابراین وقتی نتیجه کاری به صورت دورکاری از هر لحاظ، به خصوص از نظر کیفی برابر نتیجه کار حضوری است، این کار می تواند از راه دور انجام شود و نیازی به حضور فیزیکی نخواهد داشت.

مصاحبه های آگاهی دهنده

توصیه های شغلی

مصاحبه های آگاهی دهنده

هنگام انتخاب شغل بسیار ضروری است که به صورت کامل، در مرحله ی کاوش شغلی، درگیر فرایند طرح ریزی شغلی شده باشید. در طول این مرحله، اطلاعاتی گرد آوری می شود تا بتوانید کاری که مناسب شما است را پیدا و انتخاب نمایید. منابع چاپی و آنلاین به شما اطلاعات اساسی ای همچون توصیف شغل، درآمد، نیاز های آموزشی و تحصیلی و چشم انداز هایی از آن شغل را ارائه می دهند. زمانیکه به مرحله ی نهایی تصمیم گیری نزدیک تر شدید، مصاحبه های آگاهی دهنده کمک خواهند کرد که مطالب بیشتری را بیاموزید.

چگونگی ساخت شبکه ی حرفه ای و حفظ آن

توصیه های شغلی

چگونگی ساخت شبکه ی حرفه ای و حفظ آن

ایجاد شبکه یکی از مهمترین چیز هایی است که می توانید برای پیشرفت در کارتان انجام دهید. بیشتر مردم نمی دانند که چگونه باید وارد این مسئله شوند، اما واقعیت این است که شبکه به پیچیدگی مفهوم اش نیست. اگر هم فقط قصد اقدام برای این کار را دارید، به یاد داشته باشید که قبلا وارد یکی از انواع شبکه شده اید مانند شبکه ای که دوستانتان است. مرحله ی بعدی یاد گرفتن این است که چگونه شبکه شغلی خود را توسعه، حفظ و از آن بطور موثر استفاده کنید.

ایجاد برنامه اجرایی شغلی

توصیه های شغلی

ایجاد برنامه اجرایی شغلی

ایجاد یک برنامه ی اجرایی شغلی چهارمین مرحله از فرآیند برنامه ریزی شغلی است. هر کسی باید بعد از فرایند خودشناسی کامل و دقیق که در مرحله ی انتخاب شغل انجام می شود برنامه ی اجرایی برای موفقیت در شغل مربوطه ایجاد نماید. با توجه به دقتی که در مرحله ی خودشناسی به کار گرفته می شود می توان بهترین شغلی که با شما مطابقت دارد را انتخاب کنید. بعدا از آن باید برنامه ریزی برای عمل به آنچه یافته اید، انجام دهید.

هنگامی که در کار دچار اشتباهی می شوید، چه کارهایی باید انجام دهید

توصیه های شغلی

هنگامی که در کار دچار اشتباهی می شوید، چه کارهایی باید انجام دهید

هر کسی ممکن است دچار اشتباه شود. اغلب اشتباهات به گونه ای است که امکان اصلاح آن وجود دارد و یا حتی اگر نتوانید آن را اصلاح کنید، می توانید با فراموش کردن همه چیز، از جای خود حرکت کنید و به مسیر خود ادامه دهید. به هر حال، اشتباه در کار، موضوع خیلی جدی است. انجام برخی از اشتباهات می تواند تاثیر منفی بر روی کارفرمایتان بگذارد. یا ممکن است به رابطه تان با مشتری آسیب بزند، که این هم می تواند باعث مشکلاتی از جمله بحث های حقوقی شود که در نهایت باعث تخریب اعتبار شما در نزد آنها خواهد شد که این نیز بازده و عملکرد نهایی شما را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد و خروجی کار شما را کم خواهد کرد. برطرف کردن یک اشتباه در برخی از موارد صرفا یک امر اختیاری نیست و شما باید در مسیر رفع آن گام برداید. حتی در برخی ازموقعیت هایی که مرتکب اشتباهی می شوید، ادامه کارتان، به عکس العملی که برای رفع آن اشتباه انجام می دهید ربط پیدا می کند. در ادامه آنچه که می تواند پس از یک اشتباه، خطر از دست دادن کارتان را کاهش دهد، بررسی می شود.

با چند سوال شغل مناسبتان را پیدا کنید

توصیه های شغلی

با چند سوال شغل مناسبتان را پیدا کنید

دوست دارید در تعطیلات در ساحل دریا چه کاری را انجام دهید، دراز بکشید یا قدم بزنید؟ در یک روز تعطیل ترجیح می دهید که قفسه ی کتابی برای خودتان بسازید یا اینکه می خواهید به بررسی هزینه هایتان بپردازید و برنامه ریزی برای متعادل کردن هزینه ها و درآمدهایتان انجام دهید؟ ترجیح می‌دهید به صورت مستقل کارکنید یا عضوی از تیم باشید؟

راهنمایی انجام مصاحبه شغلی

توصیه های شغلی

راهنمایی انجام مصاحبه شغلی

هنگامی که کارفرمایی از شما درخواست می کند که برای مصاحبه ی کاری به شرکتی بروید ، فرصت را مغتنم بشمارد . این تماس به این معنی است که کارفرما به رزومه ی شما نگاه کرده است و براساس آن رزومه ، تصمیم گرفته که شما برای کار مربوطه صلاحیت لازم را دارید . ممکن است گیج شوید " اگر کارفرما قبل از این مصاحبه ی کاری می داند که صلاحیت آن کار را دارید ، چرا به خودش زحمت انجام مصاحبه را می دهد ؟ "